Prvé háranie a čúranie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Prvé háranie a čúranie

Poslaťod Lada » 10. Jún 2007, 9:06

Ahojte. Už druhý týždeň naša fenka SBT má háranie. Mala dovolené spinkať a odpočívať na gauči včera sme zistili, že gauč smrdí od jej cikancov. Teraz má zakázané si tam líhať. Má ešte plastový pelíšek, do ktorého sa už v čase hárania asi tri krát vyčúrala. Všetko vždy operiem a dám čisté aby to necítila a urobí to aj tak. Nerozumiem tomu má 7 mesiacov a začala sa pocikávať. Môže to mať súvislosť s háraním. Alebo tak protestuje, že chce spať na gauči a preto sa vyčúra do pelechu. Tak potom nerozumiem prečo si crkne aj na gauč. Alebo to môže byť nejaký zdravotný dôvod.
Máte s tým niekto nejaké skúsenosti. Ďakujem
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod Michaela » 10. Jún 2007, 10:12

a ma haracie nohavicky?
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Lada » 10. Jún 2007, 16:13

:wink: Nie nekúpili sme ich. Myslíš, že by to pomohlo,keď sa počúrava do pelechu? Ale na nasledujúce háranie ich určite kúpime.
Vôbec tomu nerozumiem, prečo to začala robiť. Ale bude to mať asi súvislosť s tým, že chodila spať na gauč a keď sme jej to zatrhli tak sa naprotest asi vyčúrala do pelechu aby tam nemusela spať....
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod Michaela » 10. Jún 2007, 17:58

je to mozne ale nemohla by mat take silne haranie? nasa ked sa harala no my ju nemame sice vnutri ale vonku a ked behala po chodniku tak mala dost silne. ale do budy som jej neliezla :D mozno ktovie :wink:
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Prvé háranie a čúranie

Poslaťod Kveta » 18. Jún 2007, 17:36

Moja fenečka robila to isté.Pripisujem to ako ty hovoríš protestu, pretože tiež nemohla spať na posteli. Nič nepomohlo ani zvýšená pozornosť. Tak som veselo prala a pod prehozy som musela dať nepremokavú savú podložku , čo mi ochránilo gauč. Za celé háranie sa to stalo asi päťkrát. :roll: :D
Kveta
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 4. Máj 2007, 22:48

Poslaťod Lada » 18. Jún 2007, 18:21

Už som si 100% istá, že to čúranie do pelíška si spojila s trucom, že nemôže ísť na gauč. Včera som ju pozorovala, chcela večer ísť spať na gauč a manžel jej to nedovolil potom som ju pozorovala, že ide do pelechu a neverila sm vlastným očiam "čúrala doň". Vyvadila som sa s ňou a zatvorila za dvere.
Teraz zase spí na gauči. Som na ňu mäkká a je mi ju ľúto. A zároveň nechápem, jej počínanie, že prečo to začala robiť. Neviem, či sa to bude dať nejako odučiť. Prať deky každý deň sa mi veru nechce.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia