JRT vypádávanie srsti

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

JRT vypádávanie srsti

Poslaťod angi » 15. Aug 2007, 14:51

Ahoj.mojej sučke JRT strašne vypadáva srsť.nemožeme ju ani pohladkať, lebo celá izba je plná s jej srsťou.Normálne jej vidím pokožku. A to nielen teraz, ale aj v zime.Má alergiu na kuracie maso , moľ, púpavu,izbový prach.Veterinár hovoril, že sú nieké výživové doplnky, čo sa dávajú do žrádla, čo obsahuje niaký vitamin H a niaký biotín ,a lebo čo. Presne mi nevedel povedať, čo to može byť.Prosím poradťe , čo by som jej mohla dať.
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod oreganka » 15. Aug 2007, 15:13

angi, kazdy pes plzne (bez ohladu na typ srsti) je to fyziologicke, kto si obstara kratkosrsteho, aby tomu ´predisiel´ :lol: tak rychlo zisti, ze sa sekol, pravidelnou starostlivostou (adekvatne plemenu) sa udrzi srst a pokozka pod nou pruzna a zdrava, co ale zda sa nie je tvoj pripad :(
Veterinar, ktory ti povie, ze su ´nejake vyzivove doplnky, alebo co´ .. :shock: ?? ... zmen veta :!: ......... alebo co :evil:
Inak diagnostikovat typ alergie je casto zapeklite, ak sa to jemu podarilo (menujes konkretne typy) tak nechapem, ze ´nevie povedat, co s tym´.
Ahojky.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod angi » 15. Aug 2007, 21:55

Ten, čo mi nevedel poradiť bol náš veterinár z dediny. Alergiu nám zistili v TT, ale nemožeme si dovoliť stále tam chodiť. Je to od nás viac než 60 km, a je to aj dosť drahé. On tam nás poslal, lebo nám nevedel poradiť. Teraz to bolo tiež tak, nevedel presne povedať, čo by sme jej mali dať, len spomínal vitamín H a biotín. Na tejto stránke skoro vždy som dostala odpoveď na moje problémy , preto som sa obrátila najprv sem. Keď ani tu nepochodím, ostáva nám TT.
Mojej fenke tak vypadáva srsť, že to už neni normálne. Mám ešte dvoch psíkov, jednu sučku mám tiež vnútri , ale u nej je to ešte v pohode.To už aj ja viem rozoznať, že niečo nie je v poriadku.No dúfam, že mi niekto poradí, a nemusíme utekať do TT.
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

veterinar

Poslaťod fosilia » 15. Aug 2007, 23:03

Angi tvoj veterinar by mal poziadat o moznost vratenia diplomu.
Ziak zakladnej skoly sa v biologiii stretol s vitaminom H.
Lepsie by znelo keby povedal ze mu chyba vit. H dalej vit. B7 a este biotin.

:lol: :lol: :lol:

Pekne po poriadku. Vek psa, cim krmis, skriabe sa pes, ake su usi atd...

1. Imunita.

Ake testy sa robili v TT. Len krv?
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod angi » 16. Aug 2007, 12:56

má 2 roky , dávam jej Akanu granule jaňa s ryžou.konzervy jej dávam len králik, kačacinu alebo jej uvarím morčacie maso.Takže od stravy to nemože byť.To, že vonku ona čo nájde a čo zje, kým ju vypustíme na wc, to neviem. na posilnenie imunity som jej už dávala všeličo, vitamíny ...atď.Mám aj taký rybý olej(Fats) aj taký prások do žrádla, ale ani to nepomohlo. Brala aj Zirtec, ale pomohlo to len na 30 %.

Nerobili jej krvné testy len test na alergiu, tak isto ako u ľudí. Oholili ju na boku a dostala cca.30 injekcií s alergénom.Čo ostalo červené, na to je alergická.Škrabe sa, ale to hlavne len okolo oči a úst.Na tele zatial nemá tie červené fľaky čo mala, ušká sú v poriadku. Na to ona bere lieky Prednison a na zmiernenie vedlajších účinkov Famosan.To je pomože čiastočne, lenže nechcem do nej napchávať celý život lieky, však jej zničím pečeň. Mali sme ešte jednu šancu.Injekcia na alergiu , ktorá stojí 12000,-Sk a má 70% že to pomože. Takže nám ostáva 30 % , že to nepomože, a to si bohužial nemožeme dovoliť.
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod marcellik » 15. Sep 2007, 19:29

Ja by som tvojho VETa až tak nezavrhoval, pretože ak nevieš svojmu havovi dať primeranú stravu v podobe kvalitných granúl alebo mu neviváraš ako by si mala, tak doplnkami stravy ako sú PETNIL TBL. mu len môže prospieť. Ide o prípravok, ktorý je registrovaný a jeho účinok overený... Pozri sa na link http://www.vetnet.sk/tdetail.php?tvid=64 kde máš podrobný popis tohoto veterinárneho prípravku. Obsahuje podľa výrobcu okrem iného aj vitamín H a biotín. Tak vyskúšaj a uvidíš.... Na vypadávanie srsti odporúčam!
marcellik
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 7. Jan 2007, 17:02

Poslaťod janka_b » 16. Sep 2007, 1:16

a co tak pangamin? ten obsahuje vitaminy skupiny b a je preto dobry na srst...za stovku kupis 200-250 tabliet v lekarni a davat tak 1-2 tbl denne..hm?
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod angi » 16. Sep 2007, 15:27

akože neviem dať mojmu psovi kvalitné garnule??? Však jej kupujem skoro to najdrahšiu akanu a eukanubu.. 169,- stoji len kg.Stále jej varim morčacie maso a pečen, dávam jej len to najlepšie, čo mi aj odporučili v TT. Teraz som našla na nete dermanorm olej a dermilen šampon.olej jej dávam každý den.vyzerá to tak, že to pomože.už sa má lepšie. :D :D :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia