nácvik čistoty

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod DKo » 4. Apr 2007, 20:59

SH a perzska macka:) píše:treba hned od zaciatku bravat male von :wink: hned ako doje jedlo alebo sa napije, lebo u steniatok to vsetko rychlo prebehne
Po jedle ho treba nechať odpočívať, ak z neho nechcete vychovať hyperaktívneho nerváka, radšej mu po jedle zaspievajte uspávanku!
Šteniatko sa vyprázdňuje zvyčajne do 15 min. po zobudení. Po vyprázdnení ho treba vychváliť a nebežať s ním hneď domov, ale radšej sa ešte chvíľu poprechádzať. Zvierače moču sa mu vyvinú cca do pol roka, preto treba byť pripravení na občasnú mláčku. V takýchto nepredvídaných prípadoch je pomerne osvedčený systém 2 rohožiek: jedna pri vchodových dverách, druhá sa suší. Poznačená rohožka sa iba prepláchne, aby po usušení na jej ostali pachové stopy moču, ktoré šteniatko na ňu opäť navigujú (aj šteňa má cca 25-krát lepší čuch ako človek). Ak ho vymáknete ako sa na ňu chystá, skúste ho v čo najväčšom kľude vyniesť von a po vyčúraní nezabudnúť vychváliť. Niekto doporučuje noviny, ale mne sa zdá, že lepšia zábavka ako ich "dokonalé prečítanie" snáď ani neexistuje a tlačiarenska čerň malému brušku príliš nesvedčí.

A ešte čosi :idea:
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod SH a perzska macka:) » 4. Apr 2007, 21:16

u nás to zabralo tak ako som pisala (ale zvacsa po tej vode)
nemyslela som to doslovne- hned ist von- ale tak do 10min. nech ide, stena aj tak nebude spat.. teda aspon to moje nikdy nezaspalo po jedle, ale az ked bolo unavene po hre, prechadzke a tak :wink:
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod Dávid_Bodnár » 31. Máj 2007, 16:54

Zdravim...Ked dojdem domov a steniatko za ten cas co bolo samo doma sa niekde vykadilo, alebo ciklo, tak ako sa mam voci nemu zachovat??? Mam ho nejako potrestat alebo ako??? Diks :wink:
Dávid_Bodnár
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 2. Apr 2007, 15:54

Poslaťod Nils » 31. Máj 2007, 18:18

jasné, že nie! spojitotosť medzi nežiadúcim správaním a trestom môže byť len vtedy ak trest nasleduje bezprostredne po tom. čím ťa naštval - už jedna minúta po nežiadúcej činnosti je neskoro, musíš ho pritom prichytiť. ale s trestami opatrne!!!

Dávid, už si si prečítal nejakú knihu - do konca?
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod evuci » 6. Jún 2007, 10:29

chcela by som sa pripojiť do Vasej diskusie. ja mam doma 3.mes. steniatko ani ani za svet sa nechce vycikať na nato urcene miesto,radšej necika ked ho pozorujem.aj vonku len občas ked sa mu podari. :? inac ho netrestam,iba mu poviem ,že fuj.potom zmyzne.Myslim.že nato prečo ho berem von časom pride_poradte prosim ako nato aby vedel preco ideme von aleboje este malicky._ :( :wink: Dakujem
evuci
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 6. Jún 2007, 8:43

Poslaťod mmseltie » 7. Jún 2007, 8:19

Evuci - chváliť, chváliť a ešte raz chváliť za každú správne vykonanú potrebu, prípadne aj odmeniť mlsnôtkou. Celkom ako s malým dieťatkom nad plným nočníčkom.
Obrázok užívateľa
mmseltie
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 28. Feb 2007, 15:51
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod evuci » 8. Jún 2007, 13:41

:) Dˇakujem za odpoved.Ešte som sa chcella spitat,že ked sa doma nauci na jedno miesto napr.balkon kym je malicke,ci sa nauci potom to ,že iba von sa chodi ked bude troska vacsi.Myslim ci to bude chapat,že preco iba von :? :) daka
evuci
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 6. Jún 2007, 8:43

Poslaťod emusa » 15. Jún 2007, 16:16

no mi sme to vyriesili tak ze sme psovi urobili budu a teraz je na zahrade ale ty asi byvas v bytovke ze?aaa pocula som ze ked vidis ze ide pes spravit potrebu mas tliesknut a prestane ale ci to pomaha to povedat neviem :?
emusa
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 15. Jún 2007, 16:00

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron