prosim o radu

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

prosim o radu

Poslaťod LuckyMonty » 19. Júl 2007, 21:39

Dobrý den, potřebovala bycxh poradit ohledně krmiva. Mám bílé plemeno-Švýcarský ovčák, 4 měsíce. Původně byl na nutra nuggets puppy large breed, teď- asi tak 3 týdny dlabe PROformance puppy large breed. Bohužel mu ani toto krmivo nevyhovuje. Už si nevím rady. Chtěla bych ho klidně krmit holistickým krmivem-eagle, anf ( ale ten nejni spešl pro štěnda velkých plemen-vadí to?? Dostává ALAVIS), ale bojím se, že by mi po nic mohl zreznout-v důsledku betakarotenu, popřípadě řas... Tak nevím, mám to vyzkoušet?? Nebo jaký je Váš názor na ANF pro štěnda velkých plemen?? Prosím poraďte, už si vážně nevím rady. Pejsek nemá žádné zdravotní potíže, jen po stávajících granulích má částečné průjmy a nepřechází to.
LuckyMonty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 19. Júl 2007, 21:32

Poslaťod fosilia » 19. Júl 2007, 22:27

Otazka? Precitala si si niekdy zlozenie tychto krmiv a uvazovala preco moze mat s tym tvoj pes problem.
Chicken by-product meal, wheat flour...
alebo druhe premiove krmivo.
lamb meal, rice, rice flour, ground corn, corn gluten meal... A pozor precitaj si nieco o tomto oleji canola oil. Pre psov je nevhodny a moze sposobit aj zdravotne problemy. Kanadske krmiva ho s oblubou pouzivaju. Tento olej je v krmive velmi nevhodny a nebezpecny.
Skus sa naucit najskor citat z obalov a rozmyslat co sa moze skryvat za uvedenym textom. Citaj o tomto genialnom oleji tu http://breathing.com/articles/canola-oil.htm
Potom sa necuduj ked si vyberies krmivo absolutne nevhodne pre tvojho psa a nastavaju traviace problemy, ktore len zhorsujes.
V roku 1991 europske krmiva zastavili pouzivanie repkoveho olaja v krmivach pretoze sposoboval psom vazne zdravotne problemy.
Naposledy upravil fosilia dňa 19. Júl 2007, 22:30, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 19. Júl 2007, 22:28

Spominane nuggets a proformance mi nic nehovoria, celkom dobre skusenosti mam s ovcak vs. precept growth, ale kludne mozte skusit aj ine znacky ako trainer baby maxi, arion puppy large breed a pod. Ide o tie kvalitnejsie krmiva, holistiku by som stenatu nedaval pokial vyslovne neni urcena pre stence...a tych je malo, ked tak skor v dospelosti
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

krmivo

Poslaťod fosilia » 19. Júl 2007, 22:36

Dexter13 osobne by som sa vyhol premiovym krmivam a nasadil superpremiove co z najmensim alebo ziadnym podielom psenice.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 20. Júl 2007, 0:45

Ja ich nejem :D btw. To su podla teba ktore? Hod nazvy a uspesne sa im vyhnem, lebo vela "superpremium" tych ozajstnych som na SK trhu nepostrehol...
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod schnauzee » 20. Júl 2007, 8:30

A co Trainer fitness medium-maxi? Zacala som o nom intenzivne rozmyslat. Hafan sa mi akosi skriabe (u chovatelky krmeni K9, u mna EP a rovnaky vysledok) a ma srst plnu lupin, no neviem vsak, ci je to sposobene krmivom alebo niecim inym, parazity nema. Trainer fitness je zaroven hypoalergenne, aj preto ho chcem vyskusat. Fosilia, mozes sa vyjadrit? Vdaka :wink:
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

krmivo

Poslaťod fosilia » 20. Júl 2007, 8:53

Na tie lupiny mozno bude lepsie dat krmivo ryba zemiaky a mozno este doplnit davkovanim lososoveho oleja.
Trainer Fitness alebo Firstmate ci ine krmivo tohoto zlozenia. Ako som napisal nemala by tam byt psenica ani kuracie maso v roznej forme.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod LuckyMonty » 20. Júl 2007, 8:59

A co si myslíte o tom ANF pro štěnda velkých plemen??
LuckyMonty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 19. Júl 2007, 21:32

Poslaťod dexter13 » 20. Júl 2007, 9:06

Cela rada anf je stavana pre male a mensie psi, vratane puppy 28
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod schnauzee » 21. Júl 2007, 6:27

Kombinaciu ryba a zemiaky som zatial nasla len u First mate a u Trainer fitness, no tam len u dospelakov, stenacie su kralik a ryza, ryba a ryza, neobsahuju psenicu ani kura, je tam akurat kukurica.
A FM ma sice aj stenacie granule ryba a ryza, ale pre vsetky velkostne razy jedno krmivo, coho sa trosku obavam, neviem, ci opravnene.
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Re: prosim o radu

Poslaťod Kveta » 3. Aug 2007, 16:56

Kveta
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 4. Máj 2007, 22:48


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia