nestojace uška

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod paulik » 10. Sep 2007, 12:55

Mila Fraga to sa na 100% nemohlo stat lebo bola izolovana a PP pes to bol určite je to moj kamarát prečo by to robil ma tých psov s rodokmenmi tak asi nie no vidíš stalo sa to
paulik
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 1. Sep 2007, 19:39

Poslaťod Fraga » 10. Sep 2007, 13:04

Ešte netušíš čo všetko sa robí s PP psami. Na toto by ti najlepšiu odpoveď dal test paternity. Ja som ho môjmu psovi urobiť dala. Sme čistokrvní. Nemusel ti to kamarát spraviť, ale ak pes nebol z jeho chovu nemôžeš vedieť. Ďalšia vec sem tam sa na oživenie krvi robí všeličo a nemusí sa to prejaviť v prvej generácii, alebo v prvých štendách. My sme mali jazvečíčku, hladkosrstú, ktorá mala prvé šteniatka s krátkosrstým jazvečíkom (a teda vyzeral ako jazvečík nie bobino) dala dve šteniatka, jedno krátkosrsté a druhé dlhosrsté. A matka a otec obaja boli jazvečíci a krátkosrstí a tiež sme ju mali izolovanú, takže iný pes neprichádza do úvahy. A predsa dlhosrsté štendo. U jedného alebo druhého musel byť v predkoch dlhán. Prapradedo alebo podobne.
Naposledy upravil Fraga dňa 10. Sep 2007, 13:04, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod zuzupes » 10. Sep 2007, 13:04

prosim Ta ale nikde nemas 100% istotu ze tie generacie pred tym boli cistokrvne.nikdy nevie ci sa tam cosi neprimiesalo.zial robia sa podvody aj tu.je to smutne ale je to tak.proste paulik, ako pises ty to sa stat nemoze, je to biologicky nemozne.vyskusaj napisat do veterinarnej poradne, co Ti odpise vet.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod rybicka » 10. Sep 2007, 13:08

No ak zoberieme do uvahy necistokrvnost u predkov a prapredkov, tak si mohla mat mix steniatka, ale nezvadzaj to na chudaka krizenca, lebo to mozne nie je....ak boli papiere fajn, ale preto sa robia kontrolovane chovy, aby nez das nakryt si spoznala aspon rodicov buduceho otca. Aspon teda ja ked budem davat moju nakryvat, tak si buduceho otca, majitelov aj jeho predkov preklepnem poriadne....
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzupes » 10. Sep 2007, 13:11

staci ked sa mrknete sem a hned zistite co sa deje ake svinstva:

http://www.bullterrierclubslovakia.eu/
správy zo zasadaní
Zápisnica z členskej schôdze SBC 8. 4. 2007 v Kamennom Mlyne

úplne dole.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod rybicka » 10. Sep 2007, 13:20

zuzupes, to akoze ti, co su vo vybore nejakeho spravodaja maju mat lacnejsie vystavne poplatky? To je dobra vychcanost :x
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzupes » 10. Sep 2007, 13:22

nie rybicka, poriadne precitaj o testoch dna a otcovstve.papa
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod rybicka » 10. Sep 2007, 13:33

ahaaaa, ja som citala inu zapisnicu, no je dobre, ze na neho aspon prisli....takychto ludi je bohuzial na Slovensku vela.... :(
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Fraga » 10. Sep 2007, 13:44

no to je to čo som písala vyššie a pre istotu som ten test môjmu krpáňovi urobiť dala. Ale fenke nie, pretože majiteľka krycieho psa mi nie je ochotná dať ani krv otca mojej feny ani ho dať na DNA vyšetriť a poskytnúť číslo DNA testu! Takže ak to niekto bude po mne chcieť má proste smolu veľká škoda, že tieto testy už nie sú povinné...
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod rybicka » 10. Sep 2007, 14:16

Fraga, to teda hej, tieto testy by sa mali dat ako povinne. U mojho plemena sa konecne uzakonilo v skj povinne vysetrenie srdca, lebo vdaka tomu vela steniatok umieralo na vadne srdiecko. Aj DNA otcovstva by sa malo uzakonit skj ako povinne.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod mairi » 10. Sep 2007, 14:51

paulik píše:Milé najmudrejšie na svete ako som už povedala s papiermi sú len problémi mam s tým už skusenosti tak viem čo robím a s tým westíkom vobec nemate pravdu mne sa už stalo mala som čistokrvného maltézaka s PP a mala šteniatka s krížencom nechtiac ale pohode predali sa ale druhý krát sa znovu pripustila s čistokrvným maltezákom S PP a šteniatka boli aj biele aj čierne aj ciero biele tak teraz bud mudra asi mam trošku viac skúsenosti či nie


ehm paulik, to co pises je bilogicky a geneticky nemozne pokial boli obaja rodicia cistokrvni (co papiere zase az tak nezarucuju) maltezaci, je to fakt smutne ze sa este aj v dnesnej dobe stretavam s takymito nazormi

ale mozno to bol zazrak
:D

a este stale si nevysvetlila ake problemy su s "tymi papiermi"?
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Fraga » 10. Sep 2007, 15:08

Presne Rybička, nie že by som nemala kam davať prachy, ale čo si mam teraz myslieť o chovateľke? Myslím, že ked je niečo čisté, tak chovateľ nemá príčinu neposkytnúť krv nie? Že zárukou sú mi PP. V poriadku jasne že sú, ale ked chcem aj paternitu a hlavne ked ju rodičia môjho psa majú prečo nepokračovať v reťazci? V čechách to povinné mali, ale to zrušili a povedala mi že je to zbytočný luxus a kvôli mne ho teda vyšetrovať dávať nebude. V poriadku ked neda, ale nechcela mi dať ani krv tak čo si mám myslieť. Asi tak...
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod paulik » 10. Sep 2007, 15:31

vy sa asi nudíte čo?
paulik
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 1. Sep 2007, 19:39

Poslaťod rybicka » 11. Sep 2007, 6:04

Paulik preco myslis?
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzupes » 11. Sep 2007, 7:22

veru to DNA by sa zislo. Predstavte si keby sa porobilo vsetkym papierakom (je to nemozne, ja viem) ale to by boli ludia prekvapeni co doma maju. a neviem ci ste poculi o tom, ze uz sa robia v amerike testy na to ked mate krizenca, ze z akych je plemien.ale ze to je moc drahe.ale je to dobry pokrok, ze?
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia