Vylepovanie usi

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Vylepovanie usi

Poslaťod Rena » 11. Okt 2006, 11:55

Ahoj,
vedel by mi niekto poradit ohladne vylepovania usi? Ma s tym niekto nejake skusenosti?
Nasmu psovi stoja uchale, ale mal by ich mat sklopene. Skusali sme mu ich zlepovat, no vobec to nezabralo, znova sa mu postavili. Najnovsie mi poradili, aby som mu na spicku ucha nalepila vyzuvanu zuvacku - mala by posobit ako zavazie (?!?) - a vecer mu masirovat usi aby sa chrupavka trochu poddala. :shock:
Ma uz 5 mesiacov, myslite, ze sa to este da napravit? :?
Rena
 

Poslaťod basa » 11. Okt 2006, 12:39

ja som mala opacny problem. ja som chcela aby mojmu psovy stali usi, ja som mu ich lepila a pomohlo mu to ,teraz mu uz pekne stoja uska. ake mas plemeno? mozno to mal zalepene kratku dobu.
basa
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod Rena » 11. Okt 2006, 13:03

Usi mal zalepene asi mesiac... Asi to nie je dlho, no mal natolko zdeformovane usi, ze som mu ich radsej nechala na pokoji, aby sa to este nezhorsilo. Vie niekto poradit, ako by som mu ich mala zlepovat? A ci to ma este vyznam v 5 mesiacoch... Myslite, ze "zuvackova" metoda je vhodna? Pride mi to trochu pritiahnute za vlasy :shock:
Rena
 

Poslaťod Rena » 11. Okt 2006, 13:08

Aby ste mi rozumeli: Po mesiaci vylepovania mu usi odstavali do stran, vyzeral, ako startujuca helikoptera. Potom sa to nastastie dalo do povodneho stavu. Potrebovala by som len ohnut spicku ucha smerom dole, nie cele ucho. Prosim, ak mate niekto skusenosti, pomozte mi!
Rena
 

Poslaťod šeltie » 12. Okt 2006, 13:26

ja som svojmu psovi riešila stojace uši taktiež "lepením" no na miesto žuvačky som používala lepiacu hmotu na plagaty. Neničí až tak srsť a nie je až natolko lepivá. Jednoducho som jej nalepila kusok na konček ucha tak aby sa klopili v hornej tretine. Mesiac je priliš krátka doba, treba to tam nechať dlhšie, ja som to odstranila až v jednom roku veku teda mala to tam veľmi dlho, no zabralo to. Dnes ma krasne vysiace uši tak ako ma
Obrázok užívateľa
šeltie
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 3. Jan 2006, 19:40
Bydlisko: Nitra

Poslaťod Priscilla » 12. Okt 2006, 15:37

Ahoj Rena!
Nepíšeš plemeno, ale z Tvojich príspevkoch som získala predstavu, že máš niečo ako kóliu, šeltiu alebo niečo s podobnými ušami.
Osobné skúsenosti s tým nemám, ale možno Ti pomôže, čo píše o vylepovaní uší vo svojej knižke o kóliách známa česká chovateľka pani Křečková:

Nezřídka se u 3-6 měsičných collií setkáme s nepravidelným nesením uší a to je doba kdy potřebují vaši zvýšenou péči. Dospělá collie musí mít správně nasazené uši, se špičkami asi v jedné třetine kupředu klopenými. Malá štěňátka se k tomu dopracují vetšinou sama bez problémů, ale později, při výměne prvních zubů za druhé se mohou zcela vztyčovat, nebo naopak zcela padat dolů. Tento stav by se neměl zanedbat, ale naopak je nutné vztyčenou špičku ucha důkladne promastit jakýmkoliv tužším mazlavým tukem (vazelinou) a nepostačí-li to ke sklopení ucha, obalit ješte v popelu, či hladké mouce. Ponechá se na uchu tak dlouho jak je třeba, podle potřeby je možné toto ošetrení opakovat. Následuje-li velký pokles ucha, musí se vše, nebo úměrná část zatížení odstranit. Dříve doporučené zatížení špičky ucha např. žvýkačkou může být dvousečnou zbraní: může naopak způsobit zesílení ušního svalu a tím tvrdší postavení boltce. Někteří chovatelé veří přelepení uší do žadoucího tvaru leukoplastí a pod. - ani proti tomuto prstředku nelze nic namítat. V každém případe je nutné silně omezit, nebo i zcela přerušit podávaní kalcia a všemožných jiných vitamínů, které bývají společne v různých zmésích. Ucho v míste předpokladaného ohybu se doporučuje co nejčastěji masírovat.
Priscilla
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 28. Apr 2006, 20:52

Poslaťod Rena » 13. Okt 2006, 20:00

Kujeeem :D
Vyskusame, uvidime...s usami si poradime? :evil:
Rena
 

Poslaťod Priscilla » 14. Okt 2006, 12:46

Držím palce!

Rena, a čo je to za plemeno? Ozaj by ma to zaujímalo.
Priscilla
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 28. Apr 2006, 20:52

Poslaťod Dorn » 15. Okt 2006, 0:58

Vylepovanie uší má význam jedine v štenacom veku, pri tzv. "prezubovaní", vtedy sa utvára aj ušná chrupavka. Ak ste tento "termín" prešvihli, pomôže snád len veterinárny zákrok, u dospelého psa je to nemožné.
Vylepovanie uší sa spravidla robí na 3 - 4 dni, potom deň prestávka a znovu, v tom čase sa do krmiva môže (nemusí) pridávať želatina, v 10 násobnej dávke, ako udáva výrobca. Vzhladom na to, že želatina je látka ktorou sa nemožno predávkovať, neublíži, no urýchli proces vytvorenia pevnej chrupavky. V prípade, ak ste psa krmili superprémiovým krmivom s obsahom glukosamínu a sulfátu, želatina nie je v tom prípade potrebná...
Tiež by ma zaujímalo, aké plemeno máte...
Vela šťastia.
Dorn
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 15. Okt 2006, 0:49

Poslaťod Pata1 » 1. Nov 2006, 23:45

Pata1
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 1. Nov 2006, 18:22


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron