poradte mi prosím

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

poradte mi prosím

Poslaťod anonym » 5. Mar 2006, 14:27

kto by mi mohol pomôcť,ideme si kúpiť psíka s PP,a jeho začiatočné písmeno mena je U.niekde som počula že meno sa určuje podla poradia vrhu.To znamena že ked je to U.tak to je dosť .Ale ja zatial nemám dostatoč.skusenosti stímto a preto sa obraciam na Vás ľudkovia aby ste mi to trošku priblížili.majiteľka psíkov je,zdá sa korekt. máju peknu chovn.stanicu aj web,.stránku,tvrdí že psík je zdravý,ale predsa by som chcela vedieť či je pravda a čo znamená ked má šteniatko meno so začiatoč.písmenkom U.dakujem.
anonym
 

Poslaťod Hosť » 5. Mar 2006, 14:34

Šteniatka majú meno podľa abecedy ale od všetkých súk ktoré sú v chov.stanici.To znamená že nie každá sučka ktorá má štence ide od začiatku abecedy.1.suka-A,2.suka-B.Neviem či sa to dá pochopiť z toho čo som napísala.
Hosť
 

Poslaťod :o) » 5. Mar 2006, 21:07

da sa to dobre pochopit :wink:
:o)
 

Poslaťod Andrea » 6. Mar 2006, 10:55

Pri U je vysoká pravdepodobnosť že pani chovateľka má už úspech s plemenom ktoré chová. Ja by som práve v takejto chs kúpila šteniatko. Určite Vám bude vedieť poradiť ktoré je pre Vás to pravé. Či na chov a výstavy al. len ako miláčika. :D
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod mimi » 6. Mar 2006, 18:38

Tak to je veľmi zaujímavá myšlienka,že úspešnosť odchovaných šteniat sa dá určiť podľa počtu vrhov :roll:
Vínimočne,i keď by to tak nemalo byť,niektoré stanice začínajú aj iným písmenom než prvým.A v niektorých krajinách je to úplne bežné,aj prehadzovať písmená.
mimi
 

Poslaťod Andrea » 7. Mar 2006, 13:10

Samozrejme to závisí od módnosti plemena. Všetko je len vecou dohadov. Viem že je ťažké vybrať toho správneho chovateľa. Najlepšie je záisť si na niekoľko výstav. Úspešný chovatelia poväčšine predvádzajú svoje zvieratá aj odchovy. Tam nejlepšie spoznáš chovateľov a majiteľov. Možno tam stretneš aj tú Tvoju chovateľku. Poopytuj sa pri kruhu kto predáva šteniatka, aj aké psy predáva tá pani. :wink:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

ahoj

Poslaťod Anka7 » 20. Mar 2006, 23:18

Podla mna neznamena, ze je uspesna chovatelka, ak je uz pri pismene U, moze mat plno suciek a menit ich popripade mat vzdy ine atd...

Dobry chovatel sa da zistit aj podla kriterii:
1. ked prides na navstevu rada Ti poradi, ukaze otca aj matku
2. steniatka budu v dobrom stave, aj zdravotnom aj psychickom
3. stenatka nebudu spinave a smradlave
4. chovatelka sa bude zaujimat ake mas skusenosti, kde chces chovat psika, bude ti radit, ci sa Ti hodi - nebude chciet ti ho za kazdu cenu predat - ak ti ho velmi "pcha alebo nuti" je to znak toho, ze sa steniat chce rychlo zbavit.
5. aj pri komunikacii to mozes zistit sama, ci ma dany chovatel dostatok skusenosti, ci ho neprekvapi dajaka tvoja hoci aj obycajna otazka

drzim palce
Anka7
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron