Porucha chrupu...?

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Porucha chrupu...?

Poslaťod Beja » 30. Jún 2007, 23:42

Ahojte!

Chcela by som sa poradit o nasom probleme... Psik ma 8 mesiacov a oba spodne spicaky mu zapadaju do dier v hornych dasnach, ktore si jednoducho tymito zubami vytlacil. Nerastu teda dost siroko, aby zapadli prirodzene medzi horne zuby, ale su zasadene viac dovnutra. Neviem, ci sa to este rastom upravi, alebo sa s tym da vobec nieco robit. Moze mat tento problem (ak sa nam ho nepodari odstranit) za nasledok nemoznost uchovnenia...? Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem velmi pekne.

Beja
Beja
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 8. Jún 2007, 22:05

Poslaťod michelle » 1. Júl 2007, 15:13

Beja, treba zájsť k veterinárovi..neviem aký problém má tvoj psík z chrupom...ale z toho čo si písala mám pocit, že mu zuby rastú blízko pri sebe, čím horne zuby sa môžu potom vykryviť...a pod...zajdi č najsklr k vetošovi...on by ti mal najlepšie poradiť...a psík by sa potom nemusel trápiť...a veterinára sa aj spýtaj či je to nejaká dedičná choroba, ak nie..tak potom neviem prečo by nemal byť dalej uchovnený
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Zuby

Poslaťod Kveta » 3. Júl 2007, 21:53

Zuby sú problém, ak štandart určuje kritéria pre uchovnenie psa. Ale pokiaľ chceš aby mal zuby O.K. pre jeho ďalší život, tak existujú veti, ktorí sa venujú tejto problematike v Trnave.
Kveta
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 4. Máj 2007, 22:48

Poslaťod zuzupes » 4. Júl 2007, 10:34

pre psika to nie je moc dobre, pretoze mu mozu zuby narazat do dasien neskor, a zacne sa to zapalovat.moze sa to stat aj nemusi. podla mna by bolo dobre kazdy den mu to vytlacat smerom von aspom pat minut denne. alebo strojcek.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia