ratlík - 11 rokov a 2 mesiace - spolužitie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

ratlík - 11 rokov a 2 mesiace - spolužitie

Poslaťod ada » 23. Feb 2006, 13:19

Dobrý deň,
máme 11 ročnú fenku a zobrali sme si k nej 2 mesačnú fenku.
Chcem poprosiť o radu - zvyknú si na seba ?
Mám trochu strach - chvíľu sú v pohode a chvíľu zase boj o život - staršia na malú poľuje ako na myš.
Zatiaľ ich oddeľujeme a spolu sú len keď sme pri nich - máme ich spolu len pár dní.
Stále rozmýšľam, či sme urobili dobre alebo máme radšej pohľadať rodinu, kde by bola malá jediným psom v rodine.
Malú sme si zobrali lebo ju chceli dať do výkupu a to sa mi strašne prieči. Staršiu máme už 9 rokov - zobrali sme ju z útulku.
Vopred ďakujem za všetky rady.
ada
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 23. Feb 2006, 13:06

Poslaťod offca » 23. Feb 2006, 13:38

To je od vás pekné, že ste sa zlutovali...a myslim si, že ste urobili dobre.
Tie dve si určite zvyknu, skor, či neskor, no treba tomu adekvatne prisposobiť vaše spravanie. Tipujem, že staršie sa mala celý život ako v bavlnke a že ste ju možno i trochu rozmaznavali.
Čo sa týka vzťaku staršej k mladej, je to teraz zásah do jej kludného života a potencialna hrozba ukradnutia vašej pozornosti a naklonnosti.
Aby sa staršia tymto smerom necitila ukratena, musi jej byt davane na javo, že ona má stale miesto vo vašich srdciach, že sa váš vzťah k nej nezmeni. Malu nesmiete v ničom uprednostnovať, skratka sa treba spravať tak, ako členovia vo svorke. Šteňa je štena, ale starší pes je nadradeny a vy ako vodcovia svorky k nemu musite pristupovať s patričnou "uctoiu", skrátka to takto aj brať.
Kým je štena štenatom, dá sa, ale ked bude dospievať, bude vašej fene podriadene.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Joachim » 23. Feb 2006, 13:53

Ja si myslim ze si urcite zvyknu len treba trochu casu a trpezlivosti. Ako offca hovori netreba mensiu uprednostnovat.
Ja som mal podobny problem ktori si havovia velice rychlo vyriesili. Maly jazvecik si weimara velice rychlo podriadil. Teraz neviem preco ale vzdy si vymenia misky weimar do malej a jazvec do velkej. Weimar zie rychlo malu misku a tak musi cakat kym si jazvecik odje svoju davku a potom az moze weimar pokracovat z druhej misky :D Uz som sa snazil ich oddelovat aj s miskami ale dobrovolne mu weimar umozni ist do svojej.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod ada » 23. Feb 2006, 14:00

Dakujem za odpoved,
mam taky istý názor na ich spolužitie ale chcela som poznať aj názor a skúsenosti iných.
Staršia sa u nás mala naozaj ako v bavlnke - chodí s nami aj na dovolenky a doma zostáva len keď musí.
Teraz je už hluchá ale vôbec jej to neprekáža - už sa poznáme tak dobre že reaguje aj na pohľad a vycíti aj náladu. Takisto aj my už vieme kedy je spokojná a kedy jej niečo je.
Malá je ešte taký malý jaško - stále do nej dobiedza aby sa s ňou išla hrať a staršia sa na ňu jeduje. Ale pri miske je to v pohode - staršia bez problémov pustí malú do svojej misky (obe majú svoju ale malej sa páči aj iná strava) a vôbec na ňu ani nevrčí. Vrčí len keď je a malá do nej vtedy dobiedza .
Len sa trochu bojím či sme urobili dobre, či im neublížime obom. Aj keď sa od začiatku snažíme vyjadrovať lásku obom rovnako.
Dúfam, že to bude dobré a zvyknú si na seba. :?
ada
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 23. Feb 2006, 13:06

Poslaťod Joachim » 23. Feb 2006, 14:13

Nie neboj budu v pohode a starsia bude mat mat aspon doma kamosku rovnakeho druhu :D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

ANO

Poslaťod Hosť » 3. Mar 2006, 14:07

Dobrý.Ja mám doma tiež ratlíka.Má vyše rok,volá sa Lily. Na začiatku bola len ona, ale potom sme si kúpili fenku Jack russel teriéra. Vtedy Lily mala rok.Na začiatku bola situácia taká istá, "boj o život" nevedela na ňu zviknuť.Teraz su spolu skoro 5 mesiacov a najlepšie kamošky.Aj keď moja Lily niekedy je žiarlivá, večer idu vždy spolu spinkať. :) :)
Hosť
 


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron