pomohla by mi dobra rada...

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

pomohla by mi dobra rada...

Poslaťod vikus » 19. Jan 2006, 19:12

mam psika yorksiraka a ma uz 7mesiacov a mam s nim jeden velky problem.este stale nie je cistotny.myslim to tak ze nechce vonku cikat vobec. odmalicka si zvikol na jednom mieste na papierik a aj ked s nim chodim vonku no tam to nechce urobit radsej si pocka kym prideme domov.uz neviem co mam s nim robit,pomohla by mi velmi dobra rada.diky
vikus
 

Poslaťod Miriam » 19. Jan 2006, 19:27

My sme mali rovnaký problém,ale so sučkou.Teraz robí už potrebu len vonku,ale rozhodla sa preto potvorka sama a to vtedy,keď dospela a začala hárať,tým pádom keďže chcela zanechať pre psíkov pachovú stopu,musela sa vycikať.Takže prinajhoršom sa umúdri aj tvoj psík,keď sa začne zaujímať o psie dievčatá a začne im vonku zanechávať "odkazy" :D
Miriam
 

Poslaťod Sabka » 19. Jan 2006, 19:30

skus ju pustit mozno to pomoze. ked pojdes s nou na nejake miesto kde chodi vela psov tak si tam urcite bude chciet aj ona zanechat nejaku znacku
Sabka
 

Poslaťod vikus » 19. Jan 2006, 19:32

dakujem za odpoved no ja len dufam ze mu to dojde cim skor.
vikus
 

Poslaťod vikus » 19. Jan 2006, 19:34

keby som ho pustila tak by som ho potom mohla hladat asi pol dna lebo on je strasny nezbednik...no on onuchava stromy ale vobec to nepomaha lebo on este ani labku nedvyha pri tom takze je to s nim tazke.
vikus
 

Poslaťod ankous » 19. Jan 2006, 19:48

Ak este nedviha labku tak to je sice na zamyslenie ale nie je to pohroma.
Hovoris, ze cika na papier. Skus dat vonku ten papier na zem vonku a uvidis co urobi. Ked uvidis ze "to" urobil vonku chval ho. Alebo vies co, je nacase zbavit sa papierika a ukazat mu ze v byte sa nespini.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod vikus » 19. Jan 2006, 19:55

tiez dakujem za odpoved.papier som uz skusala odlozit lenze to nepomohlo aj tak cikal vsade a zbytocne som mu to vysvetlovala.a uz som skusala aj posuvanie papiera ku dveram no on sa stale vracal tam kde ten papier mal povodne miesto.
vikus
 

Poslaťod ankous » 19. Jan 2006, 20:02

To znamena, ze nema respekt a ty robis ustupky len preto aby si nemala borde. Takto ti spinit vonku nebude nikdy.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Joachim » 19. Jan 2006, 21:05

Presne ako Ankous hovori. Ziaden respekt. Treba ukazat kto je pan. Inak ho nenaucis nic!!!
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

ciká!?

Poslaťod BAJA » 10. Feb 2006, 15:10

Pochybujem, že už aj s odstupom času sa niečo zmenilo, možno len dospel a značkuje aj vonku. Urobili ste v rodine ZÁSADNÚ chybu, niečo ste ho naučili a teraz chcete od neho aby pochopil, že to isté už nemôže robiť. Všetky rady sú ťažké, aj každý pes je iný a metóda čo funguje na jedného nemusí zabrať u iného. Rozhodne musí pochopiť, že vodcom nie je on, ale to sa týka skôr poslušnosti - privolávačky. Musi sa naučiť na privolanie prísť!!!, ale to nepôjde samo, treba vyhľadať cvičák, kde sa to naučíš TY a potom to naučíš svojho PSA.
No a s tým cikaním vidím jednu možnosť, presťahovať sa aj s ním na nejaký čas - cca 3 tždne niekam inam - ku kamoške, k babke, k frajerovi a tam mu to neumožniť urobiť, znamená to striehnuť na neho každý moment a hneď utekať von. Nebude to ľahké , ale pri predstave že ďaľších 14 rokov bude čurať doma a možno k tomu pribudnú aj kôpky.... : :roll:
BAJA
 

Poslaťod pišta » 10. Feb 2006, 18:06

"No a s tým cikaním vidím jednu možnosť, presťahovať sa aj s ním na nejaký čas - cca 3 tždne niekam inam - ku kamoške, k babke, k frajerovi a tam mu to neumožniť urobiť, znamená to striehnuť na neho každý moment a hneď utekať von. Nebude to ľahké , ale pri predstave že ďaľších 14 rokov bude čurať doma a možno k tomu pribudnú aj kôpky.... : "..................................To akože iba v cudzom prostredí sa naučí nešpiniť doma? A keď príde domov,povie si hups,doma sa nečurá? A odkedy? :roll:
pišta
 

Poslaťod Andrea » 15. Feb 2006, 13:28

Je to taký istý cvik ako napríklad sadni. Dôslednosť, ale Tvoja. Výcvik čistoty začni najlepšie cez víkend keď si doma. Vstaň skôr ako obyčajne. Vezmi ho von a skús neodísť kým sa nevyciká, veľmi láskavým tónom pochváľ. Rýchlo domov, zohriať ,nakŕmiť. A zase von. Je na rade kôpka. Skús mu pomáhať slovne napr.kakaj, kôpka,ako chceš. Nehraj sa s ním, keď sa začne nudiť poväčšine ňuchá a vykoná potrebu. Všeobecne platí po každom zobudení, nakŕmení treba ísť von aspoň zo začiatku. Ak neurobí potrebu skús venčiť každé dve hodiny. Vždy pochvál po vykonaní potreby.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron