Je podla vas bulterier nebezpecny???

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Je nebezbecny?

ano
1
5%
nie
15
68%
mozno
6
27%
 
Celkom hlasov : 22

Je podla vas bulterier nebezpecny???

Poslaťod Niki » 24. Okt 2005, 15:42

Je nebezpecny?
Niki
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod Ashley » 24. Okt 2005, 19:07

Jednoznačne nie je. Nebezpečný sú len niektorí ludia ktorí ho vlastnia!!!!
Ashley
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod zuzka » 25. Okt 2005, 8:34

Myslim,ze nebezpečný su jedine majitelia psov,lebo oni zodpovedaju za konanie psa.Takze pokial psa nezvladaju a nevedia,čo je schopný ich miláčik vykonať a predvídať jeho konanie,tak nech si radšej rozmyslia,či to či ono plemeno budú chovať.
:wink:
zuzka
 

Poslaťod rybicka » 25. Okt 2005, 12:11

Tento pes má v krvi vrodenú mierne agresívnu povahu-bol tak "blbo" vyšlachtený, ale jednoznačne záleží od majiteľa, či ju v ňom prebudí, alebo utlačí. Ak ju utlačí spôsobom, že nepripustí agresívne chovanie v žiadnom prípade - ani keď sa cíti ohrozený a to platí pre všetky plemená- tak vôbec nie je agresívny. I keď stačilo by, aby majiteľ trochu chcel, nemusí sa o to dlho pokúšať. A zase majiteľ psa ak chce, vyvolá agresivitu u každého plemena. Podla mňa nie je tento pes sám od seba agresívny.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod ankous » 26. Okt 2005, 23:43

Plemeno ako kazde ine. Za kazdym spravanim psa je vacsou castou clovek. Bulterier je vsak velmi dvrdohlavy a nemel by sa hocikomu dostat do ruk. Akurat dnes na spektrume o nom hovorili. :wink:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Užívateľ » 31. Okt 2005, 20:08

Každý ma takého psa akého si vychová. Jedny známi majú pidbula a je ako mača, vrčí akurát na veťa, pretože má 8mesiacov a 3x bol taký chorý, že mysleli, že oňho prídu.
Chudák ten pes sa bojí aj sliepky,a moje 4 mesačné šteňatá Kríženca /matka RTW+NO, otec NO/ v piatok jednu sliepku zadusili a zožrali. Ale už aj vieme prečo. Mali sme ich na chate a babka ich mala na starosti. A vyzeralo to asi tak že raz za pol hodinu sa pozrela kde sú psy a nechala ich tak. :x
Užívateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 6. Okt 2005, 20:19

Poslaťod Mary » 3. Nov 2005, 9:12

Každy pes je nebezpečný ak ho majitel k tomu uči.Ja mam kamarata ktory ma 8mesačneho pitbula a nikomu by neubližil,je ako sa hovori ako mačka, dalši kamarat ma staforširskeho bulteriera,ten je tiež hravy,ale ak sa moc vyblazni tak začne aj na psa vrčať a to nie z hravosti,tak sa musi ukludniť, a dalši ma zas 5mesačnu pitbulku ta je tiež ako mačka a dalši kamoš ma zas 8ročneho pitbulla a ten ti chodi medzi psov a ludi pusteny a nikomu neubližil,a jeden sused ma stafordširskeho bulteriera ten neviem kolko ma rokov ale je starši a tiež chodi bez voditka.Ja mam 4mesačnu pitbulku križenu s stafordširskym terierom a tiež je to mačka.
Pokial ma pes dobru vychovu a hlavne majitel musi davať pozor aby mu ho nenapadol nejaky pes, lebo si to ten pes zapameta a potom bude napadať všetkych psov toho plemena ktore ho napadlo(alebo tej velikosti)
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Niki » 4. Nov 2005, 7:55

dakujem za vase rady . Tieto rady boli pre moju kamosku pretoze ona by si chcela kupit stena bulteriera. Len niektory ju vystrasili ze je bezcitny,hryze ludi............................................
Niki
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod offca » 17. Jan 2006, 10:24

Nemyslim si, že by si mal človek zaobstarávať psa, ked o nom nie je dostatočne informovaný (čiže nechá sa vystrašiť rečami neskúsených).
A další dôvod - taktiež pokial nie je človek dostatočne informovaný, ako môže vedieť, čo je to socializácia a ako k nej pristupovať a ako vypiplávať v tomto smere psa s vyšším prahom dominancie... :?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

bullterier

Poslaťod Hosť » 18. Jan 2006, 9:02

veru je to o tom ako si psa vychovate. My chováme bulíky už niekoľko rokov a všetko je to o výchove a prístupe, tak ako to už bolo povedané. Nestretli sme sa ani raz z agresivitou. Mylím že aj taká čivava je niekedy agresívnejšia ako bulík. Ešte že je taká malá. :lol: Ak chcete niečo vedieť bližšie na túto tému odporúčam navštíviť stránky jednej známej dlhoročnej chovateľky z Moravy, ktorá s ašpecializuje hlavne na povahu. Tam nájdete odpoveden na všetky otázky. Bulíky sú jej život a pozná ich dokonale www.trojskykun.com . Stoji to za to.
Jedno šteniatko bulíka od nás je už canisterapeutka a nevedia si ju vynachváliť. Lebo má niečo viac čo iné psy - znížený prah citlivosti, čo je niekedy pri "problémových" deťoch veľká výhoda. Bulíky sú jednoducho psy s veľkým srdcom, neskutočne milujúce svojho pána, aj keď niekedy pre niekoho so škaredým výzorom. Prajeme všetkým bulíkom, nech sa dostanú do rúk tým "správnym" majiteľom aby im očistili meno, ktoré ich robí nebezpečným "bojovým" plemenom. pozdravujú bulíky z www.vatrova.szm.sk :wink:
Hosť
 

Poslaťod Joachim » 18. Jan 2006, 9:04

Niki a kolko ma kamoška rokov. Tu nejde o to že ti teraz všetci napísali že nieje nebezpečný. Ak ma holka pomenej rokov a skusenností neodporúčam. Nezvladne ho a pes skončí v utulku aleo niekde.

Ja sam som to zažil s mojim. Mal som skusenosti ale iba s malími plemenami, v roku som ho neudrzal na uzde a bol jak vysinuty. Nastastie sa mi ho podarilo potom vratit naspat. - Ziadna sranda :roll:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 19 hostia

cron