Utratenie psika

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod DKo » 18. Máj 2007, 14:54

Nils píše:priateľka má 7 mesač am. pitbullteriéra - tak ich oboch trošku "cepujem"
cepuj, cepuj a nezabúdaj, ten kto si myslí, že je "lovec" je v skutočnosti "korysťou" 8)
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Re: Utratenie psika

Poslaťod Anja » 18. Máj 2007, 16:20

Lulu01 píše::cry: :?: :cry:
Chcem sa opytat veterinara, resp. niekoho, kto s tym ma skusenosti, ze ci sa da bezne dat utratit zdrave zviera (pes) z rozhodnutia majitela?
Kolko to stoji (orientacne)?
A co s telom - postara sa o to veterinar, alebo majitel - a ako?


Ja viem, ze je to mozno krute, ale co si ma majitel vybrat: pustit zviera nezodpovedne behat po ulici, tyrat ho doma (kedze sa on nedokaze poriadne postarat), alebo cakat, ci sa najde nejaka dobra dusa, co si ho zoberie - ked kazdy chce iba steniatko....??? :roll:




takym ludom by som dala zakaz vlastnit hociake zviera!!! nie!každy nechce iba šteniatko!!!! najde sa aj zopar zodpovednych ludi!!!! takych čo maju radi zvierata!!!! to je uplne chore kupit si psika a ked vyrastie dat ho utratit!!! to su nezodpovedni arogantni ludia- hm,ak sa to aj človekom nazvat da!!!! v takomto pripade by som porozmyšlala či je ten človek hodny svojho občianskeho preukazu a poradila mu aby si išiel vybrat krasne pritulne šteniatko do hračkarstva- lahka udržba,nežerie,nešteka,nehryzie,necika na podlahu!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod Anja » 18. Máj 2007, 16:30

she píše:Ahoj Lulu,
myslim,ze to ide,aj ked je to krute,a ja som spachala eutanaziu vo februari,ale moja fenka bola stara a chora na srdiecko a trapila sa,tak neviem,ako je to zo zdravymi psikmi.
No a cena je myslim u kazdeho veterinara ina a zalezi na vahe psika.Aspon myslim.
Moja psica mala 50kg,tak samotna eutanazia ma stala okolo 2000 a k tomu ak psika nechas tam,tak plus k tomu 900sk.Oni zabezpecia odvoz do kafilerie:-((((((
Hrozne,ale ak by si si ho chcela odniest a pochovat sama,tak len tu injekciu platis.


Odniest a pochovat sama???? tak to asi tažko-asi k tomu psikovy už nič neciti ked hoide dat zavraždit!!!!!!!!!!!!a ked sa ho chce zbavit len preto že už nie je šteniatko!!!!!!
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod Anja » 18. Máj 2007, 16:32

dexter13 píše:Dobre kape na karbit?? Este stale sme na chovatelskom fore alebo na vecierku u jeb**tych? Teba by mali utratit a este jej na to aj odpovedate. Znesem dost, ale toto je nehoraznost...no coment


ASI TAK!!!!! Je mi na vracanie z takych ludi!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod Anja » 18. Máj 2007, 16:39

Lulu01 píše:
Jana K píše:suhlas Dexter, aj ked v jemnejsej forme...aj ja som zostala "vycumena" pri citani tejto temy.. :idea: .to nemyslis vazne Lulu?! nech su dovody akekolvek, riesenia su a to co zvazujes, to je cista vrazda..... :roll:


....a to ste vsetci vegetariani? (nie zeby som bola za konzumaciu psov, ale su aj ine zvierata, nad ktorymi sa nezamyslate, ze ich dokonca chovaju na to, aby sme ich neskor zjedli - to vam nepripada ,,svinske"? To uz je OK?)[/quot

a ty maš zdravy rozum??? kupit psa a ked vyrastie ho zavraždit chceš prirovnavat s ludskymi potrebami jest?!!!!!!!!!!!!!vobec nechapem ako si aj mohla dokazat sem napisat!!!!!!!!takuto hnusnu vec!!!! to ti fakt nenapadlo že vela ludi hlada psika a že stači len napisat zopar slov (ak samozrejme vieš pisat) a vylepit inzeraty alebo dat inzerat na net???? aspon to skusit???? asi nie ved koli psovy sa to neoplati však??? vd je to len zviera ktore vyrastlo a už nesplna tvoje požiadavky!!!!! vrat sa ty radšej ešte k cumlom a k plyšakom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod Anja » 18. Máj 2007, 16:46

Nils píše:
dexter13 píše:Nerieste to, o takychto praktikach, co sa rodia v hlavach niektorych ludi radsej nevedet. Na co mas do.... psa, to spravis aj z deckom tak, ze ked ti nebude vyhovovat ho das utratit - stavias sa k tomu ako keby to bola tvoja vec "hracka", ktoru ked ta omrzi vyhodis a pride nova - pre takychto ludi mam len opovrzenie


Dexter - nikdy - slovom NIKDY! nemôžeš stavať na jednu úroveň človeka a zviera. A ďalej(ako ty hovoríš) to nerieš...

Na druhej strane prístup k živým tvorom by mal vždy rešpektovať humánny princíp. Pes, či iné domáce zviera je v práv. zmysle definované ako vec, aj keď s tým mnohí nebudú súhlasiť. S čím však súhlasím, je to, že Lulu nemá rozumu ani za peták. Načo si zaobstará psa, keď ho potom nemôže mať?? To nie je bezohľadný cynik, to je blbec... :shock:



suhlasim,človek a zviera nikdy nemožu byt na tej istej urovni- zvierata su inteligentne,nesnažia sa nahonobit čo najviac majetku a nesnažia sa robit všetko pre to aby ničili prirodu a seba narozdiel od ludi ktory riešia hlavne vojny a peniaze!!!!!!!!!!!!!!!
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod Nils » 21. Máj 2007, 7:40

DKo píše:
Nils píše:priateľka má 7 mesač am. pitbullteriéra - tak ich oboch trošku "cepujem"
cepuj, cepuj a nezabúdaj, ten kto si myslí, že je "lovec" je v skutočnosti "korysťou" 8)


ako chovateľ z etológie (a azda aj skúsenosti) určite vieš, že najdominantnejší člen svorky často predstavuje pri hre "korysť" a či korisť...a netreba pri tom "mislyeť"... 8)


p.s. ...trošku indiskrétne - vo vzťahu teba a tvojej manželky - kto bol lovcom a z koho sa stala "obeť" :mrgreen: :wink:

(my sa usilujeme o egalitárny vzťah - opakujem - usilujeme :roll: ) :)))
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron