Izbové kvety a pes

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Izbové kvety a pes

Poslaťod Lada » 10. Dec 2006, 15:06

Ahojte. Chcem sa vás opýtať na názory a skúsenosti ako ste naučili, resp. odnaučili šteniatko nevšímať si izbové kvety.
Mám na zemi dva kvety, ktoré nepasujú na žiaden stojan alebo stolík lebo sú veľké. Jeden je fikus benjamín a ten druhý to je horšie lebo je jedovatý Antúrium. Pre Antúrim by som ešte zohnala stojan ale aj tak sa obávam, že jedného dňa sa k nemu šteniatko môže dostať. Kvety sú veľmi pekné tak sa ich nechcem vzdať ale chcem to nejako vyriešiť. Pomôže nejaká ohrádka? Ako je to u vás.
Psíka zatiaľ ešte nemám. :oops:
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

izbove kvety

Poslaťod matav » 10. Dec 2006, 17:55

Ahoj,u nas to bol zo zaciatku tiez problem-co s kvetmi na zemi?...nasa labradorka sa do jedneho roka vyzivala v presadzani :lol:,len sme ju do nemoty napominali,nakoniec to pochopila ze tie kvety su "fuj nesmies" a preslo ju to...nedavno som si kupila ako okrasu do kvetnika lucneho konika v zivotnej velkosti-kvet prezil ale chudak konik uz nie... :lol: [/i]
Obrázok užívateľa
matav
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 18. Mar 2006, 0:14
Bydlisko: TT

Poslaťod rybicka » 11. Dec 2006, 10:59

Ahoj Lada, u nás to bolo tiež neustále okríkanie a napomínanie a náš bígl sa vyžíval v prevracaní kvetináčov a vysýpaní hliny na koberec, v čom sa ešte aj velmi rád vyválal, najprv sme to riešili poličkami, stojanmi a tak, ale aj my sme mali väčšie kvety, ktoré sme nemohloi dať inam ako na zem, tak sme ho okríkali a napomínali. Za nejaký čas pochopil, že to nesmie a teraz už si ich absolutne nevšíma.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Lada » 11. Dec 2006, 21:50

To viem, že časom sa to psík naučí. Ale mne sa jedná hlavne o to, čo urobí psík počas mojej neprítomnosti keď budem v práci. Dám ten jedovatý kvet na stojan a dám tam ešte aj ohrádku. Ale aj tak sa bojím aby sa k nemu nedostal, nezjedol listy a neotrávil sa.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod anitram » 12. Dec 2006, 8:00

tak to si pis, ze sa k tomu dostane, pes je vynaliezavy a este ako stena ho laka vsetko nepoznane, moja mi teraz po roku okusala yuku, nastastie to vyvratila, ale nie je to otrava, mala som tiez jedovaty kvet, ale prednejsi mi bol pes ako kvetina, treba si vybrat, ci chces kvetinu alebo psa, neviem co ine chces pocut, kazdy psik je individum, nemusi ho to zaujimat, ale aj moze, moze zhodit celu ohradu, moze sa len hrabat v hline, ale moze to aj zjest, fakt neviem ci od nas cakas zazraky, ze ucarujeme kvetinu, prepac za moju reakciu, ale ked som si to precitala, musela som
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod rybicka » 12. Dec 2006, 8:22

Lada, alebo by stačilo v tvojej neprítomnosti mať kvetinu v inej miestnosti, ako bude pes. Ak nechávaš psovi voľný prístup do celého bytu počas tvojej neprítomnosti, tak jednoducho kvetinu zavri do jednej miestosti, kde sa pes nedostane. My sme mali jednoizbový byt, všetky kvety sme mali v izbe a keď sme neboli doma, tak pes mohol byť len na chodbe a v kuchyni. To je najjednoduchšie
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Lada » 12. Dec 2006, 21:04

To vieš anitram, že mi bude viac záležať na psíkovi ako na nejakom kvete aj keď je krásny.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod anitram » 14. Dec 2006, 20:48

Lada alebo ju daj k niekomu znamemu, kde sa nou mozes kochat a nemusis ju uplne stratit z dohladu. Mozem ti osobne povedat, ze kvetinka sa psovi nevyrovna. Hoci ja som velky kaktusar a krpana so mnou zahradnici pri presadzani a sleduje vsetko co robim na balkone. Vnutri mam akurat cez zimu dve velke kvetiny a neviem ci som to pisala, hoci vzdy bola ohriaknuta, ked sa jej chytala, raz som prisla domov a nasla som vyvratene kopky so zelenymi kuskami a yuka bola obhryzana. Nikdy nevies co tomu tvorovi v case nepritomnosti skrsne v hlavicke ...
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Lada » 16. Dec 2006, 23:10

To máš pravdu, sú to takí malí falošníci. V prítomnosti človeka sekajú dobrotu alebo sa tak tvária, aby vzápätí počas našej neprítomnosti vyparátili rôzne huncútstva. :)
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod sofi10 » 30. Dec 2006, 12:13

skus dat okolo kvetinaca pletivo
sofi10
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 26. Dec 2006, 11:07

Poslaťod Lada » 3. Jan 2007, 21:45

Vyriešila som to tak, že kvet som dala do inej izby, ktorá je zatvorená a nemá tam prístup.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod anitram » 4. Jan 2007, 8:24

takze drobca uz mas doma??
no vidis ako si to vyriesila, este ked mas moznost dat to do inej miestnosti je fajn, ja v garsonke som to musela zlikvidovat
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod rybicka » 4. Jan 2007, 8:37

anitram, ja som mala aspoň možnosť jednej izby a kuchyne s chodbou zvlášť. Keď som bola doma, tak havoš mal prístup ku kvetinám, ale ustrážila som to a keď som doma nebola on bol len na chdbe a v kuchyni, do izby nemal prístup.
S kvetinami je najlepšie vyriešiť presunutím do druhej izby, kam pes nemôže, alebo ak nie je možnosť, tak dať na steny poličky, alebo si kúpiť stojan a kvety dať hore, aby na ne nedočiahol
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Lada » 7. Jan 2007, 0:14

Ahoj anitram. Drobec je už doma. je to hotová pohroma keď sa rozčertí. Každý deň vyhadzujem do smetí potrhané krabice na tri lopatky. A za hodinu sme caa 2x v pohotovosti vonku ale aj tak sa ujde.Je to hotový tazmánsky čertík. Ale zároveň veľký maznáčik.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron