Velkost

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod offca » 25. Sep 2006, 12:39

matazpe píše:Nemam ju s papierami pricom mi boli ponuknute, ale zdalo sa mi to vela penazi vtedy

ani ja sa ťa nechcem dotknuť, ale toto je blbosť na n-tú. Pes bud je s PP alebo nie je. U tych papierovych jedincov sa neplati za samotný PreukazPôvodu, ale za čistokrvnosť a za to, že ten pes ma taku krv, aku ma.
Takže samotný ten spomenutý papier na psovi nestojí nič.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod anitram » 25. Sep 2006, 15:32

mata ja netvrdim, ze ona je miesana s kdekym, najdu sa aj taky bezpapierovi yorkovia, ktori su krajsi ako vystavni jedinci, to som pisala len ako priklad na tie velkosti maxi a mini, co z hladiska standardu neexistuje
neviem ci este bude priberat svojvolne, moja si uz dlhsie drzi tu svoju vahu 2,7 kg a to ma 10 mesiacov
Ta tvoja steniatka moze mat, ale predtym jej treba cielene pribrat na vahe, aby samotne tehotenstvo neuskodilo jej samej a kedze nemas PP nevies akych mala predkov a moze sa ti kludne stat, ze ju budes parit s nejakym bratrancom, nebodaj aj s bratom

offca ja mam este otazku, ty to urcite budes vediet, lebo mam znameho co mi tvrdi, ze ma papieroveho psika, ale nema nikde tetovanie, ani v usku ani na slabinach, ja som presvedcena, ze musi mat tetovanie, ved je to viazane na cislovanie v SPK, tak som teraz na vazkach ako to je, ci ma on falosne papiere a psik je bezpapierak alebo sa netetuje vsetko, jedna sa o civavku
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod offca » 25. Sep 2006, 15:54

Mmm, pozri si jeho PP.
Na preukaze pôvodu je pri základných údajoch uvedené bud tetovacie číslo alebo číslo čipu. Je to jediný znak, podla ktorého sa zistí, že ten pes patrí k tomu preukazu a opačne (vtipne je to povedane:) )
Pes musí mať buď tetovanie alebo čip. Jedno z toho určite.

Stáva sa, že trebárs tetovanie slabne, stava sa nečitatelným, ale vždy je vidieť nejake znaky po nom, rozmazaná farba..
Tiež sa stáva, že čip putuje po tele a nie je ho len take jednoduche najsť, ale to su vynimočne pripady.

Číslo tetovania alebo čipu (tam sa lepí nálepka s celým číslom a kódom čipu) musia byť uvedené aj v očkovacom preukaze, aby bolo jasné, že sa jedná naozaj o toho jedinca, ktorý bol trebars zaočkovaný.

Ak psik nema ani čip, ani tetovanie, zrejme je to tak trošku podvod.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod offca » 25. Sep 2006, 16:14

Potom daj vedieť, ma to zaujima ;)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod anitram » 25. Sep 2006, 16:53

no ved to, aj ja by som to chcela vediet
najhorsie, ze ja som toho psika este nevidela a chudak majitel psika, zas nevidel ten jej preukaz o povode, len mi povedal, ze ma papiere, ale ked mi spomenul, ze ked ju brali, ze tam bolo vela vselijakych steniatok, tak ma napadol velky mnozitel, a ze ci vobec ma papiere, ved neskusenym povedia, ze ma papiere a daju im ako PP ockovaci preukaz :lol: alebo nejaky zdrap papiera vytvoreny na PC, tak potom reku ci ma tetovanie a ona nema :shock: , ani v usku, ani na brusku
tak som mu poslala foto mojho PP ci ma taky preukaz a on mi povedal, ze papiere nema on, ale jeho stryko a ten mu ich este neukazal a nakoniec mu ich ani nechce ukazat
o cipe som nevedela, ale u vetosa by ho mali prepipat nie??
najlepsie, ze zaplatili za nu ako za papierovu a ona papierova nie je, je mi luto takych ludi, co sa nechaju takto obabrat :cry:
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod basa » 25. Sep 2006, 20:12

ja mam yorkiho, ktory ma 6kg a neni najmensi- trochu prerastol :D
basa
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod offca » 26. Sep 2006, 9:22

Zrejem to bude bohužial tak, ako si myslíš. Nabulikajuu im do hlav, že psik je s PP a tie nikdy neuvidia.

Ešte je dosť dôležité-
ako stara je čivači? (preklep mojho "busvokra") :))
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod rybicka » 26. Sep 2006, 12:18

Ľudia, nebláznite s tromi velkosťami. Ja som mala bígla a viem, že je len 1 štandart a niekto mi tvrdí, že sú menší a väčší bígly. To je blbosť. Keď vidím nejakého dospelého bígla a porovnala som ho s mojím čo som mala, tak ten môj bol jednoducho tlstý, Je mohutný, má mohutné rebrá, končatiny, všetko, v zásade, keď mu trčia rebrá, tak by sa nemalo dať povedať, že je tlstý, ale to, ako sa vyvinul sme spôsobili hlavne my, jeho stravou, pretože mal zlomenú nohu ako šteňa, tak sme mu dávali veľa mliečneho, aby mal dosť vápnika na dobré zrastenie. Kosť mu zrástla krásne, ale ale vyvinuli sa viacej aj ostatné kosti, čo ho zmohutnelo. Viem, že mlj bígel nikdy nebude štandart a nikdy by na výstave neuspel, ale netvrdím, že je viac veľkostí bígla, len preto, ako som ho ja vykrmila.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod ku » 26. Sep 2006, 22:09

Ja by som chcela reagovať na to ,že malá fenka yorka má problém s pôrodom. Pred 4.rokmi som si kúpila fenku yorka, bez PP. Každý kto ju videl a mal skúsenosti s yorkami tak mi tvrdil,že moja fenka bude mať veľké problémi pri pôrode,pretože je maličká. Keď sme ju dávali nakryť vážila 1,70 kg a bola 1,5 ročná.Mala som veľký strach, ale naša fenka porodila bez problémov,doma a mala 4 krásne šteniatka. Jej šteniatka majú už 2 roky a sú to krásne a zdravé psíky/ max.váha 2,5 kg/
ku
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 4. Jún 2006, 10:03

Poslaťod mimi » 26. Sep 2006, 22:57

ku píše:Ja by som chcela reagovať na to ,že malá fenka yorka má problém s pôrodom. Pred 4.rokmi som si kúpila fenku yorka, bez PP. Každý kto ju videl a mal skúsenosti s yorkami tak mi tvrdil,že moja fenka bude mať veľké problémi pri pôrode,pretože je maličká. Keď sme ju dávali nakryť vážila 1,70 kg a bola 1,5 ročná.Mala som veľký strach, ale naša fenka porodila bez problémov,doma a mala 4 krásne šteniatka. Jej šteniatka majú už 2 roky a sú to krásne a zdravé psíky/ max.váha 2,5 kg/



tomu sa hovorí viac šťastia ako rozumu/nič v zlom/ :mrgreen:
mimi
 

Poslaťod Danka » 30. Sep 2006, 20:51

Mimi, prečo viac štasia ako rozumu? Poznám majiteľku yorka tá fena má okolo 2,80 - 3 kg a rodila cisárskym a je to podľa mňa individuálne a genetické a nezáleží či má 1,70 alebo 2,70 kg. Samozrejme, môže byť problém pri psíkoch do cca 1,40 kg.
Danka
 

k velkosti

Poslaťod matazpe » 1. Okt 2006, 10:25

Obrázok užívateľa
matazpe
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 24. Sep 2006, 12:30

Poslaťod mimi » 1. Okt 2006, 10:35

ku píše: Každý kto ju videl a mal skúsenosti s yorkami tak mi tvrdil,že moja fenka bude mať veľké problémi pri pôrode,pretože je maličká.


Na toto som reagovala,tak buď až také skúsenosti s yorkami nemajú,alebo ako?

1.70kg je bežná váha chovnej sučky?
mimi
 

Poslaťod anitram » 1. Okt 2006, 15:05

no neviem co je to za beznu vahu 1,6 kg, moja yorkinka ma 2,7 kg a stale mi pripada ako tenky prutik, pritom popri dennej davke royaliek este dostane kadeco ine a tiez od rana do vecera beha
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Hosť » 1. Okt 2006, 19:42

Na toto som reagovala,tak buď až také skúsenosti s yorkami nemajú,alebo ako?

1.70kg je bežná váha chovnej sučky?[/quote]
Hosť
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 34 hostia

cron