Povel Lahni

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Povel Lahni

Poslaťod rybicka » 15. Feb 2006, 8:20

Ahojte, myslíte, že sa dá pes naučiť povel Lahni tak, že keď si on sám lahne, tak ja mu okamžite na to poviem ten povel? Spojí si to dokopy, keď mu to poviem okamžite po tom čo si lahne? Lebo ja neviem, ako inak ho to mám naučiť. Keď sa ho dotknem, že mu poviem povel a chcem ho položiť na zem, tak sa prevráti na chrbát a chce, aby som ho škrabkala na bruchu. Nemôžem ho to stále naučiť, že lahni je Lahni klasicky, nie na chrbák s hladkaním. Ďakujem
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod anitram » 15. Feb 2006, 8:43

ja zial, ziadnu radu nedam, lebo pri labosovi to u nas dopadlo tak, ze to bol velky problem. Sadni bolo v pohode, ale lahni ani za svet, skusala som co pisali v knizkach, drzat zadok a tahat pred nim piskotu, aby sa za nou natahoval, no neslo nam to. Nakoniec to zobral priatel do ruk a raz som prisla z roboty a Drago vedel lahnut :lol: a to doteraz pocuvam, ze ho to naucil on(nechce povedat recept :lol: ).
Takze aj ja sa pridavam k otazke a budem rada kazdej pomocke, skusam to teraz s prdolou a tiez to je take vselijake nemotorne ...
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod rybicka » 15. Feb 2006, 8:55

No my máme doma bígla-psa, sadni je v pohode, aj keď niekedy ho musím upravovať, lebo ako mal zlomenú nohu, tak sa naučil sedieť pohodlne, nie tak ako má, niekedy sadne perfektne, niekedy nie a to ho vždy upravím a zopakujem mu Sadni! Ale lahni ani za nič. Obraciam sa na skúsených, ktorí mi dúfam poradia
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod offca » 15. Feb 2006, 9:43

..eventuelne to môžeš skúsiť aj tým spôsobom, že po ľahnutí hneď "ľahni",ako si spominala. Ked sa takto učia psíčkovia kakať na povel a dokážu si to spojiť, za pokus to stojí. Samozrejme potom pochvala, pes to nebude robiť len tak...dla môjho je bígel dosť inteligentný na to, aby mu to došlo.
Inak normálny, cvičákovský postup učenia ľahni je ručný-stručný. (ale na každeho psa plati niečo iné a treba vymyslieť len sposob, ako mu to vnuknuť)
..na a teda...pes sedí pri nohe (prí ľavej), psovod sa k nemu skloní, pravú ruku vedie popod psiu pravú prednú a takto tou istou rukou zároveň chytí ľavú prednú. Ked je takto uchopený, pravou rukou mu tie nohy "podkopne" a ľavou rukou tlačí kohútik k zemi.
Neexistuje, aby človek takto toho psa nedostal do ľahu.
Jedine v tom prípade, že sa vyvaľuje :lol:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod basa » 15. Feb 2006, 16:32

skus si dat do ruky kusok lakaveho masa. daj mu povel sadni a poloz zavretu ruku s kuskom jedla polozit na zem a hovor mu lahni ked si lahne tak ho pochval.
basa
 


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 29 hostia

cron