cikanie :(

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod ...repr^zent » 19. Okt 2007, 4:42

oreganka píše:Takze vymachanie, tresty po prichode domov, kamery, elektricke obojky :shock: a podobne NEZMYSLY ?? .. tu evidentne niekto nerozumie svojmu psovi a o spravani sa psov vie menej nez malo. Psa nazyvat somarom, na ktoreho platia somarske metody, ci vyhlasenia typu - vysmieva sa, msti sa, tuto neznalost 100%tne potvrdzuju !

oreganka, ja ta nepoznam, ale podla toho, co tu tam napises si celkom rozumna. Bohuzial predchadzjuci citat je nezmysel, ale urazat sa nemienim, ani omluvat, ale mozem sa ti pokusit vysvetlit ty, co si koli krvavym ociam nemohla pochopit.
Napisal som: Clovek v zufalej situacii, siaha k zufalym cinom.
Vysvetlenie: Zufala (chapem ako skoro neriesitelna. Snad aj ty.) situacia nastava vtedy, ked dana situacia nejde vyriesit beznou, alebo jednoduchou metodou. To znamena, riesit najskor jednoduchou, beznou, zauzivanou metodou a v pripade zlyhania vsetkych "normalnych" ti uz zostanu len tie zufale ciny, tvojim slovnikom: NEZMYSLY Myslim, ze takto vsetky zivotne situacie riesime my ludia a dokonca aj zvierata. Od jednoducheho riesenia postupujeme pri neuspesnosti k zlozitejsiemu.
A vymachanie o ktorom som napisal nie ze je to zaruceny sposob, ale len tolko, ze mne pomohlo, je urcite metoda posledna, preco by som ju asi nazval zufala vsak?

Ale hlavne, ze ty vies aky som ja magor, psychopat a co ja viem este co, ako by si rozpravala s mojim psom. :lol:
Ano som. A mam dokonca 9 mesacneho Pitbulla (ako kazdy spravny psychac), ktory od malicka chodi vonku navolno a robim vsetko pre to aby to tak aj zostalo, ked bude dospely.
Nie aby si mohol vybijat zakomplexovane ego na druhych psoch, ale aby bol maximalne slobodny. Chce sa mi grcat, ked vidim bullikov, alebo pitov na skrtiacich obojkoch s nahubkom..
Ked uvidis mojho hafana, ako sa hra s tromi chivavami, funguje v svorke 9 cudzich psov, v dave ludi v nakupnom centre a ako sa k nim sprava tak potom ma sud. Vlastne ani nemusis, nezalezi mi na tom.
Zalezi mi na sude ludi ktorych stretame, ked prejdeme za hodinu peso pol mesta s 3-4 minutovymi pripnutiami na voditko, len s ohladuplnosti k tzv. psickarom neveriacim, daju sa lahko rozoznat...
Len poznamenam, lebo napises, ze este aj stresujem ludi a psov rutiacim sa pitom. Moj pes k druhemu nebezi, moj pes caka, kym si ho kamos pride cuchnut sam, ak sa nas neboji. Caka, lebo vie, ze sa skoro vzdy docka, nie lebo by sa bal trestu! Ked sa boji cudzi hafan, alebo mu nie sme sympaticky, tak nas nezaujima, ako nas nezaujimaju ani napr. tulave macky, co stve vsetkych mojich susedov, lebo dufali, ze "zly" pit" ich konecne poriesi. Predstav si ma ich zakazane. Aka neprirodzenost. Nepochybujem ze trpi ked si beha sem tam 10m odomna a trase sa za cicou na druhej strane cesty..
Susedia su z nas sklamany, lebo dufali, ze bude taky ako poculi v mediach, fakt nam tu tie macky skucia v noci, seru a permanentne zablsuju pivnice. Niektory uz ani neveria, ze je to skutocny pitbull.
Zacinam sa hambit, co za monstrum z neho vyrastie a trasem sa kedy mu "prepne" z tolkeho utrpenia.
Mne uz preplo s pisania, tak koncim. Taky je moj hawo, a aky som ja na to v podstate serem, lebo mna nikto v mediach nespini.
A vlastne sa to sem ani nehodi skor do "bulvár a pitbull..." ale sa mi to nechce prepisovat, nechce sa mi ani prispiet do "pozicia vodcu", tak ti odpoviem tu.
Clovek ktory nema prirodzenu autoritu u ludi, by si nikdy nemal kupovat psa.
Zvyraznil som prirodzenu, nie autoritu holej hlavy bez krku...
Asi ta sklamem, ja respekt u mojich priatelov mam a kupodivu nemaju zo mna strach. Ani ten najvernejsi...

Ma vie straaasne nasrat, ked niekto inymi slovami povie, ze moj pes trpi, vazim si ta ale nadalej, lebo kazdy moze strelit capa. Inac by som tu nezabijal cas.
emor píše:mne osobne sa tvoj pristup pozdaval. akurat ze to chce mat doma chytreho psa, nie hlupuckeho .a ono si ludia zvyknú mysliet o svojom psovi - najmudrejsi, najkrajsi a najlepsi. taki sme uz my ludia.

Ten moj pitik sa bohuzial na maltezaka nechyta, ale srdieeecko to je zase uplne ina trieda. :twisted:
rea píše:Nebudem sa hádať, že táto metóda nemôže mať žiadaný efekt, keď ho niekedy má, ale podľa mňa je to len zhoda okolností a pováh, nikde na nete by som to neodporúčala ako osvedčenú metódu. Jedine tak medzi ľuďmi, ktorí do toho dostatočne vidia skonštatujem, že mi toto fungovalo, aj to opatrne.

Ano fungovalo mi to, aj to len na vynimocnom maltezakovi, preto to nedoporucujem, je tu moznost tazkej ujmy na psychike psa! Dufam, ze staci. :wink:

@ all:Pokracovanie nebude! :lol:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 19. Okt 2007, 8:07

8) ja by som este raz pripomenul vsetkym "konologom" . to ze pes moci a kadi je pre neho nevyhnutnostou. inak by ho rztrhlo. ale to ze kde ,kedy a preco kadi tam alebo tam ma aj jeden prozaicky vyznam - znackovanie a odosielanie informacii o sebe.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod mairi » 19. Okt 2007, 9:32

oreganka píše:mairi, velmi poucne. Tvoj pes sa zachoval presne tak, ako sa da v takej situacii od psa ocakavat (riesit tresty s casovym odstupom - proste nechapacka aj pre inak psieho genia a to bez ohladu na to, ze to kulko tam nezlozil on). Len by ma zaujimalo, ci pochopil to tvoje ospravedlnenie sa :wink: .. musela si si pripadat ako riadna hlupana, ja by som si :P


hehe, hej :lol:
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod rea » 19. Okt 2007, 10:35

...repr^zent píše:Ano fungovalo mi to, aj to len na vynimocnom maltezakovi, preto to nedoporucujem, je tu moznost tazkej ujmy na psychike psa! Dufam, ze staci. :wink:

@ all:Pokracovanie nebude! :lol:


Síce s riadnou dávkou trucu a trochu prehnanané, ale chápem a beriem. :D To len preto, lebo viem, ako je niekto schopný "upraviť" odporúčania a až potom ich použiť. Dík za upresnenie.

Emor práve preto, aby bol ten prozaický význam značkovania a zanechávania informácií ponechaný, by sme to mali zariadiť tak, aby z toho samotný pes nezačal robiť zbytočné umenie.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod oreganka » 19. Okt 2007, 12:23

repr´zent, spisal si, co si spisal a dik. Par slov: komunikacia cez pisane slovo je vzdy problem - je totalne zavisla od schopnosti pisatela formulovat myslienku a nie vzdy sa dari dat (u)mysel so slovom do zhody, tiez vety vytate z kontextu nepridaju na pohode. Popravde, moja reakcia sa netykala teba osobne, ale info, ktoru si pustil. Ak to vyznelo prilis adresne, je to chyba, za ktoru platim tvojou reakciou. Mam tiez len jednu dierku v zadku ako kazdy, neprinalezi mi hodnotit neznamych ludi a uz vobec nie podla slov (na skutky tu priestor nie je). Ak to, co pises o pristupe k tvojmu terajsiemu psovi nie su len slova flaknute na sklo, tak co-to o tebe vypovedaju. Zelam ti pri vychove tvojho kamosa co najmenej (pokial mozno ziadne) ´zufalych´ krokov, aby z neho vyrastol spokojny, vyrovnany a oblubeny pes. Zostava mi dufat, ze si tieto moje slova ´neprekladas´ako ironiu, ale citas priamociaro len to, co je napisane. PEACE.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod ...repr^zent » 19. Okt 2007, 13:37

emor píše:8) ja by som este raz pripomenul vsetkym "konologom" .

Neviem preco, ale slovo kynolog mi hodne pripomina gynekologa. Aj su na tom podobne. Vyznaju sa, ale zabavy a potesenia z "objektu" svojho zaujmu maju premalo. 8)
Nie je to myslene osobne! Nemam zaujem vyryvat, len sa mi pri tom slove zvyknu jezit chlpy na chbte.
Je pekne, ked niekoho zivi konicek. no ked sa stane konicek pracou, tak konci zabava. To som tym chcel povedat, aby to nebolo zle pochopene. Prajem vela zabavy. :wink:
rea píše:Síce s riadnou dávkou trucu a trochu prehnanané, ale chápem a beriem. :D To len preto, lebo viem, ako je niekto schopný "upraviť" odporúčania a až potom ich použiť. Dík za upresnenie.

Ano. :lol: Prispevok s mojou radou bude upraveny bez trucu. :wink:
oreganka píše:Ak to, co pises o pristupe k tvojmu terajsiemu psovi nie su len slova flaknute na sklo.... .

Zelam ti pri vychove tvojho kamosa co najmenej (pokial mozno ziadne) ´zufalych´ krokov, aby z neho vyrastol spokojny, vyrovnany a oblubeny pes.

Zostava mi dufat, ze si tieto moje slova ´neprekladas´ako ironiu, ale citas priamociaro len to, co je napisane. PEACE.

Nie su. Je realy taky, len upresnim pubis, poslusnost cca 80-99% podla stavu "vyblaznenosti".

Vdaka, to si zelam aj ja, snad psi boh da. :D

Nie som vstahovacny, uz som pisal skor. POHODA. :wink:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lada » 19. Okt 2007, 19:12

..repr^zent

Áno vylihuje na gauči a posteli ďalej. Je to strašný mazlík. Asi do budúcna ak sa rozrastie náš chov kúpime im gauč. :wink:
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod ...repr^zent » 19. Okt 2007, 21:54

:lol: som si myslel. Moj ma svoju fotelu v obyvacke ako pelech, ale nikam inam nesmie a ani sa mu neziada. :wink:
Byvam nad masiarom a nachcel som aby musel ked spi pocuvat setky tie chladnicky, klimy a kompresory. Normalne to nie je pocut, ale ked si lahnem na zem... :evil:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron