Velkost

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Velkost

Poslaťod zuzu » 23. Aug 2006, 10:40

Ahojte, rada by som vedela, či sa yorky delia na tri rôzne veľkosti (teda malý, stredný a veľký)? Podľa mňa je len jedna veľkosť, ako uvádza štandard teda do 3,5 kila. Ale včera ma veľmi ohromilo, keď ku nám pri vetovi prišiel chalan so 7 mesačným yorkom ktorý vážil 6 a pol kila!a povedal, že to je úplne normálne (ten york vyzeral skôr ako leľký fúzač). Tak už som z toho xxxxx. Všade sa píše, že york nesmie, teda nemal by véžiť viac ako určuje štandard a po ulici sa kľudne preháňajú 7 kilové yorky a ešte ich množia ďalej.. :roll: Čo si o tom myslíte?
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Hosť » 23. Aug 2006, 11:48

Ahoj Zuzu,
môj yorkie má 9 mesiacov a 3,5 kila a zdalo sa mi, že je veľký. Ale teraz by som fakt chcela vidieť toho 6,5 kilového yorka. To musí byť "obor". Možno ho prekrmujú, alebo nie je čistokrvný alebo čo.
Hosť
 

Poslaťod Michaela » 23. Aug 2006, 12:24

niektore psy mozu byt vacsie a niektore zase mensie ako urcuje standard. uz som videla samojeda velkeho ako bigel a tn samojed mal pp. a moja kamoska ma goldena-psa a je velky ako fena goldena.
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

yorkshire terier

Poslaťod Hosť » 23. Aug 2006, 15:40

Existuje len jedna veľkosť a to do 3,5 kg a to už sú veľké .Optimálne je od 2 - 3 kg
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 23. Aug 2006, 15:44

myslím si,že tí ktorí kupujú šteniatka bez PP priamo nahrávajú množiteľom psov,ktorýmnezáleží ako ten psík vyzerá,či prenáša nejaké genetické i iné vady aj keď su po rodičoch sPP.Treba sa opýtať,prečo neboli títo rodičia uchovnení,či práve nie pre vady.A pokiaľ sa budú kupovať psíky bez PP za 8-9 tisíc,dosiaľ ich množitelia budú množiť a po vlne ,ktorá opadne ich vykopnú na ulicu
Hosť
 

Poslaťod anitram » 23. Aug 2006, 19:36

ano je jedna velkost, tiez ma zaraza ako ludia vedia tak zanietene hovorit o tom, ze su tri velkosti a ze to ich 0,5 kg stvorenie je mini york :lol: , nech pridu na vystavu a uvidia co robia s malymi yorkami v kruhu, v nedelu ich rozhodkyna vyhadzovala z kruhu, prdola ma v 9 mesiacoch 2,7 kg, mame nove fotky z vystavy na stranke, ak by ste chceli kuknut
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod maťo » 24. Aug 2006, 13:34

anitram,ja by som sa rád kukol,ale neviem adresu :wink:
maťo
 

Poslaťod anitram » 24. Aug 2006, 18:21

pardon, ja som tam nemala pridanu stranku, uz je doplnena www.genystar.szm.sk
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod zuzu » 25. Aug 2006, 9:17

No veď práve preto ma to tak vždy zarazí, keď mi ľudia začnú vykladať že existujú 3 veľkosti yorkov a robia zo mňa xxxxxxx.
Anitram, ahoj, ako sa má drobec? Naša váži 2,55 kg. V septembri už bude mať rok! V utorok bola trhať tie dva očné zuby čo som ti vravela, všetko bolo ok. Už sa jej to aj zahojilo. Akurát ešte vždy trucuje s tými granulami, no ale čo už s ňou.. :lol:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod anitram » 26. Aug 2006, 9:09

ahoj, no drobec sa ma fajn, vazi 2,7 kg a zjedla by aj mna keby mohla :lol: , ked vidi, ze nieco jem, tak caka, ze aj ona dostane, musim si zaklopat, ze este nemala hnacku, a to uz pojedla vselico, aj my musime dat vytrhnut jeden ocny zub, bojim sa toho, ale snad to dobre dopadne, ved je zdrava. Uz sme ju aj zacipovali, lebo ideme do zahranicia na vikend a ani ju to nebolelo, viac ju bolelo, ze potom bola meter od veterinara, to mi na rukach skuvinala jak o zivot.
Len mam problem zohnat kozmetiku na srst, v predajni, kde to mali mat, to uz nepredavaju, www stranka je v rekonstrukcii, na moj mail nikto nereaguje, no neviem uz kde to mam hladat
Tak pozdravuj drobca a pekny vikend
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod zuzu » 26. Aug 2006, 18:57

hm to by som aj ja chcela aby moja zrala vsetko, ona zerie vsetko kým v tom má aspoň kus kuracieho al. hovädzieho mäsa..A co vlastne za kozmetiku to hladas? My pouzivame perfektny sampon ktory je urceny original pre yorkov, ma po nom peknu srst. Maj sa krasne, pa
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod anitram » 28. Aug 2006, 19:14

zhanam all systems, predajna, kde to mali mat s tym uz skoncila a v blave to akosi nikde nie je, este skusim cez net, ale na moj prvy mail nereagovali, tak skusim druhy poslat uz ako objednavku, v brne to tiez nemali, pripadam si akoby som chcela zohnat ufo
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod matazpe » 25. Sep 2006, 10:35

JA mam yorkshirku ma 11 mesiacov a vazi 1.65 kg je po rodicoch co vazil otec 1.80 kg a mama 1.90 kg, tak ver ci never delia sa yorkovia na 3 velkosti, ale york nad 3 kg je podla mna moc velky a je to vacsinou z ludskej stravy. Pokial chovas yorka len na kvalitnych granuliach tak nebude z neho 6 kg :wink:
Obrázok užívateľa
matazpe
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 24. Sep 2006, 12:30

Poslaťod anitram » 25. Sep 2006, 11:44

zuzu a mame to tu, odbornika na yorkov :lol:

matazpe ja sa ta spytam, ci si si citala standard yorkshirskych terrierov a ci tam niekde je uvedene mini york, stredny york a maxi york??
druha otazka mas hafana s PP??? moze byt ze aj mas, odkial sme brali malu, tak tiez mala posledne steniatko vo vrhu omnoho mensie ako bola Lili, ale rovno nam bolo povedane, ze budu problemy s papanim a vobec nie je vhodna na porody, a ked mas PP bola si s nou na vystave?? a ako ste dopadli?? a uchovnis ju?? ak si mi odpovedala na vsetky otazky ano, tak som zvedava na jej komplikovany porod pri takej vahe, potom daj info, ked budete mat niekedy steniatka
druha vec je mini york miesany s civavou a tretia vec je maxi york miesany so silky terierom
prosim neohradzujte sa s tromi velkostami, lebo je len jeden standard v urcitom vahovom rozpati a nenazyva sa to mini a maxi

dufam, ze som sa ta nedotkla, a nezoberies si to moc k srdcu, to je len tak pre informaciu a dakujem za tu cesku www stranku na oblecky, tu som este neobjavila
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod matazpe » 25. Sep 2006, 12:18

No na 100% ti mozem povedat, ze neni s nicim miesana,kazdy chovatel aj veterinar sa ma pyta kde som ju kupila ze takeho yorka uz ani vidiet neni, lebo je to vsetko pokrizene urcite ju dam pripustit a potom ti dam vediet aky mala porod.Veterinar povedal,ze vobec nemusi mat problem s porodom ked je mala. Keby nastali komplikacie tak cisarskym. Ma vela pohybu, preto nenabera moc na vahe je dobre stavana ma velmi pekny chrup, uplne zdrava. Ma 11 mesiacov tak to neni jej konecna vaha bude vazit asi tak ako jej rodicia okolo 1.90 kg. Nemam ju s papierami pricom mi boli ponuknute, ale zdalo sa mi to vela penazi vtedy, teraz by som urcite uvazovala inak a vobec sa ma tvoja sprava nedotkla, pretoze som hrda na to aku ma krasnu yorkshirku :wink:
Obrázok užívateľa
matazpe
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 24. Sep 2006, 12:30

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia