nácvik čistoty

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

nácvik čistoty

Poslaťod evulkak » 13. Mar 2007, 10:02

Poradte mi niekto ako mam stena naucit aby chodilo vykonavat potrebu len von. Uz to skoro vedel ale ako som zmenila pocet krmeni za den (zo 4 na 3) tak nam to nejako nevychadza a previdelne mi urobi doma kôpku a vycura sa. To s tym curanim ma ani tak netrapi lebo to robi na noviny ale ta kôpka to ma mrzi.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Anka7 » 13. Mar 2007, 12:56

So psíkom chodievajte vonku, vždy po jedle, po spánku, po hre.
Ak vidíte, že psík chce vykonať potrebu, vezmite ho na ruky a šup, utekajte s ním von.
Určite dodržiavajte zásadu, že psíka nemôžete trestať, ak nebol prichytený pri čine - to znamená, že ak prídete domov, alebo vojdete do niektorej z miestností a nájdete tam mláčku, alebo hovienko, tak nemôžete psíka trestať.
Pchanie ňufáčika do mláčky vôbec nefunguje. Len si so psíkom pokazíte vznikajúci vzťah.

Každý psík sa skôr či neskôr naučí aj sám, že špiniť sa má vonku. U každého to však trvá rôzne dlho.
Práve preto s ním chodievajte vonku často.
Stále keď vykoná potrebu vonku, tak ho odmeňte a pochválte. Naopak ak doma (a prichytíte ho pri čine) ráznym FUJ ho okríknite, vezmite ho na ruky a choďte vonku...
Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.
www.psiadusa.sk
Anka7
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Poslaťod evulkak » 13. Mar 2007, 14:12

S krpcom chodim von kazde dve resp kazdu hodku a pol. Ked som doma. kedze vecsinu casu cez tyzden som v praci nejaka ta mlacka aj kopka sa najde po prichode domov. Jasne ze ho za to nekarham (ako by som aj mohla ked sa tak strasne tesi ked pridem domov) no rada by som pripadne bordeliky eliminovala na minimum. Niekedy aj ked som doma nestihnem ho zobrat von a mlacku mi pusti za dverami na chodbe a podobne. Cez vikendy sa nam obdobne nehody nestavaju. Takze nam ostava len cakat :wink:
Ďakujem za odpoveď.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Lada » 13. Mar 2007, 21:12

U nás to bolo už celkom v pohode. Fanča vydržala aj celú noc. Ale teraz má nejaké problémy tak nás budí v noci aj každé 2 hod. nieje to bohvie čo. Ale snáď to prejde. Ináč tá moja, hlavne ráno keď sa zobudí začne zívať a zíva dovtedy kým ma nezobudím ak sa hneď neskoncentrujem tzn. idem skôr na WC alebo sa umyjem, tak to pustí. Takže mi nezostáva nič iné len na pyžamo hodiť tepláky a bundu a zo zalepenými očami ísť o 2 alebo 4 ráno vonku. Ale najlepšie,keď už idem zo zalepenými očami a oblečená a Fanča sa pociká. Čo už šteniatka sú šteniatká.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod evulkak » 14. Mar 2007, 9:28

Lada:

to s tym pyzamom mi je dost povedome :lol: tiez to tak robim. Az na to ze ja uz som vo vyssom leveli lebo mam pri posteli nachystane nohavicky a teplaky... Maly spi kym sa nepostavim z postele takze to robim tak ze poleziacky sa obleciem a fofrujem k dveram.. v megarychlosi so zalepenymi ocami driapam po voditku, servitke a klucoch a len sa modlim aby sme chytili vytah niekde blizko poschodia. Nepametam kedy rano som po nom upratovala v byte mlacky ktore by narobil cez noc... za to sa mu vzdy zadari mlacku rano urobit na chodbe kym cakam na vytah. Ak ho prichytim skor nez pusti fajn... ale ked on to vzdy urobi ked stlacam gombik a to neviem pozerat aj naneho aj na vytah.. takze ho prerusim.. trosku vysticujem a vonku pokracuje. A ked sa vratime nedostane najest skor nez to neupracem... spolieham sa na to ze to pochopi ako "cikam voku = papam hned" a "cikam na chodbe = musim na papu pockat"
To ked pridem domov z prace a tam prevrat musim este nejako nacvicit.
Vcera som zabudla zobrat sacok s pocurankami a kôpkou a on mi ju cez den ako sa doma asi nudil strhol zo stolika rozkmasal na framforce (aj ten sacok) . Strasne som sa bala ci nepozral aj ten sacok.. ale kadi normalne takze asi ho len rozniesol. Aspon viem ze nesmiem zabudat.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod anitram » 14. Mar 2007, 12:01

evulka tomu aby sa psik pocikal pri cakani na vytah sa da zabranit tak, ze si ho vezmes na ruky. Ako som sa docitala je to maly bradac, tak by to nemal byt problem. To ze si zapamata pocikam-nepapam, je velka casova medzera, nespoji si to. Vonku ho rozrusia rozne veci, pachy, zazitky a uz aj zabudol, ze sa pocikal pri vytahu.
Čím viac spoznávam ľudí, tým viac túžim byť zvieraťom
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod evulkak » 14. Mar 2007, 13:01

anitram:
už ma to napadlo. Ale na ruky ho brat nechcem. Práve ho to odúčam. Bola by som len velmi nerada abysi opäť navykol na nosenie na rukách ako keď sme si ho priniesli. Stále sa potom pýtal hore. Dokonca aj pri hre keď sedím na zemi sa mi snaží sadnúť na nohy a tam si žvatlať svoju hračku.
Takže asi radšej budem umývať chodbu. :wink:
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod anitram » 14. Mar 2007, 16:21

ok, ja len tak
inak moj pes to ma povolene sediet na mne a zvachat hracky, alebo ma vo zvyku si lahnut a spat na mne. je to fajn zohrieva ma to, ked chce ist vonku na ruky a zvazim situaciu, ze jej nic nehrozi, tak ma smolu, poviem nie a hotovo.
Čím viac spoznávam ľudí, tým viac túžim byť zvieraťom
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod evulkak » 14. Mar 2007, 16:30

Ja to nechcem len z jedineho dovodu. Kamaratka ma psa a presne toto mu dovolila. Ked ideme na kavu tak ho musi mat posadeneho na kolenach lebo inak by sa asi zblaznil. Nerada by som sa dostala prave do takeho stadia ze sa ja budem musiet podvolovat prianiu psa. len si vezmi ze ides niekde mas na sebe nieco svetle nedajboze biele.. a pes ti tam bude robit tanecky dovtedy kym si ho neposadis na klin. A to iste je aj nosenie na rukach. Mas nieco svetle nedajboze biele :D a vonku je naprsane a pes straaaaaaasne tuzi sa nosit na rukach :lol: . Ok zachadzam do extremov. Je to len o tom pokial ho pustis. Ja ho vsak nechcem pustit ani len na start. :wink:
Pes u nas na sedacku nesmie, do postele uz tobôž nie. Takze ani spanie s nim nehrozi. Mam aj dvoch kralikov. Ani ti nesmu do splane a na postel takze preco by mala byt vynimka u psa.
Proste mame vyhradene pravidla, kazdy mame svoju postel, svoje misky, hracky a kazdy chodi po vlastnych. :wink:
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Lada » 17. Mar 2007, 17:29

A ako je to s venčením vašich psíkov čo ich máte na byte v daždi. Tú moju volam pansky psík, hrochník lebo krochká keď sa jej niečo nepáči. Na posteli v spálni tiež nespí ale na gauč jej dovolíme ísť to už len z toho bohového výrazu, ktorý má keď chrní.
Dnes je škaredé počasie tak stále spí a spí. Navonok ju musím zobrať násilím. A to sa len vyčúra a ťahá sa ostošesť domov, keď chcem pokračovať tak sa zatne a ťahá dozadu proste keď nechce tak nechce.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod Ivka » 22. Mar 2007, 12:22

My ked ideme v dazdi von, tak ten moj (3mesacny weimar) na mna pozera s otazkou v ociach, ci to myslim naozaj vazne! :lol:
A cika rovnako, vacsinou na chodbe pri vytahoch :? na ruky nemoze, ma uz 12 kil a fakt by som nezvladla psa, dvere, vytah, sacky, voditko naraz... Takze som sa vzdala akychkolvek predstav, ze ho odnaucim cikat rano doma. Jednoducho len cakam, kedy z toho vyrastie :)
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Lada » 22. Mar 2007, 21:46

Ten náš chrúst už celkom zvláda vydržať keď sme s ňou doma. Horšie to je keď je sama doma a my prídeme z práce. To je hotová pohroma. Kúpili sme jej linoleum a tam sa môže docikať a dokakať koľko chce. :wink:
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod silvique » 3. Apr 2007, 20:34

Čafte ľudkovia,
keď to tak čítam, som hrozne pyšná na svoju 9 týždňovú Havaňáčku :wink:
Máme ju tretí týždeň a ešte nám doma "bobek" nespravila a cikať sa naučila behom týždňa na podložku. Občas si to zle nasmeruje a ciká tesne vedľa, ale princíp podložky pochopila :lol:
Je to až neuveriteľné. Ona sa normálne pýta von. Sadne si a šteká a vrčí. Keď vidí, že sa obúvam a dám jej obojček, teší sa.
Prídeme von a spraví svoje.
Prvý týždeň som s ňou bola na "materskej" a chodili sme von každú hodinku / ak nespala/,večer naposledy o jedenástej a ráno aj o pol piatej.
To boli prvé 3-4 dni.
Ďalšie dni už o desiatej sa vyparila- spinkať k mojej posteli a spinkala až do rána do šiestej.
Fakt nechápem, kde sa v tej malej hlavičke berie toľko rozumu :)
Tak len toľko, chcela som sa troška pochváliť :oops:

Silvia
silvique
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 22. Jan 2007, 21:35

Poslaťod Dávid_Bodnár » 4. Apr 2007, 17:09

No my budeme mat onedlho tiez steniatko...Nemohol by mi niekto napisat nejaky manual ako nato aby cikalo aj kakalo vtedy ked ma??? Najprv ho chcem naucit na noviny,(ako dlho by mal choditi na noviny???) Proste nieco o to ako nato...Dakujem (Bude to Labrador)
Dávid_Bodnár
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 2. Apr 2007, 15:54

Poslaťod SH a perzska macka:) » 4. Apr 2007, 20:29

treba hned od zaciatku bravat male von :wink: hned ako doje jedlo alebo sa napije, lebo u steniatok to vsetko rychlo prebehne :lol: a zo zaciatku budes s nim chodit castejsie von (po kazdom jedle) kazdu hodinku a pol- dve, a po takom tyzdni aj neskor, steniatko sa zvykne potom aj pytat samo von :wink: (zalezi aj na tom ako bude stare... ale ak to bude niaky 8tyzd. prcek, tak budete vonku kazdu chvilu) on si zvykne a cim bude starsi, tak nebude potrebovat tak casto chodit von :wink: .. (a v noci, to mu spravte niaku ohradku, kde date noviny.. (alebo chodievajte napr. o 11-tej na posledne "vecko" a hned rano zasa von, ale to moze byt aj o 4-tej rano, ved uvidite)on to pochopi, a keby ste nestihli aj cez den, tak tam pojde, alebo nechat v ohradke, ked budete prec, aspon nenajdete doma prekvapenie :lol: )
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia