cikanie od radosti

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

cikanie od radosti

Poslaťod Hosť » 15. Máj 2006, 9:34

Mam taku malu otazocku pre vsetkych mam doma 4-mesacne steniatko a stale ked niekto pride domov alebo aj vonku a zacne ho hladkat tak sa pocika od radosti. Myslite, ze to prejde alebo je to u malych steniatok normalne a ked vyrastie tak to nebude robit? Dakujem za odpovede.
Hosť
 

Poslaťod offca » 15. Máj 2006, 9:37

Ak je to velmi citlivy psik, môže to pretrvať aj do dospelosti.
Ale v drvivej väčšine je to len zaležitosť šteniec a prejde to.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 15. Máj 2006, 10:09

Neprejde. Niekedy sa stane že aj ročný a starší pes čurne od radosti. Až v dospelosti pri veľkých okolo 3roka sa to upraví. Moja alabjka čurkla vždy keď ju ktokoľvek oslovil do cca 5-6mesiacov. Teraz má 17 mesiacov a čurkne už len pri mne, keď ideme von, alebo idem kŕmiť. Už to nie je našťastie pravidlo. Ale pretrváva to až do dospelosti. U malých plemien si slabšie povahy cvrknú len v rannej mladosti, potom len pri velikom strese - nadávanie pri nepleche u veta a pod.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod anitram » 15. Máj 2006, 16:24

mam 5 mesacnu yorkinu a ta si cvrkne aj od radosti ked prideme domov, ale aj od strachu, ked ju ocuchavaju ine psy.
Doma to riesime tak, ze ked prideme, ziadne extra velke uvitanie, jednoducho ahoj, potom sa prezlecem a az potom ju dvihnem na ruky a zvitame sa, bez toho aby ma ocikala a ideme von na potrebu
ale vsimla som si, ze ked poskakuje a zvitame sa len tak ze olize ruku, tak si necvrkne, iba ked ju ide niekto pohladkat zvrchu
niekde som o tomto aj citala, ze to zvitanie a radovanie sa nesmie byt moc hlucne a prehnane ale to uz bolo davno a neviem ani kde to bolo
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Hosť » 15. Máj 2006, 22:05

Ja mám doma dve čivavy 10 a 5 mesačnú a robia to obidve.
Hosť
 

pocik

Poslaťod lucik » 17. Máj 2006, 21:35

fiha, moj nebohy civaviak (uz ma kridelka a je v psom nebicku) mal obdobie, ked si cvrkol od radosti, ale pripisovali sme to jeho veku - az ked mal nejakych 12 rokov.. ale potom to prestalo same od seba, netusim, cim to mohlo byt..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod elili » 25. Máj 2006, 12:34

toto robila aj moja fenka, tiez si vzdy od radosti cvrkla..je strasne priatelska a vesela, a ked jej colen poviem ahoj moja, tak uz sa tesia ko keby sa neviem co stalo..:) ale ked bola mala male tento problem tiez, avsak casom to preslo
elili
 

čivava

Poslaťod mita@zmail.sk » 25. Máj 2006, 14:23

Anonymous píše:Ja mám doma dve čivavy 10 a 5 mesačnú a robia to obidve.


všimla som si tvoju odpoveď, aké máš čivavy, ktátko alebo dlhosrsté. Aj ja mám čivavku krátkosrstú, je strašne krásna. Zlatučká. Ahoj
mita@zmail.sk
 

Poslaťod MVDr. Mgr. Ivan Riečan » 2. Jún 2006, 9:27

Rada veterinára: ak Váš pes pri Vašom príchode domov od radosti močí a predpokladám, že Vám to aj vadí :) musíte postupovať nasledovne:

- po príchode domov ho nevítajte
- neprihovárajte sa mu, neskláňajte sa k nemu
- najlepšie je zostať k nemu otočený chrbtom, začať si robiť nejaké svoje veci a až neskôr sa mu v kľude prihovoriť
- takto prestane Váš príchod domov až tak emočne prežívať a prestane aj močiť
- teraz si myslí, že močenie partí k rituálu zvítania a vy ho v tom ešte utvrdzujete, kedže vo zvítavaní pokračujete, čo je samozrejmé keď ste sa na neho celý deň tešili a verte, že aj on na Váš :D
MVDr. Mgr. Ivan Riečan
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 2. Jún 2006, 9:14
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Hosť » 3. Jún 2006, 18:14

Ja poznám kokršaniela, ktorý to robil a aj robí aj ked má už rok. Takže tak. :D
Hosť
 


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron