čo to môže byť?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

čo to môže byť?

Poslaťod Radime » 6. Júl 2006, 10:27

Po venčení psíka som si doma všimol , že psík na nohách ma 4 štipance.Tieto štipance vypadajú ako vyrážka na ktorej na vrchu je chrasta. Nie je to začervenalé ani zapálené .Prosím vás neviete čo by to mohlo byt? Po ohmataní tato vyrážka ma charakteristiku ako tuková gulička ma velikosť asi 3 mm je bez zafarbenia na povrchu je zaschnutá časť kože vypadá to ako chrastička. Na vyrážke ne je srsť. Tieto štipance sa všetky nachádzajú na lakti nohy z vnútornej strany zadnej a na oboch predných na vonkajšej strane.
Obrázok užívateľa
Radime
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 6. Jún 2006, 12:40

Poslaťod sylva » 6. Júl 2006, 16:20

Pravdepodobne to bude odratá srsť od ležania a zatvrdnuté mozole.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod ankous » 14. Júl 2006, 23:36

Tiez sa prikladam, ze to budu otlaky. Aby to vyzeralo krajsie - nech lezi doma na niecom makkom a pri kazdodennej ociste mu natri lakte hydratacnym kremom. Kludne aj humannym. Casom sa to podda.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod www.bullterrier.sk » 15. Júl 2006, 11:50

Skuste potierat olejom z cajovnika- je to dezinficiens alebo grepovymi kvapkami. Neviem presne povedat, co by to mohlo byt, musela by som psika vidiet, ale otlaky by boli vacsie. Dobre su aj masaze nechtikovou mastickou, pripadne raz za dva dni obklady z repikoveho caju.
www.bullterrier.sk
s.
www.bullterrier.sk
 


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron