kliešť

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

kliešť

Poslaťod luma » 9. Máj 2006, 11:56

Prosím o radu, náš labrador mal kliešťa, ktorý už bol poriadne prisatý do jeho kože. keď sme sa mu ho pokúšali vybrať, tak sa kliešť pretrhol. V koži psíka zostala hlava kliešťa. Je to nebezpečné aj u psov? Ak má s tým niekto skúsenosti, poraďte čo ďalej. Poznáte najúčinnejší prípravok proti kliešťom pre psíkov?Ďakujem.
luma
 

Poslaťod Hosť » 9. Máj 2006, 13:53

hmmm, ja si myslim, ze ked nebol kliest niako chory, tak tomu psovi sa nic nestane, aj ked tam ma hlavicku...
Ale preistotu radsej zavolajte veterinarovi, nech vam on poradi a hlavne dlho s tym necakajte..!!!
Hosť
 

Poslaťod offca » 9. Máj 2006, 14:18

kým psovi miesto nezačne hnisať, nič sa nedeje. A ked mu začne, hnis by mal hlavičku vytlačiť, takže aj tak sa nič nedeje.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod rybicka » 9. Máj 2006, 15:08

Ahoj, toto sa mi stalo teraz tiež, lebo keď sme sa snažili vytiahnuť kliešť, pes sa mikol, takže sme ho zatrhli. brat mi povedal, že jemu sa to tiež stáva často, že to vyhnisá alebo kliešť zaschne a odpadne sám. Ak nie je nakazený, nič sa nedeje.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

kliešť

Poslaťod luma » 9. Máj 2006, 15:30

Ďakujem za odpovede,dúfam, že kliešť nie je nakazený a náš psík bude v poriadku. O nejakých účinných prípravkov proti kliešťom neviete? teraz v lete budú kliešte asi všade a keď psík behá po tráve, tak si ho celkom ľahko prinesie znovu. Ďakujem.
luma
 

Poslaťod bony » 9. Máj 2006, 18:43

JA proty klieštom použivam Frontline suuuuuuuuuuuuuper pripravok.Nemla ani jedneho kliešta tento rok ešte nemal ani jedneho jedineho
bony
 

Poslaťod bony » 9. Máj 2006, 18:43

JA proty klieštom použivam Frontline suuuuuuuuuuuuuper pripravok.Nemla ani jedneho kliešta tento rok ešte nemal ani jedneho jedineho
bony
 

Poslaťod rybicka » 10. Máj 2006, 14:30

existujú obojky, šampony a spreje, ja som kúpila sprej, ktorý sa má nanášať na psa na kožu proti srsti, ale má jednu nevýhodu, nie je to v rozprašovači, takže psa nepostriekam celého a vraj je účinný tak, že kliešť sa síce chytne, ale ako sa nabodne, tak hneď sám odpadne a zomrie, vraj ho to otrávi.No keďže môj hafan už mal za toto obdobie 3, ktoré sme museli vyťahovať my, tak pochybujem o účinnosti
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Mary » 11. Máj 2006, 8:37

ja použivam iba frontline...zatial kliešta nemala.Ale ja by som hned išla k vetovi keby mojej ostal kliešť.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 11. Máj 2006, 9:03

A frontline v spreji alebo v pipete pouzivate? Ktore je ucinejsie ked psa celeho nastriekam alebo len ta pipeta za hlavu? :?:
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 11. Máj 2006, 10:17

urcite ta pipeta za hlavu, pes sa aspon nemusi stresovat, ked bude pocut ten zvuk spreja... Ale ucinok to ma asi rovnaky....
Ale pipeta vzdy ucinkuje, lebo tu zdy pouzivam :D tak odporucam radsej pipetu
Hosť
 

Poslaťod offca » 11. Máj 2006, 10:49

Najlepšie a najpohodlnejšie su asi tie pipety. Len sa treba vedieť rozhodnuť, ktoru značku.
Frontline som použivala aj ja, nikdy som nemala problem, ale su početné ohlasy, že niektorým psom jednoducho nezaberá, zrejme pre nižšiu koncentráciu účinnej látky.
Frontline je mesiac kliešte, 3 mesiace blchy.
Advantix je silnejší ako Frontline, účinkuje aj na psoch, na ktorých Frontline neobstál. Je proti kliešťom, blchám a tiež komárom. "Zveriny" nielen že zahynú po nypití sa, ale sú tiež látkou v tele psa odpudzované už na nejakú vzdialenosť.
Poznám ešte britský Bob Martin, ktorý je tiež silne koncentrovaný...na kliešte a blchy, momentálne ho môj pes má a zatiaľ sa nesťažujem.
Ale to som sa nemusela nikdy.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 11. Máj 2006, 12:07

Ja si myslim, ze Frontline je na vsetky psy, len treba, aby ti dali na tolko kg kolko vazi pes.... Lebo v niektorych chovproduktoch to tak nerobia, daju hocijaky aj pre 10kg psa a co by mali dat na niakeho 30kg..... Niektory sa v tom az tak nevyznaju...
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 11. Máj 2006, 17:39

A je rozdiel ked davam tie prostriedky na steniatko a dospeleho psika? Co si myslite co by bolo lepsie dat vyse trojmesacnemu steniatku?
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 11. Máj 2006, 19:27

aj Frontline je pre steniatka, ale v predajni povedzte ze vas psik ma cojaviem 10kg tak nech vam daju Frontline nad alebo do 10kg.... Inak v tom neni rodiel ci je stena alebo dospely... treba povedat hlavne vahu:) a ucinok bude jasne vidiet- ziadne klieste, blchy a ine parazity aspon 4najblizsie mesiace :D
Hosť
 

Ďalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron