venčenie vonku

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

venčenie vonku

Poslaťod čivavka » 2. Feb 2006, 19:10

Ahojte,

rada by som Vas poprosila o radu. Mame doma 2mesacne steniatko čivavky ale veterinar aj chovatel nam odporucili aby sme s nim nechodili vobec vonku na vencenie az ked bude vonka teplejsie.
Ak mate skusenosti s tym, ci mozeme aspon na 5min. s nim vybehnut vonku aby si zvykol na vencenie prosim napiste mi. Kazdej rady sa potesim.

Dakujem :)
čivavka
 

Poslaťod offca » 3. Feb 2006, 10:41

Som toho názoru, že by ste MALI s ním chodiť von. Minimálne, ale mali. Treba odhadnúť tú správnu mieru.
Je prevda, že je zima, a šteniatka malých plemien sú náchylné na rôzne pliagy, ale krátky výbeh von vôbec neuškodí. Dopomôže to k väčšej imunite, príkovi zapne, že existuje aj niečo iné ako byt a to najdôležitejšie - neviem, ako si ľudia, čo toto radia, predstavujú tú najdôležitajšiu časť života psa, socializáciu, kedy sa mu má dostať do povedomia všetko, s čím sa má v živote stretnúť, Alebo najviac ako je to možné.
Socializácia je základ všetkého a čo objaví psík počas tohto obdobia, v dospelosti akoby našiel, čiže nebude mať s tým problém.
...počas tohto sa napr. odporúča vyskúšať rôzne formy cestovania, chodiť do spoločnosti, nech si zvykne na davy ľudí, chodiť medzi psov, nech mu je aj to známe a neskôr nech nie je útočný.

atď atď-

A len minodotaz - odchovala som dva vrhy ratlíkov (čo su tiež male traslavky). Oba vrhy boli zimné šteňatá a od 6-teho týždna chodili na kratšie vychádzky, do snehu, v rámci venčenia ich matky. I častejšie.
A s čistým svedomím teraz tvrdím, že tie psy nikdy nič v živote nemali. Nijakú chorobu, ani len prechladnutie. Boli odolní, v dospelosti chodili na 5-hodinové výjazdy na cvičák aj v zime. !bez akýchkolvek oblečkov, oblečky nikdy nemali na sebe. A nič.
(naopak, sučka mi zahynula na prehriatie v lete...ale to je už o inom)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Joachim » 4. Feb 2006, 11:40

Jasne určite s nim chodievaj von. Neviem prečo by sa mal pes venčiř v byte :?:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod pata » 4. Feb 2006, 15:58

no my sme toho nášho malého-8týžd zobrali vonku cirka na 3 min,akurát sa roztriasol,rozknučal a to bolo všetko.tak neviem či to má zmysel ešte,a poctivo začal chodiť na noviny...iba ak v rámci otužovania...
pata
 

Poslaťod Joachim » 5. Feb 2006, 16:09

pata píše:no my sme toho nášho malého-8týžd zobrali vonku cirka na 3 min,akurát sa roztriasol,rozknučal a to bolo všetko.tak neviem či to má zmysel ešte,a poctivo začal chodiť na noviny...iba ak v rámci otužovania...


No aspon poctivo zacne chodit na noviny :D , ked nechce chodit do zimi :D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod anitram » 5. Feb 2006, 23:49

pata - ja som pockala s vychadzkami von az po druhom ockovani. Najskor si zvykala na zmenu prostredia v byte, vsetko co bolo nove, tak ju desilo, klepala sa ako osika, ale osmelila sa a ocuchavala, az si na to zvykla. Zacali sme chodit von, tak na par minutiek, tiez sa klepe, ale po case, zacne ocuchavat a skumat. Este sa moze aj klepat, ze je zima.
Chce to cas
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

cron