Čistá rednose línia - americký pitbullteriér

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Čistá rednose línia - americký pitbullteriér

Poslaťod Emmka » 22. Nov 2005, 14:59

Ahoj,môže mi prosím Vás niekto vysvetliť, 1.Čo znamená rednose? Ja som si myslela, že rednose je pes ktorý je čokoládovej farby+hnedý nos,vankúšiky,viečka a tlama, poprípade biely fľak na hrudi, nie však na iných častiach tela. No jeden chovateľ mi povedal,že rednose môže mať fľaky hocikde na tele. A dokonca rednose vraj môže byť čierny,no musí byť v jednej farbe- čiže- čierny+čierny nos,viečka,vankúšiky,tlamu, alebo modrý /ten je vraj veľmi zriedkavý/ a taktiež musí mať modrý nos,viečka,vankúšiky a tlamu. Akej farby je jazyk čiernych a modrých rednosov? Tiež čierny, alebo modrý? 2.Čo je to čistá red nose línia? Znamená to,že predkovia psa s čistou rednose líniou musia byť rednosy do tretej generácie,alebo všetci predkovia až do neviem ktorej generácie. 3.Môžu sa čokoládovej rednoske s čistou líniou narodiť šteniatka čokoládové, čierne, modré? Proste mám z toho riadny chaos, poraďte mi prosím. Ďakujem
Emmka
 

Re: Čistá rednose línia - americký pitbullteriér

Poslaťod Hosť » 25. Jan 2006, 21:01

Emmka píše:Ahoj,môže mi prosím Vás niekto vysvetliť, 1.Čo znamená rednose? Ja som si myslela, že rednose je pes ktorý je čokoládovej farby+hnedý nos,vankúšiky,viečka a tlama, poprípade biely fľak na hrudi, nie však na iných častiach tela. No jeden chovateľ mi povedal,že rednose môže mať fľaky hocikde na tele. A dokonca rednose vraj môže byť čierny,no musí byť v jednej farbe- čiže- čierny+čierny nos,viečka,vankúšiky,tlamu, alebo modrý /ten je vraj veľmi zriedkavý/ a taktiež musí mať modrý nos,viečka,vankúšiky a tlamu. Akej farby je jazyk čiernych a modrých rednosov? Tiež čierny, alebo modrý? 2.Čo je to čistá red nose línia? Znamená to,že predkovia psa s čistou rednose líniou musia byť rednosy do tretej generácie,alebo všetci predkovia až do neviem ktorej generácie. 3.Môžu sa čokoládovej rednoske s čistou líniou narodiť šteniatka čokoládové, čierne, modré? Proste mám z toho riadny chaos, poraďte mi prosím. Ďakujem




První velikou senzaci vzbudil "Červený nos" okolo roku 1900, když veliký chovatel William J. Lightner, využívajíc krevní linii OLD FAMILY RED, vyšlechtil psy s červenými nosy, kteří prokazovali neuvěřitelnou bojovnost a tak sami sobě udělali jméno. První člověk, který zaal používat jméno "OLD FAMILY RED NOSE"( STARÁ RODINA ČERVENÝCH NOSŮ), byl Dan McCoy. Bill je zapálený chovatel Pitů,když se dozvěděl, že jeden starý Francouz z Louisiane jménem Bourgeous má čistou Lighterovu linii Červeněch nosů, hned ji sehnal a potom si ji získali mnozí chovatelé. Z těchto vrhů vyšli mnozí známí psi a nejznámější je Harvey's RED DEVIL"(Červený Čert).

Největší chovatel začátkem tohoto století (mnozí si myslí, že byl nejlepším všech dob) byl John Colby. Přistěhoval se v roce 1900, přivezl si sebou čistokrevné Pity, ze kterých dnes máme vynikající jedince. Byl veliký milovník této rasy, ale přisel do konfliktu se svými krajany(Iry), protože tvrdil,že se OLD FAMILY mají co nejvíce rozšířit, zatím co druzí Irští chovatelé žárlivě střežili své krevní linie a dávali psy jen prověřeným kamarádům, kteří uhlídají krevní linii. Rodokmeny psali ručně. Colby dával inzeráty na prodej a krytí a vyvíjel vysoké úsilí na milovníky této rasy, aby přijali tuto linii. Proto ho mnozí chovatelé OLD FAMILY nazývali "roznašečem" (toto je nejpohrdlivější název pro chovatele ). Colby všemu statečně odolával a dosáhl svého cíle, protože mnoho chovatelů přijalo jeho linii, která později dala mnohé nesmrtelné velikány .

Pozdrav chovatela!!!
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 25. Jan 2006, 21:29

Obyvatelé Irska z kraje Cork a Kerry si sebou dovezli své psy čisté krevní linie, známé jako OLD FAMILY. Čistota krevní linie se natolik uznávala, že chovatelé jedné krevní linie nepřipouštěli jinou krevní linii stejné rasy! Psi OLD FAMILY byli převážně červené barvy a křížili se výhradně mezi sebou. Hlídaly se dominující geneticky blízké znaky stejného typu, aby nedošlo k jejich zániku, protože když se dominanty ztratí- víc se neobjeví. Červená je dominantní všem barvám, mimo bílou. OLD FAMILY se stala OLD FAMILY REDS. Psi OLD FAMILY,kteří dali potomky OLD FAMILY REDS a OLD FAMILY RED NOSE, byli velice ceněni. Následní Irští přistěhovalci jen zvýšili počet těchto kvalitních psu.

Poznamka: doviezli do USA
Hosť
 


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

cron