Može pes nakryt svoju dcéru?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Može pes nakryt svoju dcéru?

Poslaťod angi » 8. Feb 2008, 9:36

Máme Shar-Peia psa, nakril jednu fenku, ktorá bola veľmi krásna. Chceli by sme kúpiť jedno šteniatko z krytia -sučku-. Moja otázka je: Može náš pes nakryt svoju vlatnú ''dcéru''? Ja som počula,ze ano,kvoli udržiavanie krvnej línie.Možno, že je to hlúposť,nie som v tom doma, poradí mi niekto?
Ďakujem!!!!!
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Re: Može pes nakryt svoju dcéru?

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 8. Feb 2008, 18:23

angi píše:Máme Shar-Peia psa, nakril jednu fenku, ktorá bola veľmi krásna. Chceli by sme kúpiť jedno šteniatko z krytia -sučku-. Moja otázka je: Može náš pes nakryt svoju vlatnú ''dcéru''? Ja som počula,ze ano,kvoli udržiavanie krvnej línie.Možno, že je to hlúposť,nie som v tom doma, poradí mi niekto?
Ďakujem!!!!!

MOZE - TO JE VASA VEC CO NAKRIJETE S VASIM PSOM!
ANO AJ KVOLI UPEVNENIU LINIE.
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod sylva » 8. Feb 2008, 23:32

Úzka príbuzenská plemenitba (to je "to", na čo sa pýtaš!) je veľmi riskantná i v prípade skúseného chovateľa. V žiadnom prípade nie je bežným chovateľským nástrojom, svoje opodstatnené miesto má v odbornom šlachtiteľstve a snáď v chove hospodárskych zvierat pri experimentoch a skúškach genetického zdravia. Ty o genetike nemáš zjavne ani šajnu, tak nechápem o aké "udržiavanie krvnej línie" by si sa chcela pokúšať. A pri takom plemene, akým šarpej je, je to viac než šialený nápad. Mimochodom - kryť sa píše s "y".
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 9. Feb 2008, 9:07

DAKUJEM "PANI UCITELKA" DUFAM ZE MI HELFNETE AJ V DALSOM PRISPEVKU :lol:
PRIBUZENSKY CHOV A PARENIE VIAC CI MENJ PRIBUZNYCH JEDINCOV JE NA 90% GLORIFIKOVANA OTASKA!
TOTO NEFUNGUJE V PRAXI -ZO DNA NA DEN!-/ V NEGATIVNOM PONATI MOZNYCH "MINUSOV"/
TO CO PRINESIE DO PLUSU - BUDE CENNE CHOVATELSKY-TEDA AK SU JASNE OCAKAVANIA!
MOZNE ZLE VYSLEDKY SU RELATIVNE - AK UZ VZNIKNU TAK JE NA ZVAZENI KAZDEHO CO STYM DALEJ BUDE ROBYT-
CI BUDE DALEJ CHOVAT SO PSAMI CO MALI TAKETO VYSLEDKY,ALEBO NIE.
MAL BY MAT ALE DOBRI PREHLAD O KONKRETNYCH PREDKOCH A DALSICH PRIBUZNYCH!

POMERNE- VZATO, PRINASA TENTO CHOV .POSTUP VIAC PLUSOV AKO MINUSOV.
LEN JE DOLEZITE VEDIET V DALSOM CHOVE "ZMENEZOVA ZISKANE VYHODY"
TATO OTASKA SA DA NAOZAJ HODNOTIT LEN NA ZAKLADE KONKRETNEJ PRAXE-A SKUSENOSTI ,A NIE PODLA TEORIE!

POUZIVA SA BEZNE! :wink:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod sylva » 9. Feb 2008, 22:39

Mňa osobne si už tým prvým príspevkom presvedčil, že si nepochybne serióznym chovateľom. A ak smiem vedieť, v ktorom chovateľskom klube sa úzka príbuzenská plemenitba považuje za bežnú???
TOTO NEFUNGUJE V PRAXI -ZO DNA NA DEN!-/ V NEGATIVNOM PONATI MOZNYCH "MINUSOV"/
Akosi v chovateľskej praxi nič nefunguje zo dňa na deň, v tom je ten problém i to čaro. A negatívne ponímanie možných mínusov v chove mi príde celkom logické. Keby sa mínus dal ponímať pozitívne, asi by mínusom nebol. A ak by takýto experiment priniesol niečo do plusu, ťažko by to mohlo byť v tomto prípade chovateľsky cenné. Mám silné obavy, že v tomto prípade sa o chovateľstve veľmi hovoriť nedá. Jediné, v čom s Tebou môžem súhlasiť je, že pri plánovaní chovu by bolo viac ako vhodné mať prehľad o predkoch. Máš dojem, že Angi ho má, keď si jej tak fundovane poradil?? A len tak na okraj, čo hovorí Váš poradca chovu na túto Tvoju chovateľkú filozofiu? :twisted:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod raky » 9. Feb 2008, 23:39

Súhlasím so Sylvou, určite sa to nepoužíva bežne pri riadenom chove, napr u nás to je vyslovene zakázané a sleduje sa to až do piatej generácie predkov! To znamená, že sa v pp nesmie objaviť žiadny ani vzdialený príbuzný, jednoducho nedostaneš krycí list. Pre to ľudia, ktorým záleží na chove chodia bežne kryť aj 1000km.
Podľa dostupných info ta tak funguje pri vačšine plemien schválených FCI.
Žial musím povedať, že tento spôsob využívajú hlavne množiteľia bez PP, asi pre čo najnižšie náklady... :(
Smutná téma, ale hádam Ťa presvedčí.... :idea:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 10. Feb 2008, 9:22

:lol:
PORADCA CHOVU???

KTO TI KUPIL PSA?
UVAS SA KTO STARA O PSOV?
KTO ICH ZIVY?
PREDPOKLADAM ZE ASI NIE-PORADCA CHOVU!/?/

CITAM ZE MAS NEJAKE ZNALOSTI - TAK PRECO SA '"ODVOLAVAS" NA NEJAKEHO PORADCU CHOVU-
BOHUZIAL TENTO "POST" JE VYPLODDOM ZVAZARMOVSKEJ POLITYKY- DOBY MINULEJ-A PRETRVAVA AZ DO TERAZ.-ZREJME AJ PRE KLUBOVU POLITIKU.
ZA SVOJICH PSOV A ICH CHOV ZODPOVEDAS LEN TY SAMA A NIKTO INI!TREBA SA ROZHLIADNUT VIAC -A NIE TLMOCIT OTREPANE TEORIE AKO SKOLAK.
LINEBREEDING-INBREEDING SU NAJ EFEKTIVNEJSIE CHOVATELSKE PRAKTIKY- A NIE NEJAKA EXPERIMENTALNA TEORIA-CI NEJAKE NEBESPECENSTVO-TOJE OBMEDZENE TVRDENIE.
A NAVYSE V NASICH PODMEINKACH ZREJME LEN NA TEORETICKEJ UROVNI-SUDIAC PODLA REAKCII.
JA TU NECHCEM TA POUCOVAT - V ZIADNOM PRIPADE!
LEN SI MYSLIM ZE STE DOST OBMEDZENI V NAZOROCH :wink:
http://habansbulldog.ambull.hu/

[/url]
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 10. Feb 2008, 9:29

raky píše:Súhlasím so Sylvou, určite sa to nepoužíva bežne pri riadenom chove, napr u nás to je vyslovene zakázané a sleduje sa to až do piatej generácie predkov! To znamená, že sa v pp nesmie objaviť žiadny ani vzdialený príbuzný, jednoducho nedostaneš krycí list. Pre to ľudia, ktorým záleží na chove chodia bežne kryť aj 1000km.
Podľa dostupných info ta tak funguje pri vačšine plemien schválených FCI.
Žial musím povedať, že tento spôsob využívajú hlavne množiteľia bez PP, asi pre čo najnižšie náklady... :(
Smutná téma, ale hádam Ťa presvedčí.... :idea:


RIADENI CHOV :shock: :!: :!: :!: MADE IN CSSR
ZAKAZANE ??? NEDOSTANES KRICI LIST???
TY SI ASI VELMY DOBRA OVECKA :wink:
HEJ - DOBRE RANO V 21 ST. :idea:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod sylva » 10. Feb 2008, 9:59

Ja sa celkom rada nechám poučiť, ale problém je ten, že teraz potrebovala poradiť Angi a tam si to podľa mňa s odpoveďou (slušne povedané) neodhadol :roll: Ja sa na poradcu chovu neodvolávam, len ma zaujímalo, ako sa mu páčia Tvoje názory :wink: Ja sa orientujem celkom dobre i sama, ale ani v 21. storočí - dobe pozvazarmovskej sa akosi chovateľom nikto nerodí a preto je celkom dobré, keď sa má v klube na koho obrátiť. A ak je na tom mieste správny človek, určite je to fajn. Ty si ale asi chcel napísať nie dobré ráno v 21. storočí, ale asi "vitajte v anarchii", nie?! :twisted:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 10. Feb 2008, 10:11

sylva píše:Ja sa celkom rada nechám poučiť, ale problém je ten, že teraz potrebovala poradiť Angi a tam si to podľa mňa s odpoveďou (slušne povedané) neodhadol :roll: Ja sa na poradcu chovu neodvolávam, len ma zaujímalo, ako sa mu páčia Tvoje názory :wink: Ja sa orientujem celkom dobre i sama, ale ani v 21. storočí - dobe pozvazarmovskej sa akosi chovateľom nikto nerodí a preto je celkom dobré, keď sa má v klube na koho obrátiť. A ak je na tom mieste správny človek, určite je to fajn. Ty si ale asi chcel napísať nie dobré ráno v 21. storočí, ale asi "vitajte v anarchii", nie?! :twisted:

"vitajte v anarchii", nie?! :twisted:[/quote] :lol:

INTERNET :idea: :!: = 21 ST. :lol: TOJE OBJEKTIVNE A NIE PORADCA CHOVU :!:
TAK KED TO VYDIS NA ANARCHIJU - TAK TOJE ASI ANARCHIJA :wink:
ALE MAM POCIT ZE TO BERIES VELMY DRAMATICKY A VAZNE -BEZ NADHLADU :wink:
INAC POCHOPITELNE NECHCEM SA STEBOV HADAT ANI SA TVARIT MUDREJSIE
-LUBIJA SA MY TVOJE RIDGEBACKY- TERAZ NEVIEM CI SOM TO DBRE NAPISAL :lol:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod sylva » 10. Feb 2008, 10:41

Internet je super vec, nájdeš takmer všetko, ale keď to nevieš využiť a správne použiť, je to nanič. Moji ridgebaci sú super, súhlasíííím :twisted: :twisted: :lol: 8) Ale asi by sa Ti viac páčila moja "narazená huba" Adelka - ang. bulldog. Žial, "odišla" nám pri cisaráku. Aj so štencami. :cry:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 10. Feb 2008, 10:53

sylva píše:Internet je super vec, nájdeš takmer všetko, ale keď to nevieš využiť a správne použiť, je to nanič. Moji ridgebaci sú super, súhlasíííím :twisted: :twisted: :lol: 8) Ale asi by sa Ti viac páčila moja "narazená huba" Adelka - ang. bulldog. Žial, "odišla" nám pri cisaráku. Aj so štencami. :cry:

PRI CISARAKU-TO JE SKODA :?
NEPODCENUJME LUDI - SPRAVNE JE SUBJEKTIVNE A RELATIVNE :lol:
JA SOM TIEZ "INTERNETOVY SAMOUK" :wink:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod sylva » 10. Feb 2008, 11:03

Jasne, človek sa učí na vlastných chybách, ale v chove ide o živé tvory, tak by nezaškodilo pridŕžať sa porekadla, dvakrát meraj a raz rež. OK, ja fičím so psami von.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 10. Feb 2008, 11:22

sylva píše:Jasne, človek sa učí na vlastných chybách, ale v chove ide o živé tvory, tak by nezaškodilo pridŕžať sa porekadla, dvakrát meraj a raz rež. OK, ja fičím so psami von.

TAK MAM POCIT ZE TERAZ TO NABRALO INI LEVEL - :lol:
JETO OK!
HLAVNE NECH SI KAZDY ROBI CO CHCE A NECH SI NENECHA NIKYM PRIKAZOVAT A DIRIGOVAT-LEN VTEDI MOZE BYT SO SEBOV PLNE SPOKOJNY!
PREDPOKLADAME ZE SME SCHOPNI POCHOPIT CO JE PRENAS VHODNE A CO NIE - NIESME SKOLACI.
DOST NAM DIRIGOVALI-AZ SA TO PRENIESLO AJ DO ZALUB LUDI-DAKUJEM PEKNE-POTOM JE STOHO PILITIKA A DRAMA.
CELE TO JE O ZABAVE !
PES JETU PRE OBRAZ CLOVEKA A NIE NAOPAK!
AK TO NIEKTO TAKTO NEVNIMA TAK JE ASI TROCHU ROZLADENY :wink:
http://habansbulldog.ambull.hu/
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod raky » 10. Feb 2008, 19:03

[quote="HABAN'SBULLDOG
RIADENI CHOV :shock: :!: :!: :!: MADE IN CSSR
ZAKAZANE ??? NEDOSTANES KRICI LIST???
TY SI ASI VELMY DOBRA OVECKA :wink:
HEJ - DOBRE RANO V 21 ST. :idea:[/quote]


Ano, som dobra ovečka, ak to je o tom, že mám záujem na zdraví a vyrovnanej povahe plemena. Ale ak Tvoj názor je že Tvoj pes môže nakryť čo chce, tak je táto debata zbytočná. Mali by s teba radosť v hociktorom klube... :lol: Teraz som sa fakt zabavil.... :wink:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron