???????

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

???????

Poslaťod lili » 3. Apr 2006, 14:51

Chova niekto alebo choval nadherne plemeno Sibirsky husky??????
lili
 

??????

Poslaťod Zuzana » 3. Apr 2006, 20:45

Moj priatel mal, co by si chcela vediet?Zuzana
Zuzana
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 1. Apr 2006, 19:33

Poslaťod lili » 3. Apr 2006, 22:04

Ale tak vselico.....co ta napadne tak mozes napisat....
mam 3mesacne stena- sucku,modrooku... je to maznacka, ale ma kusave obdobie- ako kazde stena:) Vie zakladne poveli a je uz zvyknuta na zaprah... mam z nej velku radost, ale tiez by som rada vedela ako cvicili alebo cvicia aj ini majitelia toto plemeno...
lili
 

??????

Poslaťod Zuzana » 3. Apr 2006, 22:17

Vela to onom povedat neviem,lebo ho mal kratko a bolo to davno.totiz potreboval vela starostlivosti a taka zaujimavost.........mal jedno oko modre a druhe hnede.Ucil ho klasicke povely,ale nevedel sa osvedcit ako strazny pes,vobec nebrechal, stale len zavijal alebo knucal.tak ho daroval kamaratovi.Totiz potrebovali strazneho psa.Ale je to verny psik. Ked sa mu budes venovat, urcite bude super.Tak vela stastia.Ahoj
Zuzana
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 1. Apr 2006, 19:33

Poslaťod Hosť » 4. Apr 2006, 9:07

Iba tak hasky nevedia štekať preto len zavíjajú.
Hosť
 

Poslaťod offca » 4. Apr 2006, 9:16

:D iba tak hasky vedia štekať, len nerobia to často :D

Mala som malamuta, cvičila som ho celkom "obyčajne"..ako ine psy, zvladal to, hoci trošku krkolomnejšie vzhladom na to, že jemu sa to nechcelo. On nemal tu povahu, že pre moju radosť alebo pre pamlsok hocičo. On si to odkrútil, urobil to, čo som vyžadovala a dalej si hledel sveho. Bol to velmi samostatny tvor, nezavisly, sice naviazany na mna, akceptoval ma ako vodcu, no nikdy to nevyzeralo tak, ako pri inych psoch.
Mal zvládnutú celú poslušnosť na jednotkové skúšky, obranu odmietal. Nikdy na figuranta ani v najmenšom nezareagoval. Mohol ma napádať, robiť opičky, ten pes sa otočil zadkom a okukoval okolie a bažanty v poli.
Tiež nikdy neštekal, no štekanie na povel mal zvladnute.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod lili » 4. Apr 2006, 11:43

Dakujem za odpovede.... my sme ju nekupovali ako strazneho psa, lebo sme tiez citali ze neni vhodny na strazenie, ale tiez sme citali , ze upozornuju ked pride niekto cudzi a skacu nanho a tak... Nasej to zatial ide- ako s tym skakanim, ale na mna vie ze nema skakat a ked jej ukazem povel, alebo aj trochu zhuknem tak neskace....., ale na navstevy skace stale... ma len stastie ze je mala inak by to aj im vadilo:)
Ale zatial je velmi sikovna, co sa tyka vychovy....
lili
 

Poslaťod offca » 4. Apr 2006, 11:53

to skakanie by som rychlo odučala...ona je sice ešte mala, ale dlho tak neostane a ak už bude mať to skakanie v sebe dosť "na fest", bude to ovela ťažšie odučiť.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod lili » 4. Apr 2006, 15:29

dobre... aj mne to zacina vadit, ked zacne skakat...... cim skor tak tym lepsie........ :)))
lili
 


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron