nestojace uška

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

nestojace uška

Poslaťod paulik » 5. Sep 2007, 22:49

ahojte chcela by som aby ste my poradili kto ma skusenosti. Mam 3 mesačneho yorkšira a nestoja mu ešte uška a mam ešte jednu ta je mladšia a tej už stoja ak viete tak mi poradte prečo mu nestoje tie uška budem velmi rada dakujem.
paulik
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 1. Sep 2007, 19:39

Poslaťod zuzupes » 6. Sep 2007, 7:27

ahoj paulik,
my sme mali taky isty problem akurat s inym plemenom.
a mas ho s PP? ak nie, tak sa moze stat aj ked Ti tvrdia ze je cistokrvny ze tomu tak nie je(u nas pobehuje kopu jourkov ktory maju dole uska). ale mozu tam byt aj ine priciny..my sme nasej davali cisty kolagen (v lekarni kupis pod znackou Colafit) jeden krad denne az do roka. a uska sme lepili lekoplastom a vystuzovali vatou.ja viem len tolko poradit.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Fraga » 6. Sep 2007, 7:32

Paulik ak ti môžem poradiť tak ušká kým sa nepostavia nechytať. Mali sme NO a uška stali v poho. Bratranec mal NO stále ho chytali za uši (ako štendo) ja viem ono to láka lebo tie ušiská sú tak nádherné a tak hebučké, ale je mu sa jedno uško nepostavilo vôbec a druhé padalo. Ak výstuha ok. Ale radšej nechytať :wink: neboj oni sa postavia a každý psík je iný, jednému skôr inému neskôr :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod oreganka » 6. Sep 2007, 9:40

paulik, u yorkov su usi dolezitym znakom a preto to stoji za namahu: vylepit jemnym leukoplastom (taky ten biely, nie ten klasicky hruby telovej farby, ktory pri koreni usi este viac zatazi) do tvaru pozdlznej rulicky - zavinut usko ako ruzicku (vylep na dva dni, potom dolu na den a znova, po odlepeni jemne masirovat uska zospodu nahor - vytahovat) niektori chovatelia yorkom dokonca uska v case vylepu oholia (odlahcenie od srsti a tiez ho pri odlepovani furt nesklbes) plus pripravky na spevnenie chrupavky (kupis u veta), psika nehladkat sposobom, ze mu dlanou pritlacas uska k hlave, kontroluj si to, upozorni aj hladkacov v okoli :wink: . Vsetko je to len podpora a pomocka, kora vacsinou zaberie, ak ale nie je s PP skusit sice mozes, ale nemusi to vyjst a nic s tym nenarobis, lebo nejasne geny.
Drzim palce, ahojky.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod zuzupes » 6. Sep 2007, 9:48

paulik,
s tym lepenim Ti urcite pomoze prvy krat vet ak sa Ti to nebude dat. moj bol ochotny. a zadara.papa
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod paulik » 6. Sep 2007, 11:37

dakujem vam obidvom mam s toho trochu strach keby to bol aspon ten mlatčí ten kludnejši a prítulnijši ale ten to je taký betar nič si nechce robit ale skusim to ešte raz dakujem za rada a naozaj myslite že by mohol byt krízený zo Silkom počula som že to chovatelia často robia aby boli vačší lebo nemam ich s papierami ale nie su zo spoločného vrhu čo myslíte?
paulik
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 1. Sep 2007, 19:39

Poslaťod oreganka » 6. Sep 2007, 12:50

pauli, normal chovatelia nebudu zamerne krizit so silkom, ani s veverickou, ani s bobrom, lebo si tak domrvia cistokrvnu liniu - odklonia potomkov od uznaneho standardu plemena.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Nikka » 6. Sep 2007, 13:15

Ahoj, mozno to chce len troska casu, aby sa mu tie uska postavili a trosku namahy. Ale chcelo by to prekonzultovat - nazivo - s nejakym chovatelom jorkov. Lebo uz aj v takomto veku sa da rozoznat, ci to ucho bude niekedy v niektorych pripadoch stat alebo nie. Niektore jorky maju tie usi prilis velke a tazke, tak svojou vahou padaju dole.

A je pravda, ze jorky sa krizia so vselicim. Ved preto su bezpapierove. Takych krizencov jorkov a silkacov beha po Za neurekom.
Mozno aj niektory z rodicov tvojho steniatka mal uz problem s uskami, tak sa nedal uchovnit a je tu vysledok :-(
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Tipsy » 6. Sep 2007, 13:19

Moze byt aj ked psovi rastu zuby, tak vapnik ide do nich a v tom obdobi usi nestoja, casom ako pes dospieva a neni iny dovod, tak sa mu postavia. U kazdeho jedinca to moze byt ine, takze aj surodenci to mozu mat rozdielne. Ak si videla obidvoch rodicov a usi im stali, tak sa to isto upravi. Neni na skodu doplnit do stravy vapnik alebo uz vyssie spominany kolagen.
Tipsy
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 14. Máj 2007, 8:28
Bydlisko: Trencin

Poslaťod oreganka » 6. Sep 2007, 14:30

tipsy, 3mesacne stena ma mliecnaky jak repa a este neprezubuje, takze vapnik do zubov na ukor usi nejde, mimochodom s vapnikom tiez opatrne, lebo ak sa krmi granulami, tam uz (+ mineraly) je, tak aby sa cela vec neprekombinovala, lebo zle-nedobre. Ak nie je istota, tieto veci najlepsie s vetom, ale dakym mestskym (praxuje drobne zvieratstvo) nie dedinskym, co riesi prasata, kravy, taky s yorkami a pod. nemusi poriesit zrovna najlepsie.

Aj ked obom rodicom usi stoja, u bezpapieraka to nie je vobec ziadna istota !!
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod paulik » 6. Sep 2007, 15:16

Ďakujem vám za radu všetkým. Oreganka ja im dávam len granule lebo tam majú všetko ale veter. mi povedal aby som tie granule tak okokeby posolila rozdrvením vápnikom a ešte im dávam aj pastu Calo-pet tak si myslím,že majú asi vitamínov dosť alebo nie?
paulik
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 1. Sep 2007, 19:39

Poslaťod oreganka » 6. Sep 2007, 16:28

nazory na pridavanie vapnika ku granuliam sa roznia, pridavaju skor chovatelia velkych plemien (pracovne, obrie, masivny pohyb, zataz na kostru) u malych (ako mas ty) vacsinou celkom staci okrem granul prirodzena forma bielkovin (maso, syr a pod., urcite nie mlieko !), ak to ale konkretne tvojmu psikovi odporucil doky, tak je to celkom urcite okay, riad sa jeho pokynmi, svojvolne nepredavkuj.
Viac pre usiska toho tvojho hafana spravit fakt nejde.
Drzim ti palce a kebyze sa mu napokon nepostavia, nezufaj, on ta bude mat rad aj taky ako je :wink:
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod dexter13 » 6. Sep 2007, 16:33

no tato tema ma vzdy dojme :lol: je to viac nez zabavne podlepovat psovi usi leukoplastom, vzdy sa na tom zabavim co tu trepete o dolezitosti aby usi staly....:lol: Jako sak lepte lepte, ked ho mate s usami dole menej radi, nech sa trosku potrapi steniatko :wink:

ps: odporucam podlepit nieco sebe alebo manzelovi na 2dni a potom strhnut a podlepit znova...tot moje vyjadrenie k tomu :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod oreganka » 6. Sep 2007, 16:45

vzhlad je vzhlad :twisted: a furt lepsie nez kupirovacka u niektorych plemien, dexter. Kupirovane sice ´bombersky´ vyzeraju, ale tiez stratia jeden z dolezitych signalov psej reci, no ale sak co, ze ano. Proti tomu je vylep u toy fakt ´traposina´.
caves :P
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod paulik » 6. Sep 2007, 18:10

Ďakujem ti oreganka vieš ja ich mam na chov a chcem aby aj trochu vyzerali tu nejde o to či ich mam rada ja by som ich mala rada aj keby nemali nohy su to moji anjelici,ale už kvoli tomu,že ich nemam na zabavu tak chcem aby nejako vyzerali chapeš ma však?Ja ich lubim aj tak
paulik
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 1. Sep 2007, 19:39

Ďalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron