Posilnenie imunity!!!

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod ivaz » 15. Nov 2007, 22:11

beira píše:
ivaz píše:hypotyreoza

Ake boli priznaky hypotyreozy okrem priberania a srsti? Ako urcil veterinar diagnozu?

bolo toho tak nejak viac, ale v podstate vsetko na seba nejak navazovalo, prip. nejako suviselo. Hormonalne poruchy, problemy s haranim, uz spominany problem s obezitou, s tym suviseli problemy s kondickou=rychla unava, zadychcanie, problemy s vypadavanim srsti, kozne problemy (Hot Spot, ekzemy). Fena na 1 rok posobila velmi staro, teraz ma 3 a ludia jej hadaju tak 6-8 v dosledku spomalenej latkovej vymeny. To bolo asi to najlhlavnejsie. Hypotyreoza sa u psa neda potvrdit na 100%. Robia sa testy na mnozstvo hormonu stitnej zlazy = tyroxinu v krvi.
Viac tuto, je to napisane celkom vystizne... http://www.hovawarty.sk/odborne-clanky/odborne-clanky-hypothyreoza.htm
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 15. Nov 2007, 22:17

Hej, ten clanok poznam... Zaujimalo ma nieco z praxe, teda ako sa to da na psovi vypozorovat... Neviem, ci som to citala na tejto stranke, alebo inde, ale bolo tam aj predcasne sedivenie... a papulky sa beleju uz obom nasim babam, ta jedna mava po harni taku nepeknu srst, ako prachnivu a lysiny... tak som si to trosku sledovala...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod ivaz » 15. Nov 2007, 22:32

ono sa to urcite neda len tak vypozorovat. Skor to bolo o tom, ze jej stale nieco bolo. Raz sa riesila obezita, potom kondicka, dychavicnost, hot spoty, srst a stale dookola. Problem je, ze vela veterinarov riesi vsetky tieto priznaky osobitne a neustale dokola a uspokojuje ich to. Nastastie som natrafila na veterinara, ktory uvazoval trosku do hlbky problemov a odporucil testy na stitnu zlazu. Problem sa potvrdil, nasadil nam okamzite lieky. Po 2-3 tyzdnoch nastali podstatne zmeny. Zmizli nam hot spoty a zatial sa nevratili (tuk-tuk na drevo), dorastla nam krasna srst, po tom ako 8 mesiacov meskala s haranim, po liekoch zacala harat takmer okamzite, uz nepapame "lightky" ale "athletic", pretoze baba dostala strasnu chut do zivota a stalo sa z nej tak trochu hyperaktivne psisko. Zerie granule ake jej chutia a konecne z nich nepribera, predtym priberala aj z light, priberala aj ked nezrala takmer nic.
S tou papulkou to je tak :( ... moja ma 3 roky a na papuli a okolo oci je uz sediva :cry: Sice je odkazana na lieky do konca zivota, jej zivot sa teraz podstatne zlepsil a nase navstevy u veterinara su uz zriedkavejsie :) .
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 15. Nov 2007, 22:47

To som tiez pocula, ze vela veterinarov riesi vsetky priznaky osobitne, ale ze k jadru problemu sa nedopatraju. S obezitou nastastie problemy u tej jednej nemame, ta druha ma trosku nabeh, ale zasa vobec nie je apaticka... skor naopak... tam by v tomto boli prave priznaky hypertyreozy :lol: Len tie papulky maju biele chlpky... Inak, po tom, co sme zacali krmit zivou stravou, srst maju obe krasnu, lesklu... Aj kondicka je lepsia... :wink:
Este to som sa chcela spytat... pribuzni a rodicia nemaju podobne problemy?
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod ivaz » 15. Nov 2007, 23:02

babu mam bez PP, cize o rodicoch neviem nic. Matka papierova aj otec, ale v dnesnej dobe sa hypotyreoza netestuje do chovu a asi ani nebude, co je mozno na skodu. A druha vec je, ze velke percento psov ak by aj malo hypotyreozu tak o tom majitel nevie :cry:. Vsetci surodenci, ktorych mala zomreli este v 7 tyzdnoch na parvo, cize tuto sa nic nedopatram. Je to tak ako to je, som rada, ze to viem a ze som jej v tomto vedela pomoct, aby jej zivot nebol zly. Akurat nas teraz caka kontrolny test na T4, aby sme vedeli, ci je davka liekov postacujuca. Dufam, ze ano, uz teraz papa 4tbl denne, nerada by som aby to bolo este viac.
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 15. Nov 2007, 23:09

Netestuje... v zahranici sa vraj robia presnejsie testy... A je pravda, ze obycajne dlho trva, kym sa to zisti... vraj niekdy aj niekolko rokov a to je uz 70% stitnej zlazy prec, pricom su priznaky nepatrne... testy treba opakovat... jeden rok pes moze byt OK a na druhy uz nie... cize pes moze mat aj viacero potomstiev, kym to vyplava na povrch... No je to taka z tych zakernych chorob...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Van » 15. Nov 2007, 23:15

beira píše: Len tie papulky maju biele chlpky...
Len kvoli bielym chlpkom na papulke by som sa hned toho najhorsieho nebala...niektori sediveju skor, iny neskor...Ivina Riuska ale naozaj vyzera ovela ovela starsie a svojho casu sa tak aj spravala...cize pozri sa na svoje baby komplexne, nie len na biele chlpky :)
Naposledy upravil Van dňa 15. Nov 2007, 23:16, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod ivaz » 15. Nov 2007, 23:15

ja som si testy davala robit v brne...najcastejsie sa hypotyreoza prejavi medzi 2-3 rokom, u nas to bolo nejak tak ked mala 2,5....ano je to tak, ze v tomto obdobi uz stitna zlaza na 70-75% nefunguje. Testy sa opakuju kazdy polrok, aby sa sledovala hladina T4 v krvi a upravovalo sa podla toho davkovanie liekov. Pri zaciatku liecby sa testuje uz po prvom alebo druhom mesiaci. V zahranici sa uz psy na hypotyreozu testuju a zodpovedni chovatelia si na tuto chorobu davaju pozor. Ale zial sme na Slovensku a na Slovensku je to tak...
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 15. Nov 2007, 23:18

Van píše:
beira píše: Len tie papulky maju biele chlpky...
Len kvoli bielym chlpkom na papulke by som sa hned toho najhorsieho nebala...niektori sediveju skor, iny neskor...Ivina Riuska ale naozaj vyzera ovela ovela starsie a svojho casu sa tak aj spravala...cize pozri sa na svoje baby komplexne, nie len na biele chlpky :)

No ved ano... Ja asi moc citam :roll: potom hypochondrim... Chcela som im dat na to urobit test a veterinar sa zo mna smial, ze mam zdrave psy a robim zbytocne paniku :mrgreen: ze keby to mali, vyzeraju inak...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod ivaz » 15. Nov 2007, 23:39

ja uz som z tej stitnej zlazy tiez hypochonder :-) sama s nou mam problemy...ale teraz ma aj druha baba dost problemy, so srstou, s kozou (to ale teraz skor z alergie), nehara, problem s imunitou a uz som tiez uvazovala nad dalsou hypotyreozou. Pytala som sa veta a tiez ma zavrhol, ze na to nevyzera, ona nepribera ani nestarne a je max. hyperaktivna, cize dufam, ze to tak naozaj je. Dalsiu takuto diagnozu u psa by som asi nie velmi dobre zvladala :cry: .
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Van » 16. Nov 2007, 0:25

ivaz píše:ja uz som z tej stitnej zlazy tiez hypochonder :-) sama s nou mam problemy...ale teraz ma aj druha baba dost problemy, so srstou, s kozou (to ale teraz skor z alergie), nehara, problem s imunitou a uz som tiez uvazovala nad dalsou hypotyreozou. Pytala som sa veta a tiez ma zavrhol, ze na to nevyzera, ona nepribera ani nestarne a je max. hyperaktivna, cize dufam, ze to tak naozaj je. Dalsiu takuto diagnozu u psa by som asi nie velmi dobre zvladala :cry: .
Ivi nepanikar :) Alergia je svina vec, dokaze totalne rozhadzat organizmus, poznam to z vlastnej skusenosti...ale dolezite je to, ze sa to vie...liecba je na cely zivot, s tym nic bohuzial nenarobis :cry: Raz bude lepsie, raz horsie, ale Mo je mlada baba a ona to vybojuje uspesne :)
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Predchádzajúci

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia