Drevo a či nuda

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Drevo a či nuda

Poslaťod Nezabudka » 7. Máj 2009, 17:00

Ahoj, chcela by som opýtať, či to náhodou nie je choroba, alebo len to, že sa psík doma nudí. Už bude mať na budúci mesiac rok a stále sa ešte pomočuje, keď prídem domov a aj vonku, keď niekoho stretneme na prechádzke. A už si myslím, že by to nemala robiť, tak sa chcem opýtať či s tým nemám isť na veterinu.
A ďalej ohľadne toho či sa doma nenudí. Ešte stále nám obhrýza nohy od stoličiek je ako bobor, a kupujeme je aj kostičky z byvolej kože a má aj kopec hračiek na žuvanie a hranie. A tak sa chcem opýtať, či jej nechýba nejaký vitamín čo obsahuje drevo, aby to prestala robiť, lebo asi pri takomto tempe budeme sedieť na zemi ako Japonci.
Takže ak môžte poďte mi dopredu ďakujem.
Obrázok užívateľa
Nezabudka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 7. Máj 2009, 14:54
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ayisi » 11. Máj 2009, 9:34

velmi obsírne otázky, preco sa pomocí, ked niekto príde od radosti? zo strachu? to je dolezite vedieť...každopádne k vetovi by som sa mozno isla poradiť, ak je to samovolné pomočovanie....môžu byť slabé drziaky, ale to sa dá posilniť liečbou..
je zrejme na teba velmi naviazaný, psík, ktorý robí takéto veci, že obhrýza nábytok, si môže takýmto spôsobom aj krátiť čas...prežíva stres z toho, ze je sám...asi si ho nikdy nenaučila, aby si chvíle samoty vychutnal pokojným spánkom, a netrápil sa tým, že ty si odisla a boh ho vie, kedy sa zase vrátiš, a či vôbec? nie je psík z útulku? más ho od malička? napís niečo viac
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod Nezabudka » 11. Máj 2009, 16:40

Najskôr sa chcem poďakovať, za odpoveď.
Nie je to psík z útulku, máme ho od narodenia dostali sme ho ako trojtýždňové šteniatko, keď nám zomrel otec a dostali sme aby nám nebolo smutno, a môžem povedať, že pri našej Zuzke sa nemáme kedy nudiť, je to naše srdiečko a hlavne veľmi veľká nezbednica.
Lenže ona obhrýza, keď sme doma napríklad my pozeráme tv a ona je pri nás a z ničoho nič začne okusovať nohy stoličky. Takže to asi nebude nuda, skôr si myslím, že chce asi upozorniť na seba.
Ale čo je na nej to najkrajšie je, že z ničoho nič príde a začne nás objíma, to je od nej tak krásne, že sme naozaj veľmi rady, že ju doma máme.
Obrázok užívateľa
Nezabudka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 7. Máj 2009, 14:54
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ayisi » 12. Máj 2009, 10:36

fuu, tak tam je psisko zakopaný! 3-týždňové...hrôza
šteniatka sa nemaju odoberať od matky skôr ako maju 7 - 8 týždnov...
Vaša milovaná Zuzka totiž prišla o obdobie inprintingu...t.j..obdobie, ktorým ju mala sprevádzať matka...vychovávať ju..Zuzička sa totiž zjavne naviazala na Vas a ten "stres", ktory predvadza počuravanim a hryzenim nabytku, to je len jej riešenie pre samotu...samotu ako taku pocituje aj v prípade, ked sa jej nevenujete...
Je nutné, aby ste -- písem v množnom čísle, lebo myslím všetkých členov rodiny, nielen teba -- zdvihli jej sebavedomie a trochu ju odnaučili tej prilišnej naviazanost...takýto psík sa necíti dobre a prežíva veľmi zlé obdobie, ked je sám alebo si ho nikto nevsíma...je dôlezité, aby ste jej ukázali, že aj keď sa jej nevenujete alebo tam nie ste, neznamená to, že ju nemáte radi
treba trochu ubrať z prejavov lásky...bude to tažké, ale to je to, čo ona potrebuje...
aj to pocikavanie, urcite sa dociká, ked sa s nou zvítate...obmedzte vítanie zo začiatku úplne a ked sa prestane pocikavať, tak ju len pohladte...ide o to, že Vasa prehnaná radosť z toho že ju vidíte sa prenása na nu a potom sa dociká
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod Nezabudka » 12. Máj 2009, 15:01

Máš pravdu, keď prídeme domov tak sa vždy strašne teší, a aj my, že sme už s ňou, lebo sa vie tak krásne tešiť, že jej to človek to privítanie nevie odoprieť to je ako s členom rodiny, čo ona samozrejme je sa tiež privítate, takže aj tomu zvieratku to človek musí spraviť a ako vidím t.j. čítam nie je to správne, ako píšeš bude to ťažké, ale o pokus to stojí.
Čo sa týka toho, že sme ju dostali tak skoro, tak to je vina predošlého majiteľa, lebo ten sa už o tie šteniatka nechcel starať a tak ich chcel dať čím najskôr preč a preto, je to tak ako to je, čo je škoda.
Ale inak je to náš maznáčik a je to na nej aj vidno.
Obrázok užívateľa
Nezabudka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 7. Máj 2009, 14:54
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ayisi » 13. Máj 2009, 12:56

noo, som rada, že si všetko uvedomuješ, a to čo som pisala, že hrôza, ze ste ju mali tak skoro, nebola vyčitka smerom k Vam...je dobre, že ste sa jej ujali...no, ale s tou laskou pozor, naozaj, všetkého veľa škodí..tu uplne plati : podaš prst, zhltne celu ruku...
u nas to funguje tak, zvitame sa, ale ked zacne nahodou skakat na niekoho z nas, prestaneme si ju vsimat a ona vie, ze to prehnala..
takisto, príde s hračkou, a ked nie je vhodná doba, alebo nemám náladu, nehrám sa s nou, poviem jej nie a nevsímam si ju...
ked mám čas sa s nou hrať tak si ju privolám a hráme sa...viem, že to znie tvrdo, ale keby to tak nebolo, tak by sme mali psa, ktorý by nám bol pánom...
ked jeme, môže sedieť v kuchyni pri nás, ale nesmie skákať, ked nahodou vyskočí, posadím ju znovu na miesto a pokračujem...ked sa najeme a ona sedí na svojom mieste tak ju pochválim a odmením.
a hlavne, so psom treba pracovať, pes potrebuje výcvik, výcvik je práca, práca psa zabaví, ak je pes zabavený, nerobí hlúposti....jednoduché
tak drzim palce, necaka Vas prijemne obdobie..
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod Nezabudka » 14. Máj 2009, 20:01

Tak to teda naozaj nečaká, zišla by si u nás doma, my sme na ňu príliš mäkké, a ako čítam, je to veľmi veľká chyba a odučiť ju to bude asi veľmi ťažké ak sa to vôbec bude ešte dať. Veľmi pekne Ti ďakujem, že si mi dala tieto veľmi cenné rady a budem sa ich snažiť dodržiavať aby sme ju už konečne vychovali, snáď už nebude tak neskoro. Vážim si to.
Obrázok užívateľa
Nezabudka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 7. Máj 2009, 14:54
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ayisi » 16. Máj 2009, 14:12

nemás za co, ono hlavne sa to musite naučit vy...
vies, aj u nás je obdobie, ze to proste nezvladnem a som milsia ako by som mala byt, ale tak potom sa preberiem, kde sa mojej havine zacnú priecit mojim povelom...a sme na takom istom jednaní...hlavne sa to musíte naučit vy a az potom to naučíte ju...drziiim palceky.. :)
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia