chovatelská stanica

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod ankous » 22. Mar 2006, 10:28

Ayrin píše:V prvom rade musím mať sučku s PP,mala by byť z dobrého chovu.Potom treba absolvovať niekoľko výstav vrátane klubovej,kde sa bonituje.Sučka by mala mať ohodnotenie výborná aby si odchovala výborné šteniatka.Potom pošleš rodokmeň na SKJ,kde Ti zapíšu,že sučka je chovná.Potom požiadaš SKJ o chránený názov chovateľskej stanice.Oni Ti pošlú tlačivo,kde musíš udať šesť názvov a SKJ vyberie ten,ktorý sa tu nenachádza.Spätne ti pošlú vybratý názov po zaplatení poplatku,okolo 1.000.- Sk A to je všetko.



....O chraneny nazov stanice moze poziadat na zaklade dohody v klube. Na ziadost potrebuje potvrdenie ze je clenom prislusneho klubu a jeho pes alebo suka nemusi byt chovna. Ak ma psa - nemusi mat chovnu stanicu, pri suke ano. Cele vybavenie trva zhruba dva mesiace. Najlepsie info je priamo v SKJ. :D
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Joachim » 22. Mar 2006, 16:44

este by som mal otazocku.
Moze byt majitelom aj clovek ktoremu nieje 18? tak ako majitelom psa?
Ved na prihlasku sa pise iba meno majitela a nie jeho osbne udaje typu rod.cislo , vek atd.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod luna » 22. Mar 2006, 17:53

sylva píše:Milá luna, videla si už niekedy na výstave posudzovateľa, ktorý by sa pred udelením titulu okrem exteriéru psa zaujímal napr. o vyhodnotenie rontgenoveho snímku bedrových a lakťových kĺbov??? Neviem, čo považuješ za "naše" plemeno, ale už z predchádzajúceho je jasná odpoveď na Tvoju ďalšiu otázku. Každé plemeno posudzujú posudzovatelia, ktorí bežne udeľujú tituly psom, ktorí nemôžu a nikdy nebudú zaradení do chovu. Neviem koľko exteriérových výstav a koľko zvodov a bonitácií máš za sebou. Určite je mnoho takých, ktorí si vytrpia tie povinné dve výstavy kvôli bonitácii. Ale exteriérové výstavy sú o niečom inom.

Milá Silvia,uvádzať takéto príklady je ozaj super nápad...hlavne pri čivave o papilonovi...
Zdravotné dôvody predsa nebudem uvádzať,to je o inom...
Akcii mám na triku dosť,nielen tých pár povinných,to sa neboj.
O počte zaradených a nezaradených psov do chovu má čo len trochu zbehnutý človek jasnú predstavu.Neviem prečo robíte zo psov Duky/a mrzákov.Myslela som,že sa bavíme o normálnych,bežných psoch...
luna
 

Poslaťod sylva » 23. Mar 2006, 8:20

Uvádzať akékoľvek príklady, najmä ak to nie sú žiadne výnimky, ale úplne bežné prípady je na mieste. Pokiaľ ma pamäť neklame, reč nebola o žiadnom konkrétnom plemene, ale o chovateľských staniciach a uchovňovaní,tak nechápem prečo by sme mali brať do úvahy len čivavy a papilonov. Bavíme sa predsa všeobecne o uchovňovaní. A neviem, či sa teda Ty osobne považuješ za človeka "čo len trochu zbehnutého, ktorý má predstavu o počte zaradených a nezaradených psov do chovu", lebo podľa toho čo píšeš, nemáš absolútne predstavu o tom, ako vyzerá uchovňovanie veľkých plemien. Nehovorila by si potom o vyhodnocovaní DBK A DLK v súvislosti s uchovňovaním ako o uvádzaní zdravotných dôvodov. Vedela by si, že ide o jednu zo zákl. podmienok, ktoré musia byť splnené a nepovedala by si potom takú blbosť, že po absolvovaní výstavy bude jasné, či pes bude zaradený do chovu.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod čajkovič roman » 23. Mar 2006, 10:16

Ayrin píše:Načo Ti bude vopred chovateľská stanica,ak nevieš,či Ti fenky prejdú do chovu,konkurencie sú veľké a môže sa stať všetko.Ten horší prípad,že fenka nebude ani veľmi dobrá a chovnosť nedostane z nejakého dôvodu.Potom ostáva naďalej investovať do novej a to sú ďalšie výdavky.Stáva sa všetko žiaľ.

Názov chovnej stanice a samotná chovná stanica nie je viazaná na to či máš psa alebo nie. A chovnú sučku si môžeš kúpiť ak je ponúkaná a potom nemáš problém s uchovňovaním.Ja tak síce nerobím ale v dnešnej dobe nemá veľa ľudí čas na výcvik , chodenie po výstavách. U nas v klube máme trochu iné podnmienky chovnosti ako u niektorých iných plemien takže to môže zlyhať aj na skúškach,a chyba vôbec nemusí byť v sučke ale v majiteľovi.Ked nevie cvičiť tak jednoducho skúšky nespraví. Ja som v klube chovatelov pointrov a setrov a my musíme mať výstavu min. vd skušky/jesenné alebo FT to sú špec.skúškang. stavačov/ RTG . Npríklad stačí ak pri FT nahána zajaca a nevráti sa do 1 min.tak letí zo skúšok a to je chyba vyslovene cvičiteľa a nie psa. Iné je ked nájde zver a nevystaví ju a len vyplaší pretože vystavovanie je vrodené a každý stavač by mal vystavovať. Ale to už moc zabieham
Obrázok užívateľa
čajkovič roman
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 20. Jan 2006, 9:52
Bydlisko: Bratislava-Dolne Hony

Poslaťod sylva » 23. Mar 2006, 10:37

A toto je ďalší príklad toho, že po absolvovaní exteriérovej výstavy nie je ani zďaleka jasné, či bude psík zaradený do chovu.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod luna » 23. Mar 2006, 18:07

sylva píše: Vedela by si, že ide o jednu zo zákl. podmienok, ktoré musia byť splnené a nepovedala by si potom takú blbosť, že po absolvovaní výstavy bude jasné, či pes bude zaradený do chovu.


No nič,vidím,že otázka zadávajúceho u teba nehrá žiadnu rolu.
Trepeš stále o veľkých,či pracovných psoch,ale nevadí....
Mimochodom,tú blbosť,že "po absolvovaní výstavy bude jasné,či pes bude zaradený do chovu" nepíšem ja,ale ty,čítaj pozornejšie.
Ja som napísala toto "najneskôr po absolvovaní výstavy by už malo byť jasné,či bude zaradená,alebo či má nejaké vylučujúce vady"
Ayrin píše tak isto ako aj ja o výstavných podmienkach,nie zdravotných,alebo pracovných...
luna
 

Poslaťod Joachim » 23. Mar 2006, 18:46

luna ok ok, len jedna otazka preco najneskor??? ved napr ja som najskor robil vystavy a az potom skusky,. Takze nebolo zname ze najneskor po vystave bude chovny.
Ja by som napisal najneskor po absolvovani vsetkych chovnych podmienok - vystav , skusok, dbk....
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod luna » 23. Mar 2006, 19:20

Joachim,myslela som to tak,že ak si majiteľ nevie sám posúdiť psa,tak,že na výstave sa to dozvie od odborníkov,aké sú jeho exterierové kvality.
luna
 

Poslaťod Joachim » 23. Mar 2006, 19:30

Tak teraz chapem. Trebalo to trochu lepsie naformulovat. Mozno aj preto tu vzniklo nedorozumenie s tebou a sylviou
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod sylva » 24. Mar 2006, 8:32

Žiadne nedorozumenie nevzniklo. Každá máme svoju pravdu. Ja všeobecne o uchovňovaní a luna tú svoju o papilonoch :lol:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron