Časté hnačky

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod Nils » 3. Okt 2007, 7:29

oreganka píše:(a to RC tuna relevantne je) - v tomto pripade je granula (nech je aka je) mensie zlo, nez dehydro, rozvrat mineralov etc.etc. kvoli mesiace sa tahajucim sustavnym hnackam.


zjavne si nepochopila, čo som chcel povedať - ale nevadí :idea:

...pokiaľ niekdo nerieši problém pol roka - tak nech ide na vyšetrenie sám, zjavne ho potrebuje... :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod krista » 3. Okt 2007, 8:31

Tigrica,,tu Ti pravdepodobne každý budepísať svoje subjektívne názory a opisovať SUBJEKTÍVNE skúsenosti.Tvoj psík je ale tiež SUBJEKTÍVNY jedinec a neísť k vetovi z HOCIAKEJ príčiny je trápenie zvieraťa.Tak nerozmýšľaj,nechci ho ty liečiť ale nechaj to na odborníka.Držím mu palce ( to ako psovi :wink: )
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Hnacky

Poslaťod fosilia » 3. Okt 2007, 8:36

Sonca - Zmenili sme kuracie s ryžou na morčacie s ryžou, teraz králika so zemiakmi. Mozes opisat zlozenie z niektorej z tychto konzerv. Prosim original.

Varene zemiaky urcite nie. Upozorni veterinara ze zemiaky uvedene na obale
krmiv nie su tie co kupujete bezne v obchodoch. Jedna sa o uplne ine ruzove odrody a tieto su jedine vhodne na diety ako take.

Acana a OK Dog su premiove krmiva a tieto by som urcite nenasadzoval.

Tigricka - je tazke radit bez vysetreni ale mozno treba nasadit nejake probioticke krmivo. Je dobre ked krmivo obsahuje FOS.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod tigricka » 3. Okt 2007, 11:24

Všetkým Vám moc moc ďakujem. Boli sme u veta, pozeral na mňa ako na xxxxxxx, že vraj je to normálne, že hnačkuje... Je to vták. Malinký je v poriadku, no teraz som chorá ja, takže keď sa vyliečim, pojdem s ním k inému vetovi, nech mi ho poriadne vylieči alebo aspoň nech mi poradí čo ďalej. Fosilia a prosím ťa, tie trainer krmivá by si nám aké odporučila? To je tiež len premiové krmivo? Lebo malinký asi ozaj hnačkuje z tej Eucanuby. Lebo papal deň ryžu s acidkom a bol úplne v poriadku. Potom som mu nasypala granule a zase má redšiu stolicu. Ale ked vet hovorí, že je to v poriadku :evil: To preto, lebo on EU predáva asi za to je to najsuperskejšie krmivo na svete. O tých holistických krmivách som už dosť počula konkrétne o tom trainery. Skúsime asi aj to, ale najskor navštívime iného odborníka. V Nitre máme dokonce veľkosklad týchto krmív, tak tam určite zájdem. Dúfam, že tam pracujú taký ľudia, ktorý mi "poradia" akoobchodníci a nie akomilovníci zvierat.
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod Kaca » 3. Okt 2007, 12:45

Nie som sice odbornik na vyzivu, ale mam pripad z vlastnej skusenosti: kym sme byvali v BA, psi hnackovali kazdu chvilu, aj ked nic zo zeme nezrali (koker kvoli tomu nosil kos). Odkedy sme sa prestahovali na dedinu, nie je ziadny problem, stolica uplne perfektna. Faktom je, ze v BA sme zili v Petrzalke, kde je pomaly vacsia koncentracia psov ako obyvatelov. Nemoze to byt aj vplyvom okolia?
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod sonča » 3. Okt 2007, 13:10

pre -Nils-: ak toto patrilo mne, tak si na veľkom omyle, lebo ja som s mojou čivavkou za toho pol roka už pri druhom veterinárovi, a všetci dávajú len antibiotiká, a berú rozbor krvi na zápaly a dehydratáciu (čo je vždy v poriadku), pre istotu fúknu infúziu (hoci môj psík nevracia, pije a papá úplne v pohode aj keď hnačkuje). A radia nejakú diétu, a keď poviem, že moj pes to už dávno žere, tak to hneď zmenia na inú diétu. Ja pre môjho havina urobím všetko na svete, len neviem, čo mám robiť. Asi skúsim tretieho veterinára.

pre -fosíliu- ja mu dávam od mala len varenú stravu, skúšala som najprv Eukanubu, nechcel to, potom od veterinárky (pár krát grcal) tak mu dala RC diét, nechce to, raz za čas chytí slinu, a keďže to má stále nasypané (RC), tak si dá cca 30 granúl. Tiež by som radšej dávala granule, teraz mu varím 2x denne. Je to strašne nepohodlné aj na dovolenkách a výletoch.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod tigricka » 3. Okt 2007, 14:00

Kaca,
myslím že to okolím nebude. Bývame síce na sídlisku, ale je tu asi len 6 psov a všetci čistotný (aspoň sa tak tvária). Síce sem tam sem priletí nejaký túlavý za sukami, alebo prebehne mačka. Tak nemyslím,že by to bolo prostredím.... Ale možné je všetko. Ale najskor to asi bude ozaj krmivom... Skúsim ten trainer čo to urobí. Len neviem, či hned kúpiť 15 kg vrece alebo ako, lebo dobermaník je psík nenásytný...
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

hnacky

Poslaťod fosilia » 3. Okt 2007, 18:12

Tigricka - Bohuzial v Nitre mate len jedneho veterinara, ktory si to hrdo moze hovorit. Ten vsak nepredava ziadne krmiva. Najdes ho lahko podla toho, ze nema za sebou ziadne znacky a vyhodne zmluvy o zabezpeceni ordinacie ked bude predavat top najlepsie krmivo na svete.

Ked ti niekto radi o krmive je dobre polozit zakerne otazky aby pan odbornik zacal koktat. Takze Doberman pan veterinar by mohol vediet ze u tohoto plemena sa vyskytuju problemy stravenim ak v krmive sa nachadzaju odpadove suroviny z hydiny. Najdes to v texte poultry meal. Dalej by mohol vediet ze v pripade problemov sa tento riesi cez konske maso, ktore neuveritelne napomaha zvlast u tohoto plemena a spolu s hovadzim masom je idealna strava pre dobermana. Je dobre ze psenica ci cirok pouzity v Eukanube mu vyhovuje. Takze mas o jednu starost menej.
Animal fat nema co v kvalitnom krmive robit. Ale to som uz niekolkokrat pisal.
Takze je jedno pre ake krmivo sa rozhodnes, ale poutry meal a animal fat tam moze byt spustadlo problemov.

Moja rada je jednoducha momentalne si odpust granulovane krmivo a kup si kvalitne konzervy z konskeho masa ci hovadzieho kde podiel je min.90 percent svaloviny, nie derivatov a zacni ich miesat vlockami.

Ryzu testovat nemusis lebo podla toho co pises nie je problem. Takze skus psenicne vlocky. A napis ci bolo vsetko v poriadku.

Ak vsetko bude v poriadku kludne mozes prejst na ktorekolvek krmivo kde vsak nebude v zlozeni poultry meal ci meat a animal fat. Znacku ti radit nebudem
myslim ze je uz z coho vyberat.

Eukanuba a Trainer Fitness su superpremiove krmiva.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod tigricka » 3. Okt 2007, 18:38

Fosilia,
ďakujem za rady a ak ťa môžem poprosiť, dáš mi aj meno toho doktora, nech tam zbehneme? Ďakujem ešte raz. A sú aj granulky s takými mäskami ako si písal? A tie konské konzervy sa ako volajú? Koňa síce tiež máme, ale kvoli psíkovi sa mi ho moc zabíjať nechce... :D
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

krmivo

Poslaťod fosilia » 3. Okt 2007, 19:32

Granule su len treba hladat v zlozeni. Konske konzervy hadam nie je problem sa opytat v nejakom pet-shope ci vyhladat na internete cez google.sk so zadanim textu napr. konske maso konzerva. Samozrejme moze byt aj hovadzie maso alebo maso zo somara ci jelena. Vsetky obsahuju vyssi podiel polysacharidov glykogenu a preto su ine.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod krista » 4. Okt 2007, 8:28

Máte niekto skúsenosti so značkou AG ? (arden grange) Ak áno,prosím napíšte.Čítam o tom samé chvály,ale :roll:
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

krmivo

Poslaťod fosilia » 4. Okt 2007, 8:40

Po piatich rokoch mnohogeneracneho krmenia sa opytaj.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 8:43

8) AG myslim ,ze su to poctive granule. dlhodobo v top rebrickoch bezpecnych krmiv.
momentalne pridavam ku zradlu tieto granule a myslim ze su ok.

ad caste hnacky. - mozne problemy - akutne - chronicke , vrodene. pokial su dlhodobejsie - treba hladat problem v druhych dvoch spomenutych a nakolko skusenosti vravia o tom ze ked sa krmi pestro a hnacky su caste tak uz geneticka vybava dotycneho jedinca nie je to prave orechove.

moze byt tam vrodena nedostatocnost tvorby potrebnych latok spolupodielajucich sa na traveni, precitlivelost traviaceho traktu na bezne latky, alergie a podobne.

skusaj hladaj a najdi sama . vetos ti nepomoze. akurat u neho nechas furu prachov.
na zaciatok-
odporucil by som ti kupit obycajny pangamin a priblizne na hmotnost odmerat davkovanie.
potom skus varenu stravu obohatit napriklad polouvarenym bravcovym pankreasom .

viem ze je to nemozne dosjt do mesiarne v TESCO ale ked budes sikovna dopracujes sa k nemu. uvidis co to spravi.

vacsina problematickych hnaciek je vyplyvajuca s problematickeho travenia tukov. takze aj tie v strave skus obmenit a najst nieco co robi najmensi problem.
Naposledy upravil emor dňa 4. Okt 2007, 8:46, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Re: krmivo

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 8:45

fosilia píše:Po piatich rokoch mnohogeneracneho krmenia sa opytaj.


ani to nie je dobra odpoved - co ked po troch rokoch zmenia receptury a cosi co nebude celkom kosher do nich pridaju.? 8) vysledky budu zase na howno meratelne a irelevantne.

mudrovanie o granuliach je zabijanie casu.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod tigricka » 4. Okt 2007, 12:38

Ešte raz ďakujem za rady. A bravčové mäsko nieje dobrá? Lebo k tomu sa viem najlahšie dostať. Tie konzervy som už vyňuchala. Tie konské. Ináč už druhý deň má psík úplne super stolicu, papá tu EU a ja neviem, či si nerobí zo mňa srandu :lol: Ale nie.Určite s tým niečo urobím. Emor,to s tými prachmi za veterinára máš úplnú pravdu. Liečba parvovirózy ma vyšla na 7 000 korún a nejaké drobné... Ale nejde o to. Tolko anihafan nestál... Ale touž je za mnou. Preto sa aj vetom vyhýbam... Každý mi do psa tlačí len antibiotiká. Za každú krvinu. Napr. psa niečo uštiplo, mal hrčku. No ako to vyliečiť? Predsa dať mu antibiotiká...A tipujem, že aj s týmto by to tak bolo. Niekto si možno myslí, že týram psa, ale opak je pravdou. Antibiotiká sú pre ľudí zlé a čo potom hafovia? Nepoviem, keby má bolesti, no on je živý, hravý, hryzie jak besný pes...

Fosilia, napíšeš mi meno toho dobrého lekára, čo je u nás v Nitre? Prosím, prosím. Pre prípad, že sa niečo stane, nech viem, kam ísť.

Emor, máš brutálne krásnu suku Goja z Federátov. Je nádherná. Aj máva štence? Som zháňala dlho predlho čierneho ovčiaka, no nebolo ich, tak som sa rozhodla pre dobermana. Neviem, či to bola super volba, lebosom mala dvoch vlčiakov a s tými sa pracovalo lepšie. Nemáš skúsenosti aj s cvičením dobermanov?
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia