poradte prosim..:)

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

poradte prosim..:)

Poslaťod bonnie » 6. Nov 2006, 16:05

ahojte vsetci,
koncom tyzdna si idem vybrat steniatko, rozhodla som sa kupit madarsku vyzlu,je bez pp,a potrebujem vediet na co vsetko davat pozor pri vybere steniatka..bude to totiz moj prvy psik, takze som v tychto veciach este zaciatocnik:) a preto neviem uplne presne co treba skontrolovat a podla coho spoznam zdrave stena s dobrou povahou..nerada by som si totiz nieco zanedbala pri kupe a vybrala psika ktory by bol chory, vela krat som uz citala o pripadoch kedy sa stalo ze si nikekto kupil psika a potom zistil ze ma daku vadu ale uz s tym nic nenarobil.. :?
dakujem vopred za vsetky rady a odpovede!!! :) :) :) :) :) :)
bonnie
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 27. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Jaro » 6. Nov 2006, 17:05

spytaj sa " chovatela " preco je stena bez PP ! u stenata sa neda povaha urcit aj tak 80% povahy ovplyvni buduci majitel od neho zalezi aky bude psik v dospelosti .

len dufam ze vies co obnasa mat doma stavaca . :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod offca » 7. Nov 2006, 10:21

Jaro, zmena imidžu...chvalim ;)

Bonnie, ja len takú malú čerešničku na torte....ak si nechceš prácu so psom skomplikovať, toho najväčšieho šaša vo vrhu nechaj tam. Stredná cesta je zlatá.

..ale štve ma, že vyžly idu do mody.

Ale je zaujimave sledovať...prečo všetky tieto modny vystrelky pri psoch vedú len k zlému?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Aston » 7. Nov 2006, 10:57

Bonnie,
kolko ja uz viem o psoch...tiez som mala stavaca, podobneho k madarskej vyzle, tak si u steniatka vsimaj, ci je aktivne, a ma zaujem o okolity svet, nech prilis neknuci, a co sa zdravia tyka, viem len o psoch , oci ,usi nezapalene, vycistene, a viditelne vajicka....fenku neviem :-(
postavou, nech je dobre zivene, tie posledne z vrhov byvaju utle, ale nie je to pravidlo. Ale ak chces vediet ake bude asi steniatko, trvaj na tom aby si videla rodicov, oboch....ako tak ti daju predstavu ze budu vyzerat po nich.
vrodene choroby aj tak nezistis, az po case....ale to je riziko vzdy....a samozrejme od utleho veku dosledna vychova...70/80 % povahy zavisi od vychovy.
Fenky su pritulnejsie,kludnejsie....
vela stastia, ticho zavidim...:-)
Obrázok užívateľa
Aston
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 31. Okt 2006, 12:50
Bydlisko: Dunajska Streda

Poslaťod offca » 7. Nov 2006, 11:10

Aston, viditelné vajíčka? Taak si mala potom iného vajčáka, ked ich mal pri odbere spustené ;)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Jaro » 7. Nov 2006, 18:16

OFFCA zmena je zivot hehehehehe . a mlady je fotogenicky no nie ?! :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod DKo » 8. Nov 2006, 7:51

Jaro píše:mlady je fotogenicky no nie ?
pri diviakovi, po návšteve oplotka, by bol možno ešte fotogenickejší 8)
treba dúfať, že sa jeho fotogenickosť nezapáči tým, ktorých omrzeli bígle :(
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod offca » 8. Nov 2006, 9:37

DKo píše:treba dúfať, že sa jeho fotogenickosť nezapáči tým, ktorých omrzeli bígle :(

toto, toto...
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Jaro » 8. Nov 2006, 9:44

DKo píše:
Jaro píše:mlady je fotogenicky no nie ?
pri diviakovi, po návšteve oplotka, by bol možno ešte fotogenickejší 8)
treba dúfať, že sa jeho fotogenickosť nezapáči tým, ktorých omrzeli bígle :(


Dusan toho sa nebojim , taketo tornado si malokto uviaze na krk . A kazdy kto sa on zaujima hned na to upozornim :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Aston » 8. Nov 2006, 15:25

offca....mas pravdu, zle som sa vyjadrila...mala som namysli, hmatatelne.:-)
Obrázok užívateľa
Aston
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 31. Okt 2006, 12:50
Bydlisko: Dunajska Streda

vyzlaaa :)

Poslaťod dana » 8. Nov 2006, 16:01

jeeeeeej, dalsia vyzlicka :) ja mam 6 a pol mesacnu vyzlu,fenku, tiez je to moj prvy psik a je to supeeer!!! my mame najzivsiu fenku z vrhu a je to celkom ok,byvame v byte no koncom zimy sa stahujeme do domu... zdrave stena musi byt zvedave a nie ustrachane,malo by sa prist s tebou zvitat a tie veci ako ocka,uska,srst a zadocek samozrejme... drzim palce,potomd aj vediet, co a ako :)
dana
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 12. Aug 2005, 11:57

Poslaťod bonnie » 8. Nov 2006, 23:19

:wink:
no zatial to dopadlo tak, ze som si bola dnes pozriet steniatka..vsetky veci sedeli ako mali, aj ich mamina bola velmi pritula a poslusna, takze ak bude mama po nej, budem len rada:) :) :) po dlhom obzerani som si teda nakoniec vybrala malicku fenku, bolo to dost tazke lebo setyk boli nadherne,vesele ziove a hrave..takze o tyzden je doma :wink: :wink: :wink: tak sa uz neviem dockat..taka bola krasna, ale sak to asi poznate ked ste si vyberali vase steniatka :)
bonnie
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 27. Okt 2006, 23:40

Poslaťod dana » 9. Nov 2006, 17:37

tak gratulujem,urcite si si dobre vybrala :) odkial si ? :)
dana
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 12. Aug 2005, 11:57

Poslaťod bonnie » 9. Nov 2006, 18:15

som z ba:)
bonnie
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 27. Okt 2006, 23:40


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

cron