kúpa šteniatka

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

kúpa šteniatka

Poslaťod svetlana » 28. Sep 2007, 19:50

Poradí mi prosím niekto?? Je to nedávno čo mi po 13 rokoch zomrel nemecký špic. Hľadám šteniatko, ktoré bude aspoň niečim podobné mojmu psíkovi. Uvažovala som nad šeltiou, ale netuším či sa hodí do malého bytu a okrem toho je finančne na moje pomery drahá. Vie mi niekto poradiť, či je šeltia vhodná a či je možné ju získať aj za menej ako 8 - 7000,- Sk. Ďakujem za každý návrh alebo radu.
Hľadám milého psíka do bytu
svetlana
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 28. Sep 2007, 19:39
Bydlisko: Malacky

Poslaťod janka_b » 29. Sep 2007, 10:20

seltia sa hodi do bytu, potrebuje ludsku spolocnost, ale kedze je aktivny psik, tak aj sa jej musis venovat, aby vybila energiu..../je sikovna na rozne psie sporty)

ale ak nemas na kupu seltie, tak ako budes mat na jej starostlivost po vela rokov? kupa psika je len zaciatocna a dost mala investicia oproti tomu, co ta caka najblizsie roky...neviem,ci zozenies seltiu s PP pod tuto sumu (neviem totiz ake su ceny) ,ale ak planujes bez PP,tak radsej pomoz utulkovym psickom, tam su take prekrasne psiky a mozno najdes aj psika podobneho tomu tvojmu :wink: prajem vela stastia!!!
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod korra » 29. Sep 2007, 10:54

Ak nemas chovatelske a vystavne ambicie, mozno by bolo vhodne steniatko nestadnardne /nejaka vada vo farbe, popripade nekorektny skus/...taketo steniatko mozes dostat aj za nizsiu cenu s PP. Treba sa len popytat u chovatelov, vysvetlit im, ze chces vyslovene len spolocnika. S niektorymi sa da dohodnut aj na splatkach /standardne steniatka/...treba skusit.
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod korra » 29. Sep 2007, 14:13

janka_b:

vies ono nie vzdy plati pravidlo, ze ak nemas hned na psika s pp /niekolko tisic/, tak nebudes mat ani na jeho dalsie zaopatrenie...

Ono tych par tisic mozes vyplaznut aj za "udrzbu" utlkacika...nevies aku moze mat minulost popr. ake ochorenie sa rozvinie....

To je proste vzdy loteria....u kazdeho psa, s PP, ci bez...
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Re: kúpa šteniatka

Poslaťod Amaguk » 29. Sep 2007, 15:06

svetlana píše:Poradí mi prosím niekto?? Je to nedávno čo mi po 13 rokoch zomrel nemecký špic. Hľadám šteniatko, ktoré bude aspoň niečim podobné mojmu psíkovi. Uvažovala som nad šeltiou, ale netuším či sa hodí do malého bytu a okrem toho je finančne na moje pomery drahá. Vie mi niekto poradiť, či je šeltia vhodná a či je možné ju získať aj za menej ako 8 - 7000,- Sk. Ďakujem za každý návrh alebo radu.


a preco nie znovu spica? v utulku v Banskej Stiavnic su neskutocne nadherne steniatka krizencov spica: http://www.utulokbs.sk/stsp.php
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod janka_b » 29. Sep 2007, 16:02

korra, ja rozumiem a suhlasim s tebou. ale ak ma clovek zaujem o dane plemeno a nie o krizenca, tak musi pocitat, ze za kvalitu sa plati....

lebo presne s toho dovodu "usetrenia" potom mnozitelia predavaju bez PP psikov, lebo vedia,ze ludia sa na to lepia ako huby po dazdi....

a ak na to nema,tak nech si psika nekupuje. pretoze kazdy mesiac ho bude psik stat minimalne par stovak! ak mu zas robi problem narazovo vela penazi, seriozny chovatel poskytne moznost splatok, alebo lacnejsie psika (ak ho napr. bude mat v spolumajitelstve) so serioznym chovatelom sa da vzdy dohodnut.... :P

drzim palce,aby ste si vybrali noveho psika, aky vam bude vyhovovat!
tie steniatka spicov z utulku su uuuuuuuzasneeeeeeeee
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod korra » 30. Sep 2007, 18:32

nuz...potom este ostava alternativa "setrenia"...proste na psika nejaky ten cas pockat /ak uz bude vybrane plemeno, chs a pod../no a medzitym setrit korunku ku korunke... :)

janka_b : ano plne suhlasim, ze za kvalitu sa plati a aj stymi nepapieracmi...len hold..kde je dopyt...je aj ponuka...
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod korra » 2. Okt 2007, 9:08

svetlana:

akurat som nasla na stranke www.celysvet.cz inzerat na sheltiu /psika/ s PP cena 5 000 Kč /čo je po prepočte cca 6 000,- Sk/ to nie je taka strasidelna cena....

http://www.chszrisefantazie.estranky.cz/
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod mmseltie » 3. Okt 2007, 8:40

Ak ešte nemáš psíka, ozvi sa mi na mail, alebo pošli súkromnú správu. Môžme pokecať.
Obrázok užívateľa
mmseltie
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 28. Feb 2007, 15:51
Bydlisko: Prievidza


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron