Ľudia zobuďte sa!!!!

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod anitram » 20. Jan 2006, 8:19

Joachim - poznam jorka, ktory sa pustal do mojho labradora, ked bol bez voditka
a poznam weimarara, ktory sa tiez pustil do mojho labradora, pritom lab. bol na voditku a ten hnusak nie, nemam nic proti weimararom, praveze sa mi velmi pacia, ale ked zacne utocit na psa, ked sa onuchavaju a zacne mu ist po krku a majitel si chodi so psom bez voditka, tak si myslim, ze to nie je koser voci ostatnym vencitelom. len dufam pre dobro ostatnych weimararov, ze tento bol len domaci milacik a nie do chovu.

Moj nazor a moja osobna skusenost, tak dufam, ze ma tu nik neposle do certa za to.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Joachim » 20. Jan 2006, 9:24

Jasne anitram - zalezi od vychovy. Nechcem tu teraz obhajovat weimarov lebo viem ake su svine. Su to predsa najostrejsie psi so stavacov :D I mne sa niekedy stane ze neposlucha. Ma take obdobia a potom to musim davat do poriadku.

Mozem sa opytat akeho mas psika a odkial si ?
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod anitram » 20. Jan 2006, 9:56

Joachim - teraz mam dva a pol mesacneho yorka, ale mala som labradora a musela som ho dat z priestorovych dovodov prec, co ma dodnes boli a stale dufam,ze sa dostanem k rodinnemu domu a zoberiem si ho spat.
Weimary sa mi pacia, ale pokial by som nemala pre neho polovne vyuzitie asi by som sa neodvazila si ho zadovazit a to uz vobec nie do bytu. Jedneho krasneho weimara som stretavala v starom meste v BA a cudovala som sa, ako ho vencia kazde rano na betone a chodnikoch, bolo mi toho psika luto, voditko tak 1,5 m a to bolo vsetko. Ale oci mal krasne.
Aj pri labosovi som sa popalila, ked som naletela na reci, ze ten psik je aj do bytu. Uz by som si ziadneho z tychto vacsich plemien nezadovazila do bytu. Preto sa aj psici delia na spolocenskych-bytovych a ostatnych, ale na vlastnej skusenosti sa da najlepsie poucit :)
Som z BA -petrzalky.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Joachim » 20. Jan 2006, 10:09

Ahoj, no je to blbe v tom starom meste. Ja byvam vo Vrakuni takze v poho. V panelaku v pohode - ja este len studujem takze cez leto je cely cas vonku so mnou a v zime spi :D Takze ja s tymto problem nemam a ani peso.
Som sa zlakol lebo aj mne sa stalo ze moj achim chytil po krk psa, ale nezacal achim ale ten druhy. Nikdy mi nezacne bitku. To som hned zjukol a pustil , psikov i na stastie nic nestalo. Bolo to akurat v obdobi kedmu kamoska RR harala :D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod pacinko » 20. Jan 2006, 11:46

anitram, prave zvažujem kúpiť si labradora do bytu. Ty si naznačila, že to može byť problem. Môžeš o tom napísať niečo viac. ďakujem
pacinko
 

Poslaťod anitram » 20. Jan 2006, 12:10

Joachim - ty si z Vrakune z bytu?? ja som myslela, ze mas rodinny dom.
A venujes sa s nim aspon nejakemu polovnemu vycviku?? alebo ho mas len ako domaceho milacika a vystavy.
No lab. bol obcas svihnuty pri psikoch, lebo sa chcel s nimi hrat, ale nikdy nezautocil, radsej odisiel od utociaceho psika, a raz sa mi zdalo, ze sa zacal branit, ale nie som si ista. Vzdy volil odchod ako bitku.

Pacinko - je to psik, ktory potrebuje vybeh, drago nemal dost vybehu a prechadzky trikrat denne mu akosi nestacili a tak sa nedalo na neho spolahnut pri vychadzkach bez voditka, hoci mal vycvik. Vsetko fungovalo, kym sa neobjavil v blizkosti pes, chcel sa hrat a jemu to bolo jedno, ze to je rotwailer, alebo pitbul. Teraz je v rodinnom dome s dalsim psikom na dvore a stale mam spravy, ze poslucha na slovo.
U mna viac zavazilo jeho plznutie, tie vychadzky sa dali poriesit, zial ja som zamestnany clovek, aj je dobre, ked ma moznost sa vyplavat dosytosti, ale plzol cely rok v kuse, denno denne po prichode domov som vysavala cely byt. Cesat som ho mohla stale a stale to z neho vypadavalo, som si mohla aj sveter z toho ustrikovat :lol: Je to psik, ktory sa nesmie casto kupat a samponovat, preto dost bordelu nanosil z vonku, hlavne ked prsalo. Chovatelka co ich ma v byte, toto nespomenie, ale uz viaceri co si obstarali labradora do bytu povedali, ze keby to vedeli, tak by si ich nezobrali. Neviem ako su na tom ine plemena, ale mne toto stacilo, aby som si uz do bytu ine plemeno ako neplznuce a bytove nezaobstarala.
To jest moja skusenost, neviem ako ini.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod offca » 20. Jan 2006, 12:49

v byte plzne každy pes celoročne (nie len sezonne) a (paradoxne) s kratkosrsťakmi a hladkosrsťakmi je to o nervy.
Dlhá srsť sa dá pekne pozbierať navlhčenou rukou, no kratka sa svinuchovsky zapichava kade-tade a človek sa toho nezbavi nikdy. :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod anitram » 20. Jan 2006, 13:25

offca to vazne?? ja som si myslela, ze to je problem len u labosov, kedze maju taku srst. No tak najblizsie si kupim do bytu uz len nahaca :lol:
Ja som si myslela, ze mu chybaju nejake vitaminy, alebo nieco a ked som sa dozvedela, ze to maju aj ini problem u labosa s plznutim, tak som to vzdala.
Ale neviem ci je to u vsetkych pesikov, znamy maju rotwailerku fenu a ta plzne len dvakrat do roka, ked sme boli na navsteve, nic som z nej nevytiahla. Ale labos plzol tak, ze som trosku presla po nom a mala som v ruke samy chlp.
"najradsej" som mala upratovanie, podlahu som povysavala, povytierala a presiel drago hore dole a bolo to tam, akoby som nic nerobila. neviem ako to zvladaju ti co maju koberce, no musia mat radost
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod rybicka » 20. Jan 2006, 13:54

anitram v tomto má offca pravdu. My mme doma bígla, ten má krátku a hladkú srsš, ale keby si videla, čo máme doma, idem sa z toho zblázniť. kartáčujem ho každý deň, koberec je každý deň plný chlpov, na gauči, čo si zvykol ležať a spávať, tak mám deku, tú musím dať niekedy do čiastiarne, lebo to by som ani nepovysávala, ani nevykartáčovala, semišovú postel som minule vysávala 2 hodiny a už ma to nebavilo, vysávač bol plný a postel stále chlpatá. je to o nervy.... :?
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Joachim » 20. Jan 2006, 16:51

Offca presne.

Anitram ano mam ho v byte. Ja sa polovnemu upotrebenie nevenujem . Samozrejme skusky ma .... Somo ak mam prilezitost - nerp. kamarat nejaku kacicu alebo zajaca tak idemem hned cvicit.

Inak mam otazku - ja mi jasne ze psi celorocne v byte plznu. Ale ten moj sa mi zda ze az moc ma uplne riedku srst .- radili mi pangamin s pupalkou mu davat. Co vy na to??
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod offca » 23. Jan 2006, 9:40

Joachim píše:Ale ten moj sa mi zda ze az moc ma uplne riedku srst .- radili mi pangamin s pupalkou mu davat. Co vy na to??


Joachim, v tomto neviem, ale ...
čo nezabije, to psilni :P ...ja by som to skusila.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 17 hostia

cron