York - fenka alebo psík?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

To anitram

Poslaťod Lexie » 14. Sep 2006, 10:10

Anitram + ostatný "yorkovia" :lol:
Chcem sa ta spýtať, začala som už aj malú trochu vychovávať, ale evidentne sa jej to moc nepáči, keď na ňu trochu zvýšim hlas, samozrejm eked sa pociká alebo trucuje, tak hned akokeby totálne zlakne a potom sa ma bojí.....Potom mi je to samozrejme ľuto že s ama bojí tak sa ju snažím nejako udobriť...ale problém je v tom, že nechcem aby sa ma bála a triasla sa predo mnou, ale zas na druhej strane, nechcem aby bola totálne oplašená, nevychovaná a uplne ignorovala moje zákazy....a robila si čo sa jej zapáči.....porad pls ako to správne spraviť.... :D
:?: :?: :?: dakujem 8)
PS: úplne odmieta chodiť von, začne sa triasť ked mame ist na vychádzku, to asi tiež neni moc OK že?
Lexie
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 5. Sep 2006, 10:17

Poslaťod anitram » 14. Sep 2006, 20:10

ahoj, no neviem co to znamena trosku zvysit hlas, vies ona najskor musi pochopit, ze ty chces aby cikala na noviny, ked sa vycika inde, tak vycitavo jej povedat, ze to sa nesmie, mozno by som to zo zaciatku nijako nerozmazavala, utrela by som to, dobre je odsledovat, kedy cikava a vtedy to tak robit a ked sa vycika na noviny, pochvalit a odmenit. Tato sa mi tiez zacala pocikavat a nevedela som preco a ona preto lebo ked si cikla, tak dostala vynadane, takze uz dopredu sa pre istotu pocikala doma, tak som si to prestala vsimat, len som to utrela a prestala s tym.
My sme si ju doviezli v zime a spravili sme velku chybu, ze sme s nou vobec nechodili von. Ale treba s nou na chvilocky chodit, ked bude mat svoj cas cikania, zober ju na ruky, vyved na travu a ked si cikne, pochval, zober jej aj nejaku oblubenu hracku, pohrajte sa a chodte domov, musi to pochopit, ze ist von nie je trest, ty jej asi vynadas a zoberies von a ona to chape ako nieco zle. Musi to byt pre nu radostny moment ist von. A s tymi prechadzakmi to este nejako neprehanaj, staci na chvilku, okolo domu, mas ju len chvilku doma, najskor si musi zvyknut na novy domov, na teba, este nebud na nu moc prisna a kruta, ona najskor musi pochopit co ty po nej chces, akurat som to myslela tak, ze nedovolit ist do postele, ked chces aby tam nechodila, nedovolit kusat papuce a ked sa do nich pusti, dat jej namiesto papuce do ust hracku, ked nieco robi, tak vtedy povedat nesmies, ale ked to zistis za 3 minuty, ze ti rozkusala vankus, tak absolutne nereagovat, je to tazke pre teba, ale ona uz nevie co sa stalo. Je to tazke, najma u takychto precitlivenych povah, ale v prvom rade si s nou vybuduj vztah, ukaz jej, ze ty si vodca, nieco po nej chces, ale zaroven si tu od toho, aby si ju chranila. Na nete som nasla kadejake clanky na vycvik, nemozes po nej chciet po tyzdni, aby bola dokonala, tato ma 9 mesiacov a obcas ma vie nahnevat, ale uz viem, ze ako mam zakrocit, aby som nenarusila moje postavenie.
Este ma tak napadlo, ked robi nieco co nema a povies fuuuj alebo nesmies a ona to prestane robit, tak ju pochval a daj jej odmenu, tato uz vie, ze nakrajane piskoty su na stole a ked ju pochvalim, tak uz mieri rovno tam, presibanec maly :twisted:
Asi si to zobrala hned moc zhurta :?
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

cron