plemena

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Re: plemena

Poslaťod Andrea » 19. Apr 2006, 13:27

Naty píše:Ahojte, neviete ake su povahove rozdiely medzi lendseerom a nowofoundlanom? A medzi al. malamutom a sib. huskym?


landseer je povahovo miernejší, kľudnejší výborný k strším ľuďom, býva zdravší ako NF. Newfoundland je skôr pracovný pes potrebuje vybiť energiu dá sa vycvičiť aj ako služobný či strážny pes. Malamut je pes na dlhé trate aj povahovo je taký, všetko mu dlhšie trvá kým pochopí, tvrdohlavosť sama a väčšina nemá rada malé deti, sú z nich nervózny. Haskovia a alaskáni sú šprintéry s velikou dávkou energie, pri správnom vedení dobrý domáci pes, nie sú vhodné ako strážne psy, super k starším deťom.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Hosť » 19. Apr 2006, 17:34

to kde si pocula Andrea, ved malamti su prave trpezlivy k detom!!!!!!!
Len treba davat pozor pri hre.... Inak su k detom fakt trpezlivy!!!!!
Hosť
 

Poslaťod Mary » 20. Apr 2006, 9:11

Anonymous píše:
offca píše: Malamuty sa pravidelne umiestnuju na weight-pullingovych pretekoch, su to silaci.


No to je pravda,ale len dokial nenastupia piti!!!


:lol: to bolo dobre... :twisted:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Andrea » 20. Apr 2006, 11:34

Anonymous píše:to kde si pocula Andrea, ved malamti su prave trpezlivy k detom!!!!!!!
Len treba davat pozor pri hre.... Inak su k detom fakt trpezlivy!!!!!


Občas mi privezú malamuta ktorý hryzie a mám ho trošku ukárniť socializovať a prevychovať. Nie je to ľahké u malamuta. Niekedy radím pri vysokej nervozite psa,radšej najsť nový domov pre toto zviera. Mala som vo výcviku 5psov a dve feny. Feny a jeden pes sa museli predať do inej rodiny. Pri stertnutí s deťmi nenormálna agresivita. V prítomnosti dosp. pohodové zvieratá. Nepíšem sem veci ktoré niekde počujem, len také s ktorými mám skúsenosť.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron