Elektronický plot

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Elektronický plot

Poslaťod Andy7 » 20. Feb 2007, 20:19

Má niekto skúsenosť s elektronickým plotom? Naši psíkovia nám rozoberajú stále pletivo a následne aj ďalším ľuďom na ulici. Nevieme si už rady. Poraďte prosím.
Andy7
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 20. Feb 2007, 20:06

Poslaťod dexter13 » 22. Feb 2007, 18:46

Mno je jedna firma, co dovaza tzv. "virtual fencing" ale je to maximalne drahe a o ucinnosti nevie zatial moc ludi, malokto si to moze dovolit. Ide bud o typ s elektricky impulzom pri prekroceni danej linie, alebo s davkovacim sprejom na obojky - aktivacia pri poruseni zony. Skusenosti minimalne... odporucam betonovy murik :lol:

el. oplotenie maju napr. aj tu za 12litrov http://www.shop.canislog.com/ v sucasnosti je par firiem, kt. ho dovazaju, sprejovy je celkovo problem zohnat, aj ja cenu este len zitujem :?
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Michaela » 22. Feb 2007, 18:52

to je hlupost ten elektricky plot vsak tym mozes psikom ublizit skus si ho vyskusat ty a potom uvidis. :x
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod dexter13 » 22. Feb 2007, 19:52

Michaela krute vsak, ale neni to take strasne ako vycvik psa z obojom s el. Vybojmi... U niektorych polovnikov bezna vec dokonca tie obojky zhanaju v cr, lebo je to na dialkove a napali to do psa kedy chce, hold ja uz davno tvrdim, ze polovnictvo v sr je o boLesti a zabijani a nie o laske k prirode :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Andy7 » 22. Feb 2007, 22:24

Ja som si zisťovala, čo na to ochranari a dočítala som sa, že je to dovolené. Je tam tak malý impulz, že psíkovi to je len nepríjemné a nebolí ho to. Pes je pri priblížení sa do zakázanej zóny upozornený zvukom, aby nešiel ďalej. Betónový múrik máme, ale betónový plot nehrozí urobiť, lebo máme 14 árový pozemok. Keďže nechcem, aby boli vo voliere, toto je asi jediné riešenie. Lenže vzhľadom na cenu, by som rada mala čo najviac informácii od niekoho, kto to už má, či to je fakt dobré a pre psíka neškodné. Ja som to našla na www.dogtrace.sk.
Andy7
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 20. Feb 2007, 20:06

Poslaťod dexter13 » 22. Feb 2007, 23:20

Noo, zas take jemne to nebude, myslim, ze keby to psa nebolelo usiel by, nie?
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod rybicka » 23. Feb 2007, 9:00

dexter13 v jednom sa konecne naozaj zhodneme a to je ten nazor na polovnictvo :roll:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod dexter13 » 23. Feb 2007, 10:29

Vidis :wink: len k tomu, ze zivot je proste o tom mat vlastny nazor a hlavu, a za tym si stat. To ze sa nezhodneme vzdy je uplne jasne. :)

no polovnictvo, je to tak, dokazala by si zabit nap. Srnku, ja nie. A ked mi niekto vyprava, ze je to prirodzenej nadradenosti tak nech odhodi tu zasranu pusku a nahana zver len tak, som zvedavy, kde bude jeho nadradena rychlost, sila a pazuri - v riti, bez pusky je nula! /cest vynimkam, kt. Sa ozvery staraju/...sme trochu odbocili :)
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Re: Elektronický plot

Poslaťod plain » 5. Júl 2011, 19:40

Hm ako vidím nikto ani neviete o čom j elektrický neviditeľný plot. Ja ho mám viac ako dva roky a všetky psy sa naučili kadiaľ je ich priestor a dnešný deň ani nie je zapnutý, stačí keď majú obojky. Samozrejme, že všetko treba vedieť aj nastaviť, a samozrejme odskúšať na sebe, a potom to cvičiť so psom aby pochopil že zvukový signál je varovanie a keď naň nereaguje dostane až po prekročení hranice impulz a musí sa vrátiť. Všetky tvrdenia, že to nie je pre psy, ktoré majú silný poľovnícky pud, sú len bludy a vymysli ľudí, ktorý ani nevedia poriadne naučiť psa základné školu výcviku. Ak pes uteká, uteká lebo ste ho nič nenaučili.

Elektrický plot je výborná vec ak nechcete mať pozemok oplotený drôteným plotom a psa nechcete uväzovať na reťaz. Základom je zvládnuť seba a potom si kúpiť psa a naučiť ho všetko čo treba....
plain
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 5. Júl 2011, 19:34


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron