pes nechce skocit na fenu

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Amaguk » 2. Júl 2008, 15:19

bruno píše:pes mal zoskupene normalne vajcia, tam bol problem inde, nebudem to pisat lebo len srandu si z toho robite.
Islo tu len o tom ze len ona ta pani pisala hned o probleme , a vsetci ostatny ste isli jak medved na med ze preco pustam uz teraz vyse roka stareho psa na feny, jak nepricetne ste zeny "cest vynimkam"


sory, ale ak je tu niekto nepricetny, tak si to prave ty - v style tvojej komunikacie a najma vo svojej honbe za mnozenim psov
koniec
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bruno » 3. Júl 2008, 7:15

podla teba amaguk sa nesmia pripustat ani psy ktore nemaju odstrihnuty drapak, alebo pes ktory mal pruh. zobud sa dokonaly pes neexistuje, kazdy pes ma nejaku vadu, aj ked pre teba moze byt 100percentny.
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Silwuska » 3. Júl 2008, 7:45

Pocuj, sak ty absolutne nevies co pises...a co ma pruh spolocne s tym ci das psa pripustit alebo ne?? :lol: ved ked si taky odbornik, a ponukas nam take fungovane odpovede, napr. "na draka" , tak nam prosim odpovedz :lol:
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod bruno » 3. Júl 2008, 8:45

ja viem presne co pisem budem pisat jak vy ostatny co si len prcu robite, silvuska chovam pre radost, viem ze s tym pruh nic nema , ale amakuk to nevie..
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Amaguk » 3. Júl 2008, 9:23

bruno, pises hluposti... drapky su normalna vec, a pruh nie je z chovu vylucujuca vada, na rozdiel od nezostupeneho semenika, zjavne pleties dokopy uplne odlisne veci...
skoda, ze prave ludia ako ty kafru do chovu psov :evil:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Silwuska » 3. Júl 2008, 10:24

Takze mnozis pre radost...aha...a pre radost koho?? tvoju?? to si dobre sebecky clovek potom...pretoze koli tomu, aby ti si si doma uzil par mesiacov steniatka, budu oni trpiet cely zivot...a to teraz nezvelicujem :!: a tebe s toho kapnu samozrejme penaze...co je na tom to najlepsie, ze :?:
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod bruno » 3. Júl 2008, 11:28

silvuska tak ked to beres takto tak trpis aj ty, preco by trpeli povedz mi co ich tyraju ludia?, alebo co.., aj ty si si kupila cistokrvneho psa s papiermi a teraz trpi, a bude trpiet cely zivot, a volakomu si dala zarobit nie 5litrov ale dvatsat litrov.aked to beres tak jak pises tak trpis aj ty, lebo si na svete
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod korra » 3. Júl 2008, 12:36

bruno...to ktomu pruhu...zalezi od toho aky typ....ci pupocny alebo trieslovy, pupocny nie je az taky problem, ale napriklad pri trieslovom /napr. u cavalierov/ je taketo zviera vylucene z chovu...
to co sa tyka mnozenia s PP, alebo bez PP...suhlasim s nazorom, ktore uviedli baby...len mi to pride ako boj s veternymi mlynmi...lebo pokial bude chov stat na peniazoch a urcitom type ludi, tak to tak bude. Bude sa mnozit barsco, barskde, barskedy, za barskolko...co tam po tom, ze po nas pride potopa, hlavne ze sa mame dobre....
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod bruno » 3. Júl 2008, 12:50

bohuzial je to tak ze vecsina ludi nepotrebuje psa s PP, nechcu s nimi chodit na vystavy tak im staci pes bez PP, a ked ja parim cistokrvne s cistokrvnym tak to neni barsco jak ked ide vlciak s civavu.
Chov psov vzdy bude stat na peniazoch , pretoze sa je treba pozerat aky je dopyt, az potom sa hrdit ze psy s papiermi, len tych treba mnozit.
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod korra » 3. Júl 2008, 13:10

no, ale o to ide, ze cistokrvne s cistokrvnym....sa pozri trebars okolo seba, kolko chodi okolo cistokrvnych yorkov, maltezakov a pod. A plemenu sa ani nepodobaju. A nemusi to byt tym, ze sa tam zamontovala nejaka ina rasa, ale to ze sa ako rodicia volia zvierata ktore su uz standartom /ak sa to v takomto pripade da nazvat/ uplne niekde inde. Prerastene, nekvalitna srst, povaha vselijaka...a o tom to je!
Ale ten vyzor trebars...slak to trafil...ale co zdravie? U PP zvierat vies dohladat mnoho informacii o predkoch, a hlavne dnes, v internetovej "ere". Nie, samozrejme ani to ti nezaruci 100% istotu, ale predpoklad je ovela vyssi. A co u zvierat bez PP? Tam si dohladas co? Zistis co? Nic, proste ruska ruleta, bud-alebo. A co potom uzka pribuzenska plemenitba...a je toho este kopec...Urcita skupina ludi, co ma psikov bez PP, malo pri vybere viac stastia ako rozumu. Ale mnohi su na tom o dost horsie. Trapia sa so svojim milacikom, lebo ma posramotene zdravie, nechavaju u vetov vela penazi, ktore ked zosumuju, uz by mali mozno aj dvoch papierakov....nevraviac o tom ako su kolkokrat rozcarovani, ked im vyrastie vyzorom, alebo povahom uplne nieco ine, co citali v knizkach, alebo co videli....nuz a takto sa prznia plemena, a nici sa dlhorocna praca tych chovatelov, ktori sa podielali na tom, aby tie plemena boli take ake maju byt
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod Tingri » 3. Júl 2008, 13:26

Bruno ty ani nemáš predstavu čo chov obnáša...tam sa ti nikdy v živote nevráti čo do toho vrazíš...nedá sa to prepočítavať iba na prachy,na dopyt či ponuku. Malo by ťa tešiť, že odchováš zdravé a schopné jedince nie postihnuté degeneranty ako ty tvrdíš čistokrvné. So psom s PP predsa vôbec nemusíš chodiť na výstavy...ale áno pre množiteľov to stojí iba na peniazoch a ničíte tým prácu mnohých ľudí, ktorý v danom plemene už veľa dosiahli. A keď chce človek šetriť nech si zaobstará andulku, alebo niečo nenáročnejšie ako psa!!!
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod bruno » 3. Júl 2008, 13:49

uz som to tu pisal., ide aj v vyzor, papiere dostanu pola volakoho kto tu statocne stale pisal ze dostanu vsetky stence po papierovych rodicov, aj ked ma nedostatky, uz som to tu pisal ze jak to je mozne ze pes, ktory sa papulou na rasla nepodoba dostane papiere, ja hovorim ze na vyzore zalezi.takze podla mna slak to netrafil.
ked kupujem stena predsa sa pozrem na staru suku co to porodila a samozrejme na psa-otca, a potom uvazujem samozrejme ked poznam to plemeno ze ci vyhovuje vzhladovo, aj povahovo hadam ne? vtedy je pravdepodobnost ta ze bude stena takej istej povahy a charakteristiky vzhladu ako je to aj o rodicoch s papiermi, mam skusenosti ze vela ludi , ani nechce vydiet mamu a otca len ukaze prstom toto chcem, ahotovo.

Tingri hlavne ze ty vies co to obnasa.. Ja som myslel dopyt na psov-ALE NIE PENAZNY DOPYT ani citat nevies a ides tu vyskakovat . Co dokazali prdlajs to je ake dokazovanie ked sa dievcina va vystave buche do prs ze ja mam krasneho psa pekneho navonaneho ostrihaneho ucesaneho, pekne zdvyha chvostik, ani nestekne, este aj oblecenie ma peknu vystroj, pozlateny obojok,zrat dostavaju len salamiky a vselijake fajnovosti a za 5rokov psikovy vypadaju zuby a potom sa cuduje ze preco!
Toto je ta praca tvoja tingri? lebo ine tu nic nie je. pretoze vycvicit pes sa da aj bez PP. Pes bez PP je rovnocenny pes ako pes s PP .
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Tingri » 3. Júl 2008, 14:02

Bruno SI BRZDA KYNOLÓGIE....toto je môj posledný príspevok na tvoju adresu...množ si čo chceš a presviedčaj takých ako ty, že to čo robíš, robíš vlastne z lásky...moja prvá fena mala 14 rokov a mala všetky zuby, čumíš čo??? A papiere dostanú všetky štence z vrhu, ťa ide poraziť keď to čítaš!!!! Záleží na výzore a na tom psovi, ktorým sa oháňaš, sa určite nesmie ďalej chovať, keďže nespĺňa štandard, ale ty by si z neho určite ešte niečo vyťažil!!!! A takto ako popisuješ si vyberajú šteňa ľudia ako ty, že ich nič nezaujíma iba TOTO chcem...tak sa ďalej obhajuj akú službu robíš ľuďom aj psom a možno sa ešte niekto chytí...
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod Amaguk » 3. Júl 2008, 14:07

Tingri, klidek...
bruno si aj tak bude omielat tie svoje plky dokola, ved nejako sa obhajit treba, nie? :wink:
alebo na to proste chlapec nema, aby to vobec pochopil

spojenie takehoto mnozitela so zakaznikom typu "tohoto psa chcem" = http://www.irvinehousingblog.com/wp-con ... dumber.jpg
:P
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bruno » 3. Júl 2008, 14:34

ja nikoho nepresviedcam ja len hovorym pravdu a svoj nazor.Tvoja prva fena bola pekna starenka neviem preco by som kupoval psa ktory zachvilu uhynie, a to ze este mala vsetky zuby tak to nie je nic zvlastne, ked budes ty stara by som bol zvedavy ci ty budes mat vsetky zuby.Ked dostanu vsetky stence zvrhu papiere ako ty ty hovoris tingry tak je to uplne v pr.deli pretoze sa davaju papiere aj kryplom, a potom sa mnozia papierovy krypli.No to uz je ale vyhoda mat doma masku co sa nepodoba na plemeno , a mat ho s papiermi za drahe peniaze.. tomu sa hovori dobra investicia, keby boli vsetci ludia na zemi taky ako si ty tak by sme boli este v praveku.

amaguk len ty stale meles bez pp na hov.no, s pp upne super, bez konkurencie..
Keby blbost kvytla tak si sama ruža.
Naposledy upravil bruno dňa 3. Júl 2008, 14:51, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron