kedy kastrovat

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod Fraga » 30. Nov 2007, 13:33

Nils nebud uštipačny na novu kolegynu, lebo si prečíta, oťuká a ešte ti vráti... :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Amaguk » 30. Nov 2007, 13:39

zase az taka nova nie je :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 30. Nov 2007, 13:45

Fraga píše:Nils nebud uštipačny na novu kolegynu, lebo si prečíta, oťuká a ešte ti vráti... :wink:


ostávam verný heslu: Buď pripravený! - Vždy pripravený! :box: :youarenumberone:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Fraga » 30. Nov 2007, 13:59

Počkaj, to bolo ako pionieri??? :lol:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Zolo » 30. Nov 2007, 15:08

Mirra Starr píše:asi keď mal osem rokov, zistil veterinár nádor na semenníku, v dôsledku čoho ho vykastroval..


Mirra S. 8 rokov je slušný vek. Ani ja už nerobím také veci ako pred 30-timi rokmi a to nemám ani nádor... :lol: :oops:
Ale k tomu čo píšeš - nikto tu nepovedal, že ak je zdravotný dôvod, alebo dôvod nechceného potomstva (aj keď aj toto má niekoľko ale) tak že nekastrovať! Ale vykastrovať zviera len preto, že raz MOŽNO BUDE UTEKAŤ a že sa MOŽNO UKĽUDNÍ je choré.
Kastrácia, či sa to niekomu páči, alebo nepáči je zásah do organizmu. Po hormonálnej stránke aj hodne významný zásah. To, že pes je individualita znamená, že aj tento zásah môže, a spravidla aj znáša, rôzne. U niekoho sú tie zmeny nepatrné, u niekoho výrazné. Len to pred kastráciou nikdy neodhadneš, aké tie zmeny budú!
Pes už v 16 rokoh nemá problém so psami... No bodaj by ich ešte v tomto veku mal :roll: On nie, ale "normálni" psy mali určite problém s ním. Ale keď sa toho veku dožil, tak to asi neboli vážne problémy. Určite výhodou u Tebou popisovaného prípadu bolo i to, že kastrácia prebehla vo vyššom veku. Ale kastrovať mladého psa len z dôvodov tu naznačených? No neviem, chyba asi isto v psovi nebude...
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Zolo » 30. Nov 2007, 15:14

[quote="Mirra Starr"

Ak by ste ma tu začali osočovať, kritizovať a urážať, že či sa aj ja nechcem dať vykastrovať, alebo či mám sopránový hlások, či som normálna, alebo že viem hovno o psoch a tak podobne, tak som na to pripravená,.[/quote]

V mojom prípade svoju "pripravenosť" zahoď, nič Ti odo mňa nehrozí. :wink: Už aj preto, že ja ľudí a psov neporovnávam, navzájom nezamieňam a nepersonifikujem. Táto špecialitka mi stačí u pár prispievateľoch, aby som si urobil názor... Dúfam, že som Ťa upokojil.. :wink:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod DKo » 30. Nov 2007, 15:39

Mirra Starr píše:ja som ZA kastráciu
sladkých 16-násť
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Bona13 » 28. Júl 2008, 15:40

Myslím si že ked kastrácia tak len zo zrav.dôvodov.Nie som ani za ani proti.Ale ked chceš kastrovať len preto že zdhá tak neviem či je to rozumné. :?
Pes je jediný tvor,ktorý Vás miluje viac ako vy milujete seba.
Obrázok užívateľa
Bona13
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 23. Aug 2007, 12:42
Bydlisko: DS

Predchádzajúci

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia