Cierny trh so psami?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Cierny trh so psami?

Poslaťod marsuch » 28. Apr 2006, 21:48

Kto mi vie poradit.Ukradli nam psa a mi nevieme ci cigani na gulas alebo niekto na obchodovanie.Existuje nieco take?Nevieme sa s tym vyrovnat a radi by sme vedeli co sa stalo.Pozna niekto nejaku vesticu,s okresu Spisska Nova Ves?Uz nevieme co mame robit,tak rozmyslame aj nad takou moznostou.PORADTE,PROSIM.
marsuch
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 25. Apr 2006, 14:33

Poslaťod SH a perzska macka:) » 29. Apr 2006, 11:05

skusali ste moznosti hladania ako: letaky na ktorych je pes odfoteny a je tam aj popis psa, informovali ste najblizsie utulky, ze keby sa tam vyskytol pes ( a dali by ste im presny popis) aby Vam dali vediet? a tak?
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod Hosť » 29. Apr 2006, 13:49

Pred nedavnom jednemu znamemu ukradli psa a ten dal fotky hocikam a dodnes niet toho psa tiez vlciak ale este stena.Takze nedali sme nikam fotky.Bola u nas Markiza spravila reportaz a supla to do novin rano o 6.00hod,kedy malo kto pozera,takisto by mal byt clanok v Korzari.Vy si co myslite,ide o obchod,alebo na gulas?
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 29. Apr 2006, 13:51

A este nieco,policia s tym nic nerobi lebo si myslia ze to cigani na gulas a hotovo.Ale ze tu behaju po meste kadejaky opustenci,tak zaujimave,ze takeho na gulas cigan nechce?Uz 2 roky sa tu kradnu psi ale len vlciaci.
Hosť
 

Poslaťod SH a perzska macka:) » 29. Apr 2006, 16:31

ja by som povedala, ze stena aj ked to bol vlciak, by cigani neukradli, lebo oni- si myslim- ze skor kradnu dospele psy, aby z nich nieco mali.....
chapete?
Je to dost zaujimave, u nas v dedine je tiez dost ciganov, ale este som nepocula zeby sa niekto stazoval ze by mu ukradli psa, u nas je tu celkovo dost vlciakov, teda aspon co ja chodim na prechadzky( co som si aspon tak vsimla...)
Vy ste z dediny alebo z mesta? Skuste sa poprechadzat a pozerat sa do dvorov (teda aspon ciganom, ked si myslite zeby to mohli byt oni) a mozno tam uvidite toho svojho..... Zalezi aj na tom ako dlho je strateny..
Este skuste co sa da...... A ak budete mat noveho psa, tak skuste este nisko lepsie zabezpecit, aby Vam ho neukradli....
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod SH a perzska macka:) » 29. Apr 2006, 16:35

napr. na niaky zamok- ak ma volieru- aby ho ale niecim neprerezali....
Alebo si kupte dospeleho psa a steniatko k nemu, a to si myslim, ze by k Vam nemal odvahu nikto vkrocit, alebo to s tou volierou niako vyriesit...
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod Hosť » 29. Apr 2006, 21:37

My byvame v Krompachoch a prave dnes vo vecernych spravach bol nas prispevok na Markize.Nasi boli aj u ciganov ale kto sa prizna?
Hosť
 

Poslaťod SH a perzska macka:) » 29. Apr 2006, 22:48

ano, videla som to v spravach.... Je to fakt zaujimava okolnost.....
Ja by som povedala, ze to moze ist aj na niaku objednavku, ale nemam s tym nijake skusenosti alebo neviem o ludoch, ktorym sa take nieco stalo... Na to by bol dobry dalsi pes a niako tych lumpov co ich kradnu nachytat....!!! ale tak aby neukradli aj toho noveho...
dufam, ze sa k tejto teme vyjadri aj niekto iny...
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod Hosť » 30. Apr 2006, 0:33

Ja dufam ze sa k tomu niekto vyjadri a som rada ze ten prispevok dali cez vikend,myslim si ze asi najviac kompetentnych vtedy pozera spravy.Tiez sme rozmyslali aj nad tym ze prichytit pri cine.Lenze po dnesnych spravach si myslim ze to trocha utichne.
Hosť
 

Poslaťod offca » 2. Máj 2006, 7:52

stale niečo. vždy sa najde spôsob, ako si zarobiť, hoci aj na psoch. Nemyslim si, že to je v ciganoch, resp.možno hej, ale nie na mäso.
Za komunistov bol velmi rozbehnuty trh so štencami, ktore putovali všelikde...do žradla v azijskych zemiach, do obchodikov v zapadnych krajinach a tak podobne. Preto sme mali v tom čase problemy s dostanim sa na kandidatku FCI. Ale podarilo sa to, vraj, odstraniť, hoci si neviem predstaviť ako.
Neskôr sa vo velkom kradli tzv. bojove psy bud priamo do ringov, alebo boli podstrčene ako cvičny panak. Takto zmizol znamemu argentinec. Vtedy som sa bala vobec vyväzovať psa pred obchod, z čoho mam mierny strach ešte dnes.
Ale na čo im je tolko vlčiakov, to si nedokažem vysvetliť. Ale z konštatovania, že vlčiak je to "najobracavejšie" plemeno, teda sa najlepšie cviči, určite to bude práve pre toto. Možno už o nejaký čas vysvitne, na čo to všetko...
No byť človekom, ktory svojho milačika stratil, nechcem byť zla, ale nepozerala by som na to optimisticky. Ak maju tie psy poslužiť nejakemu "vyššiemu" učelu, už budu kdesi v zahraniči.

V každom pripade držím palce. Nadej umiera posledna.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Mary » 2. Máj 2006, 20:50

aj ja som videla tie spravy.Držime vam palce nech sa vam podari hafanka najsť..
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron