utratenie šteniatok

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

utratenie šteniatok

Poslaťod badovka » 28. Nov 2006, 11:57

Môžu sa odobrať fenke šteniatka bezprostredne po ich vrhu? Nebude to mať pre fenku nejaké zdravotné problémy? Jedná sa o to, že sa prišlo neskoro nato, že je kotná, teraz porodila 3 šteniatka /otec neznámy/ a okrem toho majitelia nemajú vhodné podmienky nato ,aby šteniatka zostali pri matke aspoň do ich 3 mes. /chcú ich dať utratiť/. Čo si o tom myslíte ?
badovka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 14. Aug 2006, 9:48

odpoved

Poslaťod bielapani » 28. Nov 2006, 13:32

Ahoj, ak mozem povedat svoj nazor...my mame teraz 8 steniarok a tiez sme ich nemali kam umiesnit, tak sme to riskli a dali sme si ich do spalne a zatial to ujde, kazdy druhy den im vyperiem plachtu a sucka sa stara aj o to aby boli ciste...takto to vydrzime do cca. 3-4 tyzdna a potom by uz nemal byt taky problem ich niekomu dat...mate len 3 steniatka takze urcite niekoho najdete kto si ich vezme...ale treba pozerat na to ze sucka by mala byt so stenatami az do toho 6 tyzdna...ja by som urcite teraz stenata nedavala prec...moj sused to takto robi stale, ale sucka je nestastna, robi sa jej neustale mlieko, fnuka a pod.
Obrázok užívateľa
bielapani
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 22. Nov 2006, 11:28
Bydlisko: kosice

Poslaťod rybicka » 29. Nov 2006, 10:44

Ak je to už naozaj nevyhnutné, že ich musíte dať preč, tak jedno by malo zostať. Ale tri si tiež myslím nie sú taký problém. A aj kríženci, keďže je otec neznámy sa dajú celkom lahko predať, na celom Slovensku sa nájdu ludia, ktorí chcú aj krížené šteniatko. :wink:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Lucia Puterová » 29. Nov 2006, 17:30

Ahoj. Fenka mojej tety mala asi dva roky dozadu 12 šteniatok. Jedná sa o labradorku. No a tá fenka nemohla tie šteniatka krmiť. Moja teta aj so svojimi detmi tie šteniatka vychovali na sušenom mliečku a ani jedno neumrelo. Chcem tým povedať, že by šteniatka nemuseli utratiť - stačí keby našli niekoho ochotného, kto by si šteniatka vzal k sebe a skúsil vychovať. Je to vlastne hop alebo trop. Aspon by to mohli vyskúšať...
Ak by si im chcela pomôcť - skus kontaktovať napríklad slobodu zvierat tam ti poradia.. tak by tie úbohé stvorenia mali aspon akú takú šancu na život.. :wink:
Obrázok užívateľa
Lucia Puterová
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 10. Aug 2006, 16:46

Poslaťod Sonickaaa » 29. Nov 2006, 21:32

aj podla mna by to mali skusit...nech ich neutratia... :( ved co su to za ludia ked take male stvorenia zabiju?:( nex daju vsade oznamy a urcite sa niekto najde... :) drzim palec :wink:
wahaha kto ma sarpeja jak ja?:D
Obrázok užívateľa
Sonickaaa
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 23. Nov 2006, 21:52

Poslaťod Mary » 15. Dec 2006, 21:58

Snad ich neutratili a nechali pri ich matke :( ..
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia

cron