ponuka na krytie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Tara » 19. Jún 2007, 14:18

Zdravim ku. Podla mna PP nelsuzi len na to aby sme so psikom mohli chodit na vystavy. Podla mna je PP i zarukou toho, ze steniatko nepochadza od tiezchovatela, resp. mnozitela psov. PP je zarukov zdravia a kvality predkov. A koniec koncov polozme si otazku ako vlaste vznikaju psy bez PP. Pes bez PP vznikne napriklad tak, ze majitelovi sucky sa nepodarilo uchovnit sucku /zle vysledky DBK alebo DLK, nepostacujuca vyska, chybajuce zuby, atd./ alebo sa mu nechce absolvovat potrebny pocet vystav, nasledne bonitaciu. Takze zoberme si napr. to steniatko, ktoreho matka nemala v poriadku vysledky na DBK. DBK je predsa dedicna choroba a to nechcem tvrdit, ze to steniatko v buducnosti bude mat stopercentne problemy s klbami, ale pravdepodobost, ze tie problemy mat bude je tam vzdy. Takze asi tolko. :wink:
Tara
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod anet » 19. Jún 2007, 14:32

ku píše:Ja chovám yorkov s PP aj bez PP.Vrh bez PP predám bez problémov, to je každému jasné.Ale vrh s PP tu mám problém so všetkým, s nakrytím s predajom atď.


§ 3 ods.2 Organizačného poriadku SKJ ti nehovorí nič ?

Myslim si, ze si hanbou poctivych chovatelov yorkov a divim sa ze ta neriesia vylucenim z klubu a zakazom chovu akehokolvek plemena. :evil:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Nikka » 20. Jún 2007, 7:33

Tara, uplne s tebou suhlasim. Ved tie male psiky, co chodia po Slovensku sa na jorkov, maltezov.... uz vobec nepodobaju a maju kopec zdravotnych a psychickych problemov :cry: Myslim si, ze uchovnit tieto plemena nie je vobec problem. Staci zopar vystav, vratane klubovej. Nepotrebuju ziadne zvody, bonitacie, vysetrenia, skusky. Takze vyhovorka tohto typu je tu uplne nemiestna. Povacsinou su to rozne krizence predavane ako psiky bez PP. Prave som videla u veta jedneho jorka, co bol vysoky ako borderka :lol:
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 1 hosť

cron