ako sa branit

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rascal » 12. Sep 2007, 20:34

Fraga píše:Ok takto aby sme si to ujasnili. Stala som pri jazere ja moji psi, tato jeho pes. Zrazu sa dohnalo funenie mierna naháňačka okolo mojich noh a zrazu cvak cvak na prazdno, potom otec zrukol, na maličku chvilku sa pit zastavil stacilo aby som schmatla krpcov na ruky resp. bolo to dosť smiešne, pretože som ich za kožu na krku dvihla do výšky tak že vyseli ako špinavé prádlo. Znovu cvak cvak biele čeluste chvala bohu ho nenapadlo vyskočiť na mna a tak si pomocť. V tom prišiel majiteľ ďalšia nahaňačka tento raz majiteľa a psa niečo zamrmlal že mu ušiel a odišiel nejaké sorry alebo tak nič.


ja stale neviem ako ta ten pit napadol ?? fakt tomu nerozumiem !!! - no nic daj do bulvaru ze ti odkusol ruku potom to bude mat stavu :roll:
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod rUM^pEL » 12. Sep 2007, 20:39

Fraga píše:
Ešte si neodpustím aj tak to bola chyba majiteľa :lol:



to je vzdy...
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod rea » 12. Sep 2007, 20:44

rascal píše:
ja stale neviem ako ta ten pit napadol ?? fakt tomu nerozumiem !!! - no nic daj do bulvaru ze ti odkusol ruku potom to bude mat stavu :roll:


Nenapadol JU. Pribehol ku psom zjavne tak, že nebol pod vplyvom majiteľa, alebo o to majiteľ ani nestál, čo je chyba. Veď sa trochu chcite pochopiť.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod rascal » 12. Sep 2007, 20:55

Fraga píše: Ja som len povedala, že ma napadol pit.


rea - prepac ale podla nej to bolo napadnutie!!! :wink: inak ona nema nic proti pitom :D :roll:
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod rea » 12. Sep 2007, 21:01

rascal píše:
Fraga píše: Ja som len povedala, že ma napadol pit.


rea - prepac ale podla nej to bolo napadnutie!!! :wink: inak ona nema nic proti pitom :D :roll:


Hm... Treba správne zvoliť slová, to je pravda. Lebo to potom dopadne takto. :roll:
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Nils » 12. Sep 2007, 21:48

...priatelia - v parlamente sa rieši dôchodková reforma a problém zdravotných poisťovní - tak sa tu nepriečme o tom , ktoré plemeno je ostrejšie - podľa mňa je najostrejší Krokodíl morský. fakt! nerobím si prdel. počkajte keď sa s jedným začnem prechádzať na vodítku po meste. som zvedavý čo na to povedia hysterické babky. veď o tom bola pôvodná debata. a tiež som zvedavý čo sa stane všetkým agrsívnym psom najrôznejších plemien, keď začnú dráždiť môjho krokodíla... v zásade máme všetci pravdu pokiaľ ide o psov a majiteľov s ktorými sme sa stretli. tiež som stretol nezvládnutých amstafov a pitov a ja sám som mal cholerika NO - a to by som chcel vidieť, kto mal ostrejšieho a drzejšieho čerta!!! keď videl cudzieho psa - pes, nepes, suka, nesuka, mačka, potkan, vrabec - útočil aj na koňa ... trápil som sa s ním od malička aj s výcvikármi a chovateľmi s 30 ročnou praxou. Aj tak som ho miloval. Bol to priateľ a dal za mňa život...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 12. Sep 2007, 22:01

socializácia v praxi...malý a veľký...borderčiatko a ČVčko...

Obrázok
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Fraga » 12. Sep 2007, 22:52

Rascal špeciálne pre teba aby si pochopil... napadol mojich psov a tym padom napadol aj mna okrem toho že aj po mne cvakal zubami. Nezakusol, pribehol majitel snazil sa ho chytit. Chvilu to trvalo ale podarilo sa. Uz je to jasne? Nie nie je. nechces pochopit neva. Kto chce chape :wink: Prečo necituješ kde som napísala, ze priatel mal pitbulku a bola super hm??? Kamoska ma argentinu (chlapca - pesáka) stretli sme sa, pred tym sa s mojimi krpcami nikdy nevidel a lubia sa! Preco? lebo neprihrmel priel ku nim ako dzentlmen pokojnym krokom. Dokonca si papulky olizovali boli chutní! Japonsky neviem ale skusila by som len kvoli tebe :roll:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod rybicka » 13. Sep 2007, 6:19

Nils, u nas doma mame borderteriera a vlkodavku :D
inak sa tu hadate o uplnych nezmysloch a ako uz bolo napisane, kazdy pes moze zautocit, ked ma akukolvek pricinu, o ktorej vy ani neviete...tak ako napadne podvratak, tak NO, tak jazvecik, tak pitbul, tak pudel, staci nieco, co si zafixuje proti ludom a je to...
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rybicka » 13. Sep 2007, 6:46

Jo a Fraga, myslim, ze Nils nehovoril konkretne o tvojich jazvecikoch, ale vseobecne. Tak ako ty si nehovorila konkretne o pitovi niekoho z majitelov, ktori sem pisu, ale vseobecne.... :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Fraga » 13. Sep 2007, 10:34

Rybička ved prave len Rascal to nechce pochopit. Ja som hovorila o jednom. Nie o všetkých a za tym si stojím. A tak ako píšeš môže mať hoci aku príčinu aby zautočil ale keby si každý drzal svojho na voditku to znamena, že nepridu do kontaktu, tak neviem ako sa zakusnu alebo zautocia ked su na kilometer od seba. Stale omielam to iste. Je fakt, ze pisanie nema intonaciu a niektore veci vyzeraju divno ked su napisane, ale kto chce pochopí aj tak :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod rybicka » 13. Sep 2007, 10:38

Nils, keby som videla niekoho s krokodylom na voditku, tak budem vediet, ze si to ty, takze by som sa ti veeeeelkyyyym oblukom vyhla aj s mojimi psicami :lol: :twisted:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rUM^pEL » 13. Sep 2007, 10:39

Fraga píše:ale keby si každý drzal svojho na voditku...


prepac ale odmietam zastavat nazor ze pes ma byt tyrany na voditku...tebe by sa to pacilo byt priviazana?svojho ani do obchodu neberem lebo sa mi hnusi ho privezovat niekam..racej ostane doma...ked je nebezpecny rozumej nie hravy co tebe zjavne vadi tak to je ina rec vtedy sa da uvazovat o privazovani...
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Fraga » 13. Sep 2007, 10:42

Uviaž si ho kym prejdem a pusti. Ak ti ide u nohy maj ho neuviazaného! pochopiteľné? len nie všetkým psy chodia u nohy bez vodítka je to písané aj pre takých.
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod rUM^pEL » 13. Sep 2007, 10:47

Fraga píše:Uviaž si ho kym prejdem a pusti.


no to mas pravdu...este by moj dosiel k urazu keby ho tvoji starchoputi napadli...
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 6 hostia

cron