prihlasenie hafana

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod anitram » 27. Jún 2006, 7:17

offca ale ja som tam len na navsteve, nemam tam ani prechodne bydlisko, ani spoluvlastnicky podiel, ani podnajom, ja som tam taky prizivnik a tym padom mi nemaju ako papierovo dokazat, ze sa tam zdrzujem 365 dni v roku, akurat susedia, ale to je jedno tvrdenie proti druhemu a tym sa asi kvoli dvojkilovej yorkine nikto nebude zaoberat, je plno psikov, ktori nie su vobec prihlaseni, za labradora som im tam zacvakala dost, to som bola este taka poctiva a uvedomela obcanka Slovenskej republiky
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod offca » 27. Jún 2006, 7:20

na všetko sa vie nájsť odpoved...ale citácia je zo zákona.

Tvoje argumenty su tvojimi...ja zasa argumenty necham bokom a zákon tiež 8) (dúfam, že sa mi to raz vypomstí)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod anitram » 27. Jún 2006, 7:43

offca ved o tom to je, zakony su na to, aby sa obchadzali, ved ked to mozu robit nasi ustavni cinitelia, preco nie bezny ludia a kolko je ludi, co ani nevedia, ze porusuju nejaky zakon
inak teraz som si pozerala dan za psa v petrzalke a taky vycuc na pobavenie:
Sadzba dane za prvého alebo každého ďalšieho psa je 2 000,- Sk za psa plemien veľkých a obrovských psov (napr. nemecký ovčiarsky pes, doga, doberman, írsky vlkodav, rotweiler, briard, boxer, kolia, malamut, čau-čau, retriever, čuvač, veľký bradáč, pudel kráľovský, barzoj, chrt veľký, mastif) a bojových psov (napr. pitbull, americký stafordšírsky teriér, argentínska doga, brazílska fila, bulteriér, doberman, rhodézsky ridgeback, rotweiler, stafordšírsky bullteriér).

rotwika tam maju dvakrat, to akoze 4000 rocne?? :lol: ridgeback je bojovy pes :lol: , cau cau je velky pes :lol: ved to je az smiesne a toto mam respektovat :twisted:

offca u nas by si zbankrotovala 4000 za argentinku a prcka

Danka citala som si zakon 582/2004 o miestnych daniach, ale nenasla som tam cast sankcii, tak to bude asi v nejakom inom predpise, ale tipujem na klasiku 2.000 az 5.000, mozno aj menej, ked sa dohodnes :lol:
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod offca » 27. Jún 2006, 7:53

hm..o tom som už počula, šialena Petržalka.
Na hlavu je to postavene tym, že je to všetko na mestských častiach. Čo na tom, že zákon o "bojových" plemenach v parlamente neprešiel, ked im to vyhovuje.
Škoda sa razčulovať. To su chori ludia.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod sylva » 27. Jún 2006, 7:56

Je aj rozdiel, o ktorú mestskú časť, prípadne o ktoré mesto ide. Na každom obecnom úrade si to upravujú, je to v ich právomoci. Predpokladám, že aj výšky tých pokút sa budú líšiť, tak ako sa líšia samotné poplatky. Niekde zohľadňujú, čí ide o veľkého psa, niekde ich zaujíma, či má ten pes výcvik, u nás ich naposledy zaujímalo, či má ten pes PP :wink: Čo som teda vôbec nepochopila, aký to má vplyv. Vraj taký, že je menšia pravdepodobnosť, že mesto zaťažím tým, že by som "papierového" psa vyhodila na ulicu :P Najvtipnejšie bolo, že úradníčke stačilo, keď som jej povedala, že "samozrejme, že majú PP!" :twisted:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod offca » 27. Jún 2006, 8:10

jaa vieem, že by som niečo take nemohla očakávať od pracovníčky na MÚ, ale.......tiež by som si rada pozrela thajridgebacka bez PP na SR :)
A ešte radšej by som videla rozhodovanie pracovníčok MÚ Petržalka, či ho zaradiť medzi bojové alebo nie, kedže je to predsalen krvilačný ridgeback :wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod anitram » 27. Jún 2006, 8:12

aj mne povedala uradnicka pred 4 rokmi, ze ked bude mat vycvik, tak je tam mensi poplatok, ale najvtipnejsie na tom bolo, ze mi urcila u koho si spravit vycvik a doniest potvrdenie
na dedine po mne chceli len moje inicialy, ziadne papiere od psa ani ockovaci, to som mohla prihlasit aj plysaka :lol:
no ved to je to, parlament schvali zakon mozno raz aj dobry, obce a VUC si ich upravi podla seba a pokial ich aj uplne prekrutia, ale nebudu v rozpore s ustavou, tak su platne a bezny clovek bran sa
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod sylva » 27. Jún 2006, 8:24

No moment, offca, krvilační zabijáci sú zatiaľ len rodézáci (toho síce mám tiež), ale okolo thajčákov je zatiaľ kľud :D O takom plemene v parlamente zatiaľ nechyrujú, tak dúfam, že to tak ešte dlho zostane. A nestraš s thajčákmi bez PP :?
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod offca » 27. Jún 2006, 8:46

ved ved ved práve to.. mysliš, že oni rozlišuju takeho a takeho ridgebacka? :wink:


VŠEEETKO JE KRVILAČNÉÉ!
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod sylva » 27. Jún 2006, 9:01

Asi máš pravdu, najmä keby sa na tetu úradníčku tá moja hyena takto usmiala http://www.dogservice.sk/fotogaleria/onas/onas22.jpg
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Michaela » 27. Jún 2006, 16:51

sylva píše:Asi máš pravdu, najmä keby sa na tetu úradníčku tá moja hyena takto usmiala http://www.dogservice.sk/fotogaleria/onas/onas22.jpg


Podarena fotka.
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Tiga » 27. Jún 2006, 18:01

ahoj anitram....ahoj offca......takze ja som zo IV obvodu,mam rotvajlerku za ktoru platim 600sk rocne,nakolko je po skuskach,ale mam aj 8mesacnu argentinu a na kolko este nieje po skuskach tak platim 1000sk.Nepocula som,ze by to bolo ohranicene...male plemeno,bojove plemeno atd.....offca a ta argentina je perfektnaaaaaaa
Tiga
 

Poslaťod Hosť » 27. Jún 2006, 19:32

sylva píše:Asi máš pravdu, najmä keby sa na tetu úradníčku tá moja hyena takto usmiala http://www.dogservice.sk/fotogaleria/onas/onas22.jpg



alebo takto

http://www.youtube.com/watch?v=nA79dukhxr8
Hosť
 

Poslaťod rybicka » 28. Jún 2006, 6:37

Ahojte, vy v BA to máte zložitejšie, my nahlasovanie psov na úrade máme rozdelené len podla toho, kde bude, či v paneláku, alebo v baráku, alebo na záhrade, či bude slúžiť, alebo slúži ako pracovný(polovný, k chorému, policajný..za tých sa neplatí nič, keď dodáte papiere), za panelákového je jedna sadzba a to 1200Sk a za psa na baráku, alebo v záhrade je 120 Sk. Dobrý rozdiel, že? :shock:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod offca » 28. Jún 2006, 7:47

Tiga, dakujem...a rada by som tu vašu bambulu videla! Nejake fotky nemaš?
Iny obvod, iny mrav. A Petržalka je uplne niekde mimo.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron