upchate analne vacky

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

upchate analne vacky

Poslaťod zuzupes » 2. Aug 2007, 7:14

Znova sme boli po mesiaci na cisteni analnych vackov, nie je to dako skoro? a cim to je, ze sa tak casto upchavaju??? kosti vobec nezere. viete poradit? dokonca dostala antibiotikum, lebo ze mala ten pravy zapaleny. a ake mate skusenosti s cistenim a.v. osobne. ja som to doma skusala, ako mi to vysvetloval vet, ale nic neslo, bala som sa silno stlacit. a ked sme prisli k nemu, tak toho moc striekalo. viete daku prevenciu?
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Amaguk » 2. Aug 2007, 13:45

Ahoj, prave pred nedavnom sa riesila podobna vec na: http://www.cz-pes.cz/diskuse/4_6691_0.html :wink:
mozno tam najdes nejake uzitocne info
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ivana1 » 2. Aug 2007, 19:29

Naozaj je tam dobry navod napisany. Inak - nam davno vet hovoril, ze je to casto nie pre kosti, ale preto, lebo ma pes maksiu stolicu. Ak je tuhsia, tak stihne tie zlazy vyprazdnovat. Makke hovienko zlazy nestlaci - nevyprazdni. Inak je, ak to zacne uz chronicky. :cry:
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 2. Aug 2007, 20:40

Ivanka, no vidis, a nam ani barf krmenie nepomohlo.
Proste, kazde pravidlo ma svoje vynimky :?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zuzupes » 6. Aug 2007, 7:18

Amaguk, dakujem za link,pomohol.
a s tou tvrdou stolicou, asi to az tak uplne pravda nebude, pretoze nasa ma, a aj tak ich ma upchate. dakujem Vam za rady. :D
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Amaguk » 7. Aug 2007, 9:07

skusala si mu ich vytlacit sama? Ja som zatial nenabrala odvahu :roll: a absolvovali sme to vcera u vetocha. Dufam, ze nebudeme musiet chodit kazdy mesiach.
Niekedy sa doporucuje aj operativne odstranenie zliaz, ak ma pes casto opakujuce sa problemy :? :(
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zuzupes » 7. Aug 2007, 10:15

teraz ich ma vytlacene, ale ked bude treba tak sa o to pokusim ako som sa to dozvedela na cz-pes, co mi dost pomohlo. ja som to aj skusala pred tym, ale to neslo, no asi som moc slabo tlacila.ale dufam, ze to uz nebude treba :D
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron