cvicisko....

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

cvicisko....

Poslaťod nika » 6. Apr 2006, 20:40

Neviete kolko asi tak stoji vycvik psa?
A kolko trva taky vycvik?
A asi co tak zahrna?
Dakujem
nika
 

Poslaťod offca » 7. Apr 2006, 7:46

chod sa informovať priamo na cvičak a dozvieš sa. U každeho je to inak :wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod nika » 7. Apr 2006, 10:38

dik:)
nika
 

Poslaťod sylva » 7. Apr 2006, 10:55

Od cca 300,- Sk a viac na hodinu. Ale je to fakt dosť individuálne. Záleží od Tvojich konkrétnych požiadaviek, od plemena, od konkrétneho psa, atď. A aj od lokality :) Dĺžka výcviku je tiež individuálna. Pokiaľ Ti ide o základnú poslušnosť a Tvoj psík nemá nejaké poruchy správania alebo nejaké pevne zakorenené zlozvyky, za tri-štyri týždne je hotový.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod nika » 7. Apr 2006, 12:39

Ja ako moju sucku cvicim doma, ma este 3mesiace, ale ja som sa chcela informovat do predu, ze ako to chodi a tak.....
Ako doma jej to ide na to ze vcera mala 3mesiace, tak vie si na prikaz sadnut, lahnut, vie pockat, bez voditka( ale aj s voditkom), je zvyknuta aj na popruhy, a teraz som ju zacala ucit skakat aj cez prekazky (vyobila som jej doma na skakanie- z dosiek a zatial ked je ukazem aby skocila tak skace, ale dostava samozrejme za to aj odmenu)....
Ja som s nou chcela vyskusat potom ked bude mat takych 5-6 mesiacov aj cvicisko... tak som sa chcela tak poinformovat ako to chodi.... Ale ja ju mienim cvicit aj nadalej..... aby bola pekne vychovana:) :D
nika
 

Poslaťod sylva » 7. Apr 2006, 12:54

Nepíšeš síce o aké plemeno sa jedná a aké máš skúsenosti s výchovou a výcvikom, ale poradila by som Ti, s trojmesačným šteňaťom skákať cez prekážky je ešte skoro. Pokiaľ je to Tvoj prvý pes, tak sa choď na najbližší cvičák aspoň pozrieť skôr, nečakaj kým pes dovŕši 6 mesiacov. Dovtedy môžeš narobiť veľa chýb, ktoré budeš potom pracne odstraňovať.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod nika » 7. Apr 2006, 14:04

Ja mam Sibirskeho huskyho- sucku..... Je to moj druhy pes, prveho som mala irskeho setra.... Bohuzial v decembri zomrel....
Cez prekazky jej niako nevadi skakat, ale samozrejme ju nenutim 2hodiny denne skakat, ale tak 10-15 minut a to robi s radostou.....
Radsej nech to dlhsie trva, a bude ju to bavit ako ju do toho nutit...
Tak isto aj ostatne cviki... napr. prikaz lahni jej celkom dlho trval kym sa ho naucila, ale nebola do toho nutena, je to stale formou hry....
A viem ze SH je tvrdohlave plemeno, tak ked sa nauci posluchat uz teraz, si myslimze to neni naskodu ......
nika
 

Poslaťod nika » 7. Apr 2006, 14:05

a este si myslim ze sucky su lepsie celkovo na vychovu... psy su viac tvrdohlavejsie...
nika
 

Poslaťod šeltie » 7. Apr 2006, 14:25

A čo konkrétne by si chcela robiť s tvojim psom? Agility? Obrana?
Obrázok užívateľa
šeltie
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 3. Jan 2006, 19:40
Bydlisko: Nitra

Poslaťod Hosť » 7. Apr 2006, 15:09

so psom do 1 roku je riziko cvicit aktivne. Myslil beh a tak.
Hosť
 

Poslaťod nika » 7. Apr 2006, 15:43

No neviem ci sa da so Sibirskym huskym cvicit obrana- asi tazko, ked je to severske plemeno..... Ale ja ju ucim zatial zakladne vycviky.... zatial jej idu.... Co su to tie Agility?
A anonym- ja s nou necvicim niako aktivne... skor tak aby sme si kazdy den precivicili nieco co sme sa doteraz naucili+nieco nove.... a potom sa poriadne vyblaznili:)
nika
 

Poslaťod Hosť » 7. Apr 2006, 17:39

aha
Hosť
 

Poslaťod Mary » 7. Apr 2006, 19:48

Hej, zaleži na tom že čo ju chceš učiť.Ja chodim na cvičak kde sa plati raz do roka. S mojou precvičujem zaklady a uči sa obranu.Prečo by sa husky nedal naučiť obranu?...určite by sa dal.

agility http://www.dogsk.sk/kynologia/revue/agi ... m12_04.htm
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod nika » 7. Apr 2006, 22:03

lebo to je severske plemeno a velmi tazko sa uci obranu.... to nemas ako setra, retrivra, vlciaka,..... SH su este viac tvrdohlavejsie..... ale daju sa vycvicit, len sa im treba dost venovat....A ty kolko platis na tvojom cvicaku? A co tam take robievate?
nika
 

Poslaťod nika » 7. Apr 2006, 22:05

a este SH niesu plemena, kt. by mali sluzit na obranu, ale na tahanie....
preto maloktory husky vie obranu.... Vacsina by som povedala to nema v krvi....
nika
 

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron