Canisterapeuticky seminar

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

Poslaťod Nils » 24. Okt 2007, 14:08

Amaguk píše:ale ved my predsa mame pravdu, tak preco by sme s mali zduvat? to len tebe sa tak javi! :lol:


na počiatku Boh stvoril najprv muža - a aby spravil kopmromis - žene ponechal posledné slovo :lol: :lol: :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Amaguk » 24. Okt 2007, 14:14

emor píše:
emor píše:8) inak . ako sa cvici asistencny pes - pre cukrovkara alebo epileptika.? hm.? :wink:


tak to som prehliadla. moja odpoved - nemam zatial skusenost s vycvikom asistencneho alebo signalneho psa. asistencny pes a CT pes nie je to iste.
Ak ta to naozaj zajima, nejake zakladne info sa da najst na: http://www.epiq.sk/sactvap/?p=p_28
http://www.epiq.sk/sactvap/?p=p_99&sNam ... E8n%E9-psy
kopec materialu je napr. aj tu: http://www.helppes.cz/ alebo http://www.pomocnetlapky.cz/
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod mairi » 24. Okt 2007, 16:46

...repr^zent píše:Zaujalo ma tu par veci:
Amaguk píše:ak si z BA, tak ta mozno bude zaujimat toto zdruzenie: http://canisterapia.xf.cz/
mairi píše:hej s pani Fridrichovou mam velmi prijemnu skusenost, dakujem, radsej budem cestovat cez pol Slovenska :x , a este cosi ine plosim plosim
DKo píše:Ak sa ti v pátraní po tom, ako je to s CT u nás na Slovensku zazdá, že je to privátnom kšefte a obave o zbytočne nafúknuté know-how, nenechaj sa znechutiť.
lucik píše:je tam dost palka poplatok za seminar (ten predtym bol polovicny casovo aj financne)..
mairi píše:ako mam napr. stena dostat do kontaktu s prostredim nemocnice, ked ho do ziadnej nemozem zobrat? hmmm

Takze skusme byt konstruktivny, rad by som uz aj nejake prakticke skusenosti, myslim, ze sa tu poteoretizovalo az az.
Ako je to s poplatkami za seminar stale nevieme. Ako u nas prebieha a najma k comu potom taky certifikat opravnuje.
Skuseneosti mairi s pani Fridrichovou by mohli byt tiez zaujimave. lucik.
Neviem Amaguk ci ty uz certifikat mas, ci sa chystas na nejaku seansu. Vyzera ze hej, tak nam teoretikom hod nejake info aj ty, ak ta mozem poprosit. Chodite niekam do nemocnice, alebo sa spytam inac.
Pozna tu niekto osobu s CT psom, co chodi k pacientom do nemocnice???
Ktora nemocnica, ustav na slovensku praktizuje CT terapiu a aku formu?
Toto by ma moc zaujimalo a urcite aj mnoho dalsich.
Mozno sa pytam banalne veci, co kazdy druhy den bezia v TV novinach, ale TV som hodne dlho nevidel. Sorry
Urcite neni nad prakticke skusenosti tak sem s nimi. Vdaka.

edit: Slusne sa pytam. :wink:


myslim ze jeden z najzaujimavejsich a najpodnetnejsich a najnormalnejsich prisevkov v tejto teme. To na co sa pytas, co sa tyka nemocnic, ceny za seminare a udelovanie certifikatov neviem presne ani ja a tiez by ma to velmi zaujimalo. ako je to prakticky. aj teoreticky je toho malo povedane a napisane.

co sa tyka p Fridrichovej, ja velmi nerada ohovaram takze sa k tomu nebudem nejak podrobne ropisovat, proste, na mna pri nasom stretnuti zaposobila velmi neprijemne az hrubo a nevychovane a s ludmi takeho typu ja jednoducho nedokazem spolupracovat, inac ta stranka canisterapia.xf.sk je jej stranka, kde sa prezentuje uplne inak ako v skutocnosti, z coho som bola velmi sklamana, kedze sa zda ze v BA robi canisterapiu len ona, preto som sa pytala ci neexistuje aj nejake ine canisterpeuticke zdruzenie v BA alebo okoli
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Kaca » 24. Okt 2007, 17:47

Nils píše:na počiatku Boh stvoril najprv muža - a aby spravil kopmromis - žene ponechal posledné slovo :lol: :lol: :wink:

Je to sice mimo temu, ale opravim Ta: Ked Boh stvoril muza, prehlasil, ze nepodarok musi niecim vykompenzovat - a tak stvoril zenu... ;)
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod ...repr^zent » 24. Okt 2007, 18:03

DKo píše:
...repr^zent píše:Slusne sa pytam.
a vieš sa aj slušne identifikovať alebo ťa treba slušne niekam poslať :?:

Neviem kam tvoja otazka smeruje. Vazne. :shock:
Budem rad ked to rozvedies. Myslim to bez ironie.

mairi vdaka za nfo o menovanej pani, zaujimave. Som sa docital na jej strankach, par zaujimavych veci, napr.:
Fridrichova píše:Na canisterapeutícke skúšky sú pripustený iba psy, ktorý prešli základnym výcvikom v našom klube, aby sme mali dostatok času rozpoznať, či sa pes na terapiu hodí alebo nie.
Znamenalo by to, ze vseci ostatny vhodny psi pre CT su diskriminovany, len pre to, ze majitelia nazacvakali p. Fridrichovej za zakladny vycvik. Aj to by mohlo o niecom svedcit. Kecy typu: "aby sme mali dostatok času rozpoznať" nech si necha pre niekoho ineho.
Osobne mam z toho dojem, ze ide viac o peniaze ako o skutocnu pomoc ludom, aj ked nevylucujem nejake CT aktivity, ale tie su IMHO druhorade.

DKo myslel som, ze podobny nazor mas aj ty, pre to som ta citoval v mojom prispevku plnom otazok. To identifikovanie fakt nechapem co si tym myslel. :shock:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lucik » 24. Okt 2007, 18:06

Nils píše:ach ty nehravé nežné žieňa... 8)


no pooozor, zase raz pravdu nemas :D
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod ...repr^zent » 24. Okt 2007, 18:06

Kaca píše:
Nils píše:na počiatku Boh stvoril najprv muža - a aby spravil kopmromis - žene ponechal posledné slovo :lol: :lol: :wink:

Je to sice mimo temu, ale opravim Ta: Ked Boh stvoril muza, prehlasil, ze nepodarok musi niecim vykompenzovat - a tak stvoril zenu... ;)

[ot]Kaca nemyl si boha s bohynou. Boh netvori nepodarky. :D [ot]

lucik ako je to s tymi penaaaazmi seci sme zvedavyyy :!: :!: :!:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lucik » 24. Okt 2007, 18:18

...repr^zent píše:
lucik ako je to s tymi penaaaazmi seci sme zvedavyyy :!: :!: :!:


co konkretne chces vediet???
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod DKo » 24. Okt 2007, 18:20

...repr^zent píše:DKo myslel som, ze podobny nazor mas aj ty, pre to som ta citoval v mojom prispevku plnom otazok. To identifikovanie fakt nechapem co si tym myslel. :shock:
Do konkrétnych ľudí anonymne rýpu iba sráči. Ak by si potreboval-a-o preklepnúť psa na CT, ozvi sa, ja ti ho preklepnem zadara a teba k tomu grátis.
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod lucik » 24. Okt 2007, 18:34

mairi píše:co sa tyka p Fridrichovej, ja velmi nerada ohovaram takze sa k tomu nebudem nejak podrobne ropisovat, proste, na mna pri nasom stretnuti zaposobila velmi neprijemne az hrubo a nevychovane a s ludmi takeho typu ja jednoducho nedokazem spolupracovat, inac ta stranka canisterapia.xf.sk je jej stranka, kde sa prezentuje uplne inak ako v skutocnosti, z coho som bola velmi sklamana, kedze sa zda ze v BA robi canisterapiu len ona, preto som sa pytala ci neexistuje aj nejake ine canisterpeuticke zdruzenie v BA alebo okoli


tiez som od zopar ludi nezavisle od seba pocula na p. Fridrichovu same "chvaly"..
co sa tyka CT zdruzenia, vsetky na Slovensku sa na zdruzenia iba hraju.. nie, v BA nie je okrem nej nic take..
v SR su styri skusobne poriadky - v BA, ZA, PD a v KE
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod ...repr^zent » 24. Okt 2007, 19:03

lucik píše:co konkretne chces vediet???

Kolko ten seminar stoji, si spominala palku v uvode.. thx
DKo píše:Do konkrétnych ľudí anonymne rýpu iba sráči. Ak by si potreboval-a-o preklepnúť psa na CT, ozvi sa, ja ti ho preklepnem zadara a teba k tomu grátis.
Vyplnil som si bydlisko v profile, uz som konkretnejsi???
Resp. do koho "konkretneho" som rypal? Pokial viem tak jedina konkretna (neanonymna) spominana osoba je tu zatial len p. F. a do tej som rypol az po tvojom prispevku, v ktorom si ma ziadal o to aby som sa slusne identifikoval.
Alebo mas dojem, ze je Amaguk este stale konkretnejsia, lebo ma avatara? Mozem s tym nieco spravit, ak by bolo nutne. Myslim ze pisem jasne, som muzskeho rodu, nie -a, ani -o.
Na CT sa zatial nechystame, nemame este zatial ani ZV na papieri, aj ked to vyzera lakavo a bolo by fajn keby moj pit spravil trosku osvetu medzi ludmi, co sa povier a medialnej kampane antiPitbull tyka.
Myslim, ze by na to mal, povahu ma skvelu, vztah k cudzim ludom az ma to sere... CT ma naozaj napadlo uz davno, ale nepoznam nikoho z praxe, takze mi chybaju realne informacie o pomeroch na slovensku.
Ak s tym ty zaoberas, tak napis viac, nie som sam kto je zvedavy. Za ponuku vdaka, stav je momentalne taky ako som popisal, takze pase, ale ak by sa vyjasnilo, lebo ani ja sam teraz netusim ktorym smerom sa nakoniec uberieme, tak sa urcite ozvem. :wink:

edit: snad som neurazil, ked to tak po sebe citam :oops:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod DKo » 24. Okt 2007, 19:56

...repr^zent píše:snad som neurazil, ked to tak po sebe citam...
... si prečítaj aj http://www.shr.sk/humanita/P20069.pdf . Prečítané neber ako bibliu ani ako výplod NRSR. Proste si to prečítaj, urob na vec vlastný názor. Na konci nájdeš aj niekoľko kontaktov.
Mňa si neurazil, to by z prítomných dokázal iba snáď Zolo 8)
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Van » 24. Okt 2007, 20:29

Nils píše:nevieš aké sú baby?!

sme uzasne, ako inak :D

Nils píše:... aj u mini - Van/ktorá má vždy pravdu a ja som jej veľký obdivovateľ- Ó božská Van :o /
pocuj, dve otazky...co myslis tym "mini-Van?" Lebo ak narazas na 4 kolesa, mal by si zmenit smer, ja pneumatiky nemam ;-) A druha...my sme sa uz niekedy niekde virtualne stretli okrem temy o acidku na granule, ze si teda sa dal na drahu mojho obdivovatela? Akosi mi uz v mojom veku pamat velmi dobre nesluzi, aj na svojich fanusikov permanentne zabudam... :roll:
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod DKo » 24. Okt 2007, 20:38

Van píše:Akosi mi uz v mojom veku pamat velmi dobre nesluzi, aj na svojich fanusikov permanentne zabudam...
tak to máš najvyšší čas založiť si fan-klub 8)
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Van » 24. Okt 2007, 20:44

...repr^zent píše: Som sa docital na jej strankach, par zaujimavych veci, napr.:
Fridrichova píše:Na canisterapeutícke skúšky sú pripustený iba psy, ktorý prešli základnym výcvikom v našom klube, aby sme mali dostatok času rozpoznať, či sa pes na terapiu hodí alebo nie.
Znamenalo by to, ze vseci ostatny vhodny psi pre CT su diskriminovany, len pre to, ze majitelia nazacvakali p. Fridrichovej za zakladny vycvik. Aj to by mohlo o niecom svedcit.
tazko povedat, o co naozaj ide. Fakt je, ze v BA robi CT dlhodobo ona, no nie je alebo nebola tu jedina. Su tu aj ludia, ktori maju skusku podla ineho (lucik uz spominala) skusobneho poriadku a robia to individualne. Aj nam (z BA sme boli dve) na skuske bolo odporucene zariadenie, kde by mohli mat zaujem o spolupracu a p. Fridrichova to podchytene nema. Je fakt, ze vela zariadeni ma "pod palcom" ale stale su moznosti, kde posobit aj bez jej mena za chrbtom. Jej pracu vsak nepoznam, takze ako ju vykonava nemozem povedat.

Ta veta vsak o selekcii psov na CT je bohuzial pravda. P. Fridrichovu som kontaktovala mailom v case, ked moj pes mal uz takmer rok, dozvedela som sa, ze ina cesta ako cez zakladny vycvik a nasledne ak nas ako dvojicu vyberie aj cez canisterapeuticky vycvik, ze ina cesta k certifikatu od nej nevedie. Na otazku, ci ho nemoze preskusat, co sa zakladnej poslusnosti tyka a ze by sme si odkrutili len ten druhy kurz som dostala odpoved, ze to nie je mozne a co si vlastne myslim...blablabla...jednoducho, styl podania a forma bola taka, ze mi to stacilo na to, aby som si povedala, ze tadialto pre mna cesta nevedie.
Vybrali sme sa tazsou a asi aj dlhsou cestou, ale ved nic neutecie ;-)
Naposledy upravil Van dňa 24. Okt 2007, 22:25, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia