Časté hnačky

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Časté hnačky

Poslaťod tigricka » 30. Sep 2007, 17:01

Ahojte,
prosím Vás,môj psíkmá problémy s častým hnačkovaním a poprdkávaním, ktoré moc smrdí:-), aj keď mu jedálniček nejako výrazne nemením. Je to doberman, krmim ho od mala Eucanubou puppy and large. Sem tam muich zalejem vývarom s trochou mäska, alebo mu dám cestoviny, ryžu. Asi dva dni je všetko ok, stolica tuhá, ale potom zase tri dni má riedku až slizovitú stolicu. Dávala som mu živočíšne uhlie, acidká, activie a nič. Ked bol malinký prekonal silnú parvovirózu. Ináč je psík stále čulý, má chuť do života, hrania, cvičenia. Býva v byte. Má pol roka. Stále ešte mení zúbky. Nemože to byť sposobené aj tým? Lebo deti tiež kakajú, ked im idú zúbky, no ja som z toho už zúfala. K zverošovi moc chodiť nechcem, lebo ako malinký si už dosť s nimi vytrpel.A aj sa bojí... Antibiotík a kadejakých injekcíí má už viac než dosť v sebe. Vonku mu nedovolím zo zeme nič jesť. Stále je v čistom, pohybu má dosť, tak ja už ozaj neviem. Nemáte niekto podobné skúsenosti? Za vaše rady a skúsenosti Vám vopred Ďakujeme.
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod korra » 30. Sep 2007, 18:37

tigricka:

vetovi by som sa nevyhybala, aj ked ho tym chces vlastne chranit, ale predsa by to len chcelo aspon vylucit trebars urcite ochorenia. Moze ist aj o oslabeny imunitny system alebo precitlivene travenie, ktore mohla sposobit ta parva....

Alebo to chce len zmenu vyzivy...proste...mu trebars EU nesedi...
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod janka_b » 1. Okt 2007, 2:12

skus fakt zmenit znacku granuliek. Moja kamoska mala podobny problem so stenatom NO....a za par dni po zmene granul na inu znacku to preslo. Niektorym hafanom niekedy nesedi urcita znacka....to je ako u ludi, tiez sa niekto poserie z kapustnice a niekomu to nic neurobi :D

Podla mna urcite cim skor skus ine granule, vyber si nejaku inu znacku, na trhu je ich dost (samozrejme pre zdarny vyvoj steniatka skus zamierit na lepsie znacky :) drzim palce a verim, ze toto pomoze! zmeny by mali prist po par dnoch...ak nie,tak ozaj ten veterinar, lebo netreba podcenovat taketo veci...
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod rea » 1. Okt 2007, 11:12

Pri prechode na inú značku treba myslieť na to, že ak je v predošlých granuliach nejaká zložka, ktorá psovi nerobí dobre, môže sa táto zložka nachádzať aj v ďalších a takto sa dá skúšať naslepo a reakcia sa môže zhoršovať. Bolo by dobré zistiť, aká zložka problém spôsobuje a meniť podľa toho. Dá sa sledovať reakcia, ale treba počítať s tým, že citlivý organizmus nemusí reagovať hneď. Každopádne by bolo dobré poradiť sa s veterinárom, ktorý ale nebude silou mocou predpisovať diétnu stravu, ktorú sám predáva.
Ak má psík strach z veterinára, vyhýbanie sa jeho návšteve je tou najhoršou cestou k vyriešeniu tohto problému. Ak nedajbože príde k tomu, že psík bude potrebovať ošetrenie vo vypätej situácii, kedy bude v strese, veterinár mu spôsobí ďalší stres, pretože sa ho pes bojí. Prečo nejdeš aj so psom k vetovi len preto, aby si sa poradila s týmto problémom, nevezmeš psa so sebou, aby videl, že vet nekúše? Že to môže byť aj niekto príjemný, kto ho len pohladká, prípadne mu dá niečo pod zub? Budete sa spolu schovávať pred každým strachom?
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod sonča » 1. Okt 2007, 11:22

ja mám s mojou 1,5 ročnou čivavkou rovnaký problém. Od mala mal trošku problémy s grcaním a kakaním, ale len naozaj občas. Ale teraz už pol roka má smradľavé hnačky (aj doma to neudrží), vždy dostane antibiotiká, teraz už štvrté, ktoré mu hneď zaúčinkujú (vždy iné), ale keď ich doberie, tak po čase, asi mesiaci, má zase také isté hlienovité hnačky. Ale aj medzitým má stále riedku stolicu. Ináč je tiež živý, papá ako najatý, vyzerá, že mu nič nechýba. Zmenili sme kuracie s ryžou na morčacie s ryžou, teraz králika so zemiakmi, ale moc sa mi tie výsledky nepozdávajú. Granule žrať nechce.Teraz som mu nezávisle od veterinára nasadila k tomu od liečiteľa čínske prášky a čaj, protizápalové a na podporu imunity, tak uvidím, ale to je dlhodobejšia liečba. Ináč má teraz prísnu diétu. Daj si urobiť stolicu na parazity, giardiu, a mikrobilogický rozbor. Lebo ja som z toho môjho už zúfalá. A ešte mu dávam Probican pastu k tým antibiotikám.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod tigricka » 1. Okt 2007, 13:03

Ahojte,
ďakujemVám všetkým za rady.Chcem sa Vás ako nezávislých ľudí spýtať, aké granulky by ste odporučili Vy, lebo máte pravdu,že vet odporučí tie čo predáva :twisted: Náš sa zaoberá Eucanubou, tak asi ajpreto nám ju odporučil, aj keďj u u neho nekupujem. Veď v lekárni je o skoro 500 Sk lacnejšie 15 kg balenie ako u neho :D . Máte niekto skúsenosti napr.s Acanou alebo Ok dog? Ďakujem.
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod korra » 1. Okt 2007, 15:29

no neviem, ci by bolo rozumne prejst z EU ku OK dog-u....Ak si krmila EU, coz teda nepatri k najlacnejsim, nesiahala by som rozhodne po variante od OK dog-u....

Prezri si sekciu krmiva, viem, je to zdlhave citanie, ale najdes tam urcite to co by sa ti siklo...
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod oreganka » 1. Okt 2007, 15:56

sonca, len tak mimochodom kuracie prehana 80% civav a zemiaky su pre civavu absolutne nevhodne ! Prejdi na granule (trebars RC mini), bude to trvat par dni (zvykla si si psika na varenu), ale zlepsi sa ti a tebe sa ulavi, uvidis.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod ivana1 » 1. Okt 2007, 16:34

No - s chemiou v RC - nekrmila by som! Suseda krmila EU, presla na ANF holistik - velmi spokojna. My sme ANF mali tiez, pre zmenu sme kupili (po rade fosilie) - kralika (trainer fitness, kralik + kukurica). Skor psicu zapeka. Mozno by ste mohli skusit. Alebo oslov fosiliu - zvacsa reaguje v teme krmiva, mozno bude aj tu. Velmi dobre radi.
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod janka_b » 2. Okt 2007, 0:52

ja ti mozem z vlastnej skusenosti odporucit trainer fitness puppy fish+rice...nam to zmensilo hovienka o polku a kamaratke vyliecilo problem s hnackovanim. je to antialergenne a holisticke krmivo, i cena je dobra a najma ocenis nizke davkovanie! ale rozhodnutie je na tebe.
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod sonča » 2. Okt 2007, 10:12

lenže tie zemiaky (varené) mu teraz nasadila veterinárka spolu s králikom ako najprísnejšiu diétu. Okrem toho prísne nič, iba probican pastu, lebo užíva antibiotiká. Granule som skúšala, ale havino radšej celý deň nič nežral, až večer si dal dve smiešne lyžičky granúl, a na druhý deň to isté, tak som to vzdala.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod oreganka » 2. Okt 2007, 10:36

sonca, moji znami maju CHS na tychto prckov a zemiaky fakt nie - toy plemena maju svoje specifika ! neskusis ineho veta ? aspon skonzultovat, uistit sa. Tie dve lyzice granul pre civinu su okay - granula je koncentrovana ´stlacena´vyziva, ktora v zaludku navlhne a napuci - svoj objem zvacsi prakticky dvojnasobne (1-3kilove zviera je z 2 lyzic granul syte), davaj to suche + miska s vodou zvlast. Inak 1,5 rocny psik zerie spravidla uz len 2 x denne (starsia civa casto uz len raz, plus volaco zuvacie na zuby, co sa rozpada a zje to etc.) Ked sa nabieha na granule, tak ponukni 3x za den misku s trochou granul, nechaj 20 min a zober, psik to nakoniec prijme, 1-2 dni pripadna protestna hladovka ho o zivot nepripravi a on ako pises aj volaco zje - takze ide to, len musis byt trpezliva.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

...

Poslaťod dogsite » 2. Okt 2007, 13:16

Ahoj........aj ja som mala take problemy so psikmy ked mali asi 3-4 mesiace. Veterinarka nam poradila aby sme im davali len granule Royal Canin. Tak sme vyskusali. Je to moc drahe,ale ja si myslim ze najlepsie. Uz na druhy den mi vobec namali hnacku. Asi mesiac som im len granule davala a potom som vyskusala aj konzervy,a zas mali hnacku. Takze od vtedy uz len granule. Vyskusajte si! Mne viac stoji ich zdravie ako peniaze. :)
Bullterrier FoReVeR
Obrázok užívateľa
dogsite
 
Príspevky: 37
Registrovaný: 14. Sep 2007, 13:26
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: ...

Poslaťod Nils » 2. Okt 2007, 13:29

dogsite píše: Veterinarka nam poradila aby sme im davali len granule Royal Canin. Takze od vtedy uz len granule. Vyskusajte si! Mne viac stoji ich zdravie ako peniaze. :)


sýty dog, hovoríš z vlastnej skúsenosti - chápem. chceš psovi len to naj - chápem. RC = liek na tráv. problémy - nechápem a nikdy nepochopím. Odhliadnuc od toho, či sa v téme "Krmivá" ľudia stavajú za alebo proti tejto značke - riešenie uvedenou "radou" tety veterinárky je scestné. Podobný prípad zažila moja kamoška so svojou fenou GR -skúšali, testovali - nezaberalo nič - a tu sa veterinár vytasí s geniálnym riešením - kúpte mu Royal Canine! Moji psi to žerú odjakživa a sračku nikdy nemali! Teda, konečne aspoň jeden oborník... Už sa ničoho netreba báť...

vždy treba hľadať príčinu a nie sa spoliehať na konkrétnu značku(aj keby to boli NIKE air Granule :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod oreganka » 2. Okt 2007, 14:18

nils, konkr. znacka samozrejme nie je ziaden vseliek, pritomnost hnaciek ma, da sa povedat dve zakladne priciny - problem v konkretnom organizme psa (fyziologicke priciny), alebo problem v strave. To prve odhali odborne vysetrenie (nepriviest psa z kdejakych pofidernych pricin k vetovi je trestuhodne !) , to druhe je pre vacsinu z nas casto o pokus/omyl a najdeni vhodnej skladby potravy pre ´mojho´ psa.
Jedno ale povedat musim: nechat psa pol roka !! hnackovat (soncina civa) je brutal - to bud po mesiaci zmenim veta (fyzilogicke priciny), alebo idem v pripade civin do granul, s ktorymi je skusenost, ze dane plemeno prijima bez problemov (a to RC tuna relevantne je) - v tomto pripade je granula (nech je aka je) mensie zlo, nez dehydro, rozvrat mineralov etc.etc. kvoli mesiace sa tahajucim sustavnym hnackam.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Ďalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia