dvaja psy v domacnosti

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

dvaja psy v domacnosti

Poslaťod zuzka » 1. Jan 2006, 17:21

caute,
poradite mi ako postupovat,ked do domacnosti pribudne druhy pes? Mam doma 5mesacneho krizenca a teraz mi pribudla aj 3mesacna fenka.Nechcem,aby sa citili ukrivdeny a dobre spolu vychadzali :D
zuzka
 

Poslaťod anitram » 2. Jan 2006, 11:44

zuzka so psikmi je to ako s detmi (sice vlastne este nemam), aby na seba neziarlili, tak ked hladkas jedneho, hladkaj aj druheho, papat im davaj naraz, hraj sa s oboma,
musis obom preukazat rovnaku lasku, ale kedze su este mladi nemal by byt nejaky vazny problem so zvyknutim si. A psik je urcite rad, ze ma pri sebe fenku :lol:
Casom mozno budu sarvatky okolo ziskania si veduceho postavenia, ale ty musis byt pes Alfa - vodca svorky a ty rozhodnes kto bude za tebou, ale to by som riesila az to bude aktualne. Este je jedna www stranka, kde radi jeden pan z Ciech, co naprava agresivnych psov, mozno si o nom pocula, tak keby to bolo vazne kontaktovala by som potom jeho.
Drzim palce
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

taká menšia rada

Poslaťod michelle » 2. Jan 2006, 12:49

no a určite ich nechaj osamote a sleduj ich správanie..ak sa spolu hraju..je to dobré znamenie...a anitram má pravdu...rob presne to čo ti poradila....hrávaj sa s nimi spolu..vonku sa nahánajte..ale všetci spolu..ked sa maznáš s jedným aj druhého si k sebe pritul...a nikdy neber len jedného zo sebou..vždy všetko robte spolu...ja mám u babičky až troch psov a babička chce štrtého...a zatiaľ medzi nimi niesu problémy...len dúfam. že to štvrté šteniatko tak tiež medzi nimi zapadne:)...držím palčeky:) :)
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod zuzka » 2. Jan 2006, 18:52

dakujem,anitram a aj tebe michelle.Mate pravdu funguje to.Nas hafan sice na zaciatku ziarlil a mozno este trochu ziarli,lebo malu musim drzat v karantene,nakolko je chora a nechcem,aby to dostal aj on.Ale nechali sme ich sa onuchat a teraz,po par divokych nahanackach po obyvacke, lezia vedla seba a hryzu spolocne pamlsok.Myslim,ze to pojde o to lahsie,ze obaja su este mlady a maju niekoho na hranie :P :lol:
zuzka
 

Poslaťod offca » 7. Jan 2006, 13:28

kedže je to kombinacia pes - fenka, nemali by tam byť nijake väčšie šarvatky...maximalne tak nejake tie doťahovačky. Inak pes väčšinou ustupi.
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod tiga » 7. Jan 2006, 13:46

To je všetko pravda,ale ako to vyriešiš keď bude fenečka hárať?
tiga
 

Poslaťod zuzka » 8. Jan 2006, 13:40

Ahojte,
no obaja si na seba uz zvykaju.Rano a podvecer maju fazu santenia,inac cez den spia a stretnu sa lenn pri krmeni.Je to fajn.No a mala sa uzdravuje,takze karantena uz nie je potrebna.Avsak vyskytol sa iny problem.Snazim sa aby vsetko porobila vonku,no ona ako nahle ju postavim dole pred branu a chcem prejst par metrov- uplne stuhne a vobec sa nepohne.Cele telo ma napnute a je v totalnom strese. Snazim sa vsemozne ju k tomu priviest,aby presla vonku aspon par metrov,ale nic.Bud sa schova za mna,alebo trieli opat do vchodu.Ani prechadzka s obomi nepriniesla uspech,moj pes sa santi a ona by najradsej zaliezla do diery
:cry: Nesmiem ju do nicoho nutit,tak to vidim,ale vychadzok sa nevzdam,bude si musiet zvyknut.No a dalsi problem su iny psi - vrci na nich a steka.tak teda mam co robit :(
zuzka
 

Poslaťod zuzka » 8. Jan 2006, 13:42

Pardon, zabudla som napisat,ze fenecka bola vyhodena a ja som ju prichylila doma,takze preto tie nedostatky v socializaciii.Ale dufam,ze sa to podda,ved ma len 3 mesiace. :?
zuzka
 

ahoj zuzka

Poslaťod michelle » 8. Jan 2006, 20:43

nooo...a skusila si nejaku maškrtu??...zober ju dalej od domu...a tam ju maj na vodítku a za dobre správanie ju pochvál a daj maškrtu..ukludni ju a davaj tie maškrty...zober si aj hračku...a hrajte sa spolu...potom zober jej kamarata..tvojho druheho psika...a aj s ním sa hraj a ona..fenka si potom všimne ako sa bavite..a mozno sa bude chcieť pridať...mala by si taketo prechadzky robit castejsie...a najprv v kratkych intervaloch...a potom predlzuj...mala by si zvyknut a nebat sa tolko...a neviem nema tvoja kamaratka alebo niekto znamy psa/fenku?...zeby si aj s nimi niekedy isla spolu na prechadzku alebo by prisdli k vam aj so psom..a tak by si zvykla na cudzich psov...a ludi sa neboji??...a už si ich začala cvičiť??...ebo su dvaja...a aj dvaja už možu tvoriť svorku..tak aby nahodou neboli problemy vo vodcovstve..aby si ty bola ich vodcom:) :D :) :o držim palce...a ozvi ako:)
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Re: ahoj zuzka

Poslaťod offca » 11. Jan 2006, 13:06

michelle píše:...a už si ich začala cvičiť??...ebo su dvaja...a aj dvaja už možu tvoriť svorku..tak aby nahodou neboli problemy vo vodcovstve..aby si ty bola ich vodcom:) :D :) :o držim palce...a ozvi ako:)


nemylsim si, že by bolo vhodne niečo vyžadovať od malej zlomenej fenky...s hafom samozrejme, to je jesne.
POdla mna pokial budeš tie venčovačky praktizovať čo najčasztejšie, ona sa osmeli. Tri mesiace, to je ešte male šteniatko. Že vrči na cudzich psov, to chce len kontakt s nimi.
Ale ozaj je to na povzdychnutie ... prajem vela zdaru s nou :cry: :wink:
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia

cron