blaznive stena

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

blaznive stena

Poslaťod karla » 27. Feb 2006, 19:18

Mam jeden problem. Mam 2mesacne stena, ktore cely den do nas len hryzie. Neda si nijako povedat. Neviete mi poradit sposob ako to hryzenie odstranit? Dominantne nie je. Len sa strasne rad blazni. A ked je rozblazneny tak do nas steka ked ho chceme potrestat a este viac ho to vyprovokuje
karla
 

Poslaťod Mary » 27. Feb 2006, 22:11

ahoj.Kolko ma?Možu sa mu meniť zubky,treba mu kupovať žuvacie kostičky a davať mu na hranie hračky.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod karla » 27. Feb 2006, 22:51

ahoj Mary. ma dva mesiace. Pochybujem ze sa mu menia zubky. Hracky ho nezaujimaju ked je rozblazneny. zuvacie kosticky zuje ale akonahle ho chcem pohladkat tak hned otvara papulku a hryzie. Ked si ho nevsimame, taha za nohavice a pritom aj kusne.Uz som z neho zufala.
karla
 

Poslaťod offca » 28. Feb 2006, 8:50

Karli, predpokadam, že tuto otazku si kladla aj na dog-fore...ČO chceš počuť? Nejaký zaručený trik, čo zaberie s určitosťou na každeho psa? Vedieť presne prečo to robi? Ale my ho nemame pred očami, my nemôžeme skušať, čo na nho zaberá a čo nie. Je to na teb, ved skúšaj...čo bude neskôr, ked si nevieš poradiť s 2-mesačným štenatom?
Zrukni na nho, možno sa zlakne a prestane, potom pochvál, alebo ho ošpricuj vodou z rozprašovača, možno mu to bude nepríjemne...ale na to by si mala prísť sama.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 28. Feb 2006, 10:19

Offca je pekné že chceš niekomu pomôcť. Len slovami to musíš vedieť sám-a to akosi nejde. Si psovod a poznáš viacej trikov na kusavé šteňa. Dosť to odrádza zapájať sa do fóra keď nám stále píšeš To musíš sám vedieť.
Hryzavé šteniatko je podľa mojich skúseností najlepšie zaujať hrou. Dať mu niečo do čoho kusať môže. Starú handru, odstrihnuté nohavice niečo čo môže roztrhať. Vždy keď sa pokúsi chmatnúť po ruke dôrazným vrčavým hlasom povedzte nie, alebo fuj, nesmieš. A dajte mu handru. Pohrajet sa s ním a chválte keď kuše do handry. U menších plemien mi pomohlo vyšším hlasom povedať aúúú bolí. Je na to viacej trikov ale skúste tieto. :D
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 28. Feb 2006, 10:36

Dobre, priznavam, len ma dosť hnevá, ked človek neskúša a hned kričí o pomoc...
Ako si potom chcu poradiť v pekelnejšich životných (všeobecne, nie psačich) situaciach?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 28. Feb 2006, 10:41

No zase budú kričať o pomoc. :lol: :lol: Ale nie. Poteší ak niekto poradí, či pomôže to je iné. Sama ako decko som sa s tým stretávala denne. Ty musíš vedieť čo chceš, Ty si chcela psa tak sa staraj,a myslím si že to nebolo správne. Preto ak budem vedieť skúsim poradiť. Len toľko. :D
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod karla » 28. Feb 2006, 11:38

Potesi rada od skusenejsich. na to predsa fora su aby si odovzdavali skusenosti. Ja skusam dost veci, niekedy sa podari niekedy nie. Len sa bojim toho ze ked je teraz taky, ze aky bude ked vyrastie. Ci je to u steniat normalne alebo je to poruchove spravanie
karla
 

Poslaťod Andrea » 28. Feb 2006, 12:01

Je to normálne v jeho veku. Práve teraz prebieha socializácia. Je dobré s ním chodiť medzi ľudí, medzi cudzých psov. Do premávky, na žel. stanicu. Vybudjte si naviazanosť medzi sebou. Nezabudni nejaké pamlsky. Mne sa osvedčil frolik, piškóta. Máš pred sebou niečo ako čistý zošit. Čo doňho teraz vpíšeš v budúcnosti budeš čítať. Nebolo by zlé stretnúť sa s kynologmi v tvojom okolí. Veľa šťastia pri výchove.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Tara » 28. Feb 2006, 17:22

Ahojte! Mala som taky isty problem ked som si domov doniesla 2 mesacne steniatko NO. Stale kusala, nedala sa ani len pohladkat. Ked ma pokusala, tak som na nu skrikla fuj a hned sklopila usi a vedela, ze spravila nieco neziaduce. Asi po 2-3 tyzdnoch s tym prestala a teraz, ked ma 4 mesiace, tak uz vobec nekuse a pokojne sa necha pohladkat. :D :D :D Kazdy musi vediet co na jeho psa najlepsie zabera. Treba len skusat... :wink:
Tara
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod nika » 2. Mar 2006, 18:34

Ahoj! Je to urcite normalne:) akurat mam aj ja stena v pondelok bude mat 2 mesiace a stale sa chce s niecim hrat a kusat... Z toho nerob nijaku tragediu. Niektore steniatka su kludnejsie a niektore aktivnejsie. Ale v tomto veku su vsetky rovnake:) Proste si len vyzadaju pozornost a ked nechcete aby ju vybijali na kusani topanok- tak jej dajte inu vec na kusanie. Ked vychovavat tak od malicka. Ja nasej malej ked ma taha za nohavice tak ju potrestam, ale musim jej najst nieco ine s cim sa zabavi tak isto, ale nech vie ze sa to nesmie. Ale verte ze to nezaberie na prvy krat treba to opakovat stale aby si to zopametala, ale netreba to prehanat. to je to iste ako s kazdym mladym zvieratkom a aj s dietatom. Ked su male tak su aktivne, ale ked budu starsie budu coraz kludnejsie.
nika
 


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia

cron