čivavka- ako odučiť šteniatko aby nepapalo svoje výkaly?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

čivavka- ako odučiť šteniatko aby nepapalo svoje výkaly?

Poslaťod shawna » 27. Jan 2006, 16:55

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Máme doma 2-mesačné šteniatko čivavky dlhosrstej a od prvého dňa má tendenciu spapať svoje"hovienka" hlavne v noci keď ide na potrebu, lebo cez deň výkaly hneď upratáme z novín. Prosím Vás ak máte niekto podobnú skúsenosť, poraďte mi ako ho to odnaučiť. Už som sa radila aj s veterinárom, vravel že nepozná nejaké prípravky ale že keď ho uvidím to robiť mám ho troška vytrestať a naučiť ho,že je to fuj. No len cez noc je to dosť obtiažne.
Za akékoľvek rady vopred ďakujem. :)
shawna
 

Poslaťod anitram » 27. Jan 2006, 18:34

mam ten isty problem, s tym rozdielom, ze mala yorka sa s tym hra a nepapa. Ale az ked to je starsie a nesmrdi to tak ako ked to je cerstve. Odnesie si to na vankus a tam to ma. Ja len dufam, ze to prejde az budeme chodit von a ona sa vonku vykaka a nebude musiet kakat doma na noviny.
Tiez sa snazim fuj a potrestat, ale to sa neda, ked nie som priamo pri tom.
Labrador mi pre istotu vonka papaval ludske hovienka take dobre smradlave, ale ani s tym som nevedela nic spravit, iba ho mat na voditku.

Tak sa tiez potesim kazdej rade
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod basa » 12. Feb 2006, 22:20

ahoj, my mame yorkiho a tiz sme mali taky problem. Co mu davas zrat? my sme mu davali iba granule. potom sme zacali granule miesat s konzervou. ked mal nieco zaujimavsie v miske tak sa to odnaucil. skus to a uvidis, za pokus nic nedas.
basa
 


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron